Sześć punktów Imperium Łazarskiego

Mecz o sześć punktów dla Onych, którym udało się dogonić lidera. Imperium Łazarskie po sześciopunktowym poniedziałku awansuje na pierwsze miejsce.

2. WL Liga: Oni bliżej grupy mistrzowskiej

W 4 min meczu sąsiadów w tabeli, w którym stawką było przysłowiowe sześć punktów, na strzał zza linii środkowej boiska zdecydował się Krzysztof Marciniak. Defensor PWW uderzył mocno, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Grający z konieczności na pozycji golkipera – Krzysztof Jassem był bez szans. Była to jego jedyna kapitulacja w tym meczu. W kolejnych sytuacjach bronił bezbłędnie i uratował zespół przed utratą kolejnych goli. PWW miało swoje okazje, Oni również. W pierwszej połowie wykorzystali jedną. Dwie minuty po stracie odrobili bramkę za sprawą Mateusza Magdonia. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Rozkręcił się w ostatnich minutach, gdy wyższy bieg wrzucili Oni. Dwa gole Piotra Jassem, jeden Pawła Jassema i żółto-czarni mogli świętować czwarte zwycięstwo w sezonie. Wygrali 4:1, dzięki czemu zrównali się punktami z Peaky Blinders. Obecnie są drudzy.

Oni – PWW Banda 4:1 (1:1)

31′ 37′ Piotr Jassem, 6′ Mateusz Magdoń, 36′ Paweł Jassem – 4′ Krzysztof Marciniak
4-5
Krzysztof Jassem (Oni)

3. WL Liga: Sześciopunktowy poniedziałek Imperium Łazarskiego

Imperium Łazarskie w ostatniej chwili zastąpiło FC Empressię i rozegrało dodatkowy mecz w poniedziałek. Pomoc okazała się cenna, gdyż po ostatnim gwizdku drugiego pojedynku zespół z Łazarza dopisał łącznie sześć punktów i został liderem grupy B. W pierwszym spotkaniu Imperium pokonało sąsiada w tabeli 6:1. Magiczny Świat grał dobrze, ale przez półgodziny. Pierwsze dziesięć minut beniaminek przespał i obudził się przy stanie 0:4. W 15 min Filip Pyzder zdobył bramkę. Na więcej nie pozwolił Błażej Nowaczyk, który bronił jak w transie (obronił m.in. dwa rzuty karne przedłużone). Magiczny Świat atakował, stwarzał więcej sytuacji, ale golkiper Łazarskich był nie do pokonania. Swoje zrobili jego koledzy z ofensywy. W drugiej połowie do jednego gola przed przerwą dwa kolejne dołożył Zbigniew Urbaniak, który skompletował tym samym hattricka i ustalił wynik meczu na 6:1. Drugie spotkanie rozpoczęło się dla Imperium znakomicie. Podobnie jak w poprzedniej poniedziałkowej potyczce Łazarscy szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, które skutecznie podcięło skrzydła Mistrzom Dżedaj. Po siedmiu minutach zespół z Łazarza prowadził już 4:0. Ostatecznie zakończyło się wygraną 12:0. Pięć goli zdobył Sławomir Szalczyk, a po hattricku skompletowali Marcin Busz i Sebastian Kozela.

Magiczny Świat – Imperium Łazarskie 1:6 (1:4)

15′ Filip Pyzder – 8′ 31′ 40′ Zbigniew Urbaniak, 1′ Sławomir Szalczyk, 3′ Konrad Maćkowiak, 6′ Sebastian Kozela
3-9
Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

Mistrzowie Dżedaj – Imperium Łazarskie 0:12 (0:5)

7′ 16′ 23′ 32′ 33′ Sławomir Szalczyk, 2′ 29′ 38′ Sebastian Kozela, 4′ 6′ 25′ Marcin Busz, 27′ Leszek Kołecki