IKP Olimpia bije rekordy

Trzy mecze, a łącznie 158 minut bez straty bramki – oto osiągnięcie, którym może pochwalić się IKP Olimpia. Mechaniczna Pomarańcza zachowuje szanse na grupę mistrzowską. Chłosta awansuje do drugiej ligi.

1. WL Liga: 158 minut bez straty gola

Olimpia nie miała problemów z ograniem Atletico Blumariny. Lider tabeli po czterech minutach wygrywał 2:0, a na przerwę schodził z czterobramkową przewagą, którą powiększył o kolejne dwa gole po zmianie stron. Sukcesem IKP jest z pewnością kolejny mecz bez straty bramki. Potyczka z Atletico Blumariną była trzecią z rzędu, a Łukasz Machowina jest niepokonany od 158 minut!

IKP Olimpia – Atletico Blumarina 6:0 (4:0)

2′ 17′ Mateusz Pikul, 4′ 21′ Piotr Nowak, 15′ Michał Mirecki, 24′ Jacek Dembiński
0-2
Mateusz Pikul (IKP Olimpia)

2. WL Liga: Mechaniczna Pomarańcza zachowała szanse na grę w grupie mistrzowskiej

We wtorkowej i środowej kolejce w drugiej lidze przeplatać się będą mecze dwóch faz: zasadniczej i finałowej. Pierwszą rundę kończy Mechaniczna Pomarańcza, którą czekały rywalizacje z Evertec i Tornadem Ognik. Pojedynek z tym pierwszym zespołem jest już za spadkowiczem. Mechaniczna zagrała bardzo dobre zawody i wygrała 5:1. Zwycięstwo pozwoliło pomarańczowo-czarnym uniknąć grupy spadkowej, do której wpadł Evertec. Trzypunktowa zdobycz dała awans do środka tabeli i przepustkę do walki o grupę mistrzowską. O nią Mechaniczna zagra z Tornadem, które ma identyczną liczbę punktów.

W grupie pocieszenia rozegrany został pierwszy mecz, który zakończył się całkowitą dominacją Kolibu. Drużyna z Lubonia wygrała aż 12:3. Pierwsze skrzypce w szeregach LFC zagrał Piotr Poszwa, który zdobył pięć bramek.

Coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania jest Gold FC. Po słabej pierwszej rundzie złoci z wysokiego C rozpoczęli rywalizację w grupie spadkowej. Wygrali pierwszy mecz, wygrali też drugi i są już mały krok przed realizacją celu na fazę finałową. Pojedynek z FC MDP Jeżyce zakończył się pewną wygraną 6:1.

Evertec – Mechaniczna Pomarańcza 1:5 (1:3)

29′ Maciej Borski – 3′ Marcin Wawrzyniak, 6′ Paweł Łukasik, 11′ Emil Tomczyk, 30′ Mikołaj Daszkiewicz, 40′ Paweł Fekner
Sebastian Nawrot (Mechaniczna Pomarańcza)
4-5
Mikołaj Daszkiewicz (Mechaniczna Pomarańcza)

Gietewu – Kolib Luboń FC 3:12 (1:3)

13′ 34′ Kacper Młynarczyk, 23′ Kamil Barabasz – 6′ 14′ 17′ 27′ 29′ Piotr Poszwa, 22′ 36′ Adam Kolber, 34′ 35′ Wojciech Król, 31′ Bartłomiej Rykiel, 32′ Filip Bąkowski, 40′ Bartosz Król
Gracjan Drzymała (Gietewu)
2-1
Piotr Poszwa (Kolib Luboń FC)

FC MDP Jeżyce – Gold FC 1:6 (1:2)

13′ Marcin Pajchrowski – 1′ 36′ Mirosław Janasek, 14′ Maciej Smotrzyk, 27′ Paweł Korus, 35′ Radosław Janasek, 40′ Mateusz Dąbrowski
3-6
Juliusz Rozwadowski (Gold FC)

3. WL Liga: Chłosta w drugiej lidze

Chłosta wygrała ósmy mecz w sezonie i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie B, a co za tym idzie awans do drugiej ligi. W decydującym spotkaniu lider nie miał problemów z ograniem kolejnej przeszkody, jaką byli Mistrzowie Dżedaj. Pojedynek zakończył się wynikiem 6:0.

Magiczny Świat jest o krok od awansu o klasę wyżej. W meczu, który decydował o tym, która drużyna po dziesięciu seriach będzie druga w grupie B zakończył się wygraną beniaminka. Na początku meczu dwukrotnie na prowadzenie wychodziły Pocztowe Krwinki, ale to Magiczny Świat schodził na przerwę z korzystnym rezultatem, który udało się osiągnąć w końcówce pierwszej części. W 18 min wyrównał Mateusz Gołębiowski, a 60 sekund później gola na 3:2 zdobył Filip Pyzder. Po zmianie stron trafił tylko benaminek. W 22 min wynik spotkania na 4:2 ustalił Adrian Szałecki. Magiczny Świat wskoczył na pozycję wicelidera. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostał im jeden mecz – z Cosmo Group.

Pojedynek dwóch drużyn z dołu tabeli zakończył się sukcesem ICPen-u. Zwycięstwo 7:3 dało im dziewiąte miejsce w grupie, dzięki czemu w drugiej rundzie rywalizować będą o siedemnastą lokatę w trzeciej lidze. Dla byłego drugoligowca było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, a pierwsze odniesione na boisku. Szukamy Sponsora bez względu na wynik niedzielnego meczu z Czerwonymi Krwinkami zagrają o 19. miejsce.

Chłosta – Mistrzowie Dżedaj 6:0 (3:0)

7′ 23′ Mikołaj Nowak, 19′ 33′ Szymon Korczyk, 6′ Konrad Repecki, 36′ Mateusz Wiśniewski
1-1
Szymon Korczyk (Chłosta)

Pocztowe Krwinki – Magiczny Świat 2:4 (2:3)

2′ Łukasz Klimecki, 7′ Damian Krzyżaniak – 6′ Patryk Pawlaczyk, 18′ Mateusz Gołębiowski, 19′ Filip Pyzder, 22′ Adrian Szałecki
Adrian Szałecki (Magiczny Świat)
1-5
Mateusz Gołębiowski (Magiczny Świat)

Szukamy Sponsora – ICPen 3:7 (1:4)

28′ 40′ Wojciech Bratkowski, 14′ Damian Smyk – 4′ 40′ Błażej Ginter, 8′ 39′ Piotr Marek, 10′ 22′ Łukasz Czajka, 6′ Mateusz Raszyński