Kapitalna druga część transkrupki.pl

Transkrupka.pl gromi Grant Tkaniny. Obligain wygrywa mecz z liderem trzeciej ligi i awansuje na drugie miejsce. Peaky Blinders i FC Nankatsu jedną nogą w grupie mistrzowskiej.

1. WL Liga: Decydująca druga połowa

Wyrównana pierwsza połowa, perfekcyjna druga, ale w wykonaniu jednej drużyny. Była nią transkrupka.pl. Mecz rozpoczął się od gola dla Grant Tkanin autorstwa Ryszarda Andrzejewskiego w 7 min, a następnie oglądaliśmy wymianę ciosów. Grant wychodził na prowadzenie, po czym je tracił. W 19 min wynik pierwszej odsłony ustalił Jakub Giełda, który wyrównał stan gry na 3:3. Po zmianie stron na boisku istniał tylko jeden zespół – transkrupka.pl. Po półgodzinie gry prowadził 6:3 i do końca spotkania nie zatrzymał się ostatecznie wygrywając 10:4. Wygrana pozwoliła umocnić się piąte lokacie i zmniejszyć dystans do podium do dwóch punktów. Grant Tkaniny są drugie. Mają już małe szanse na wywalczenie pierwszego miejsca.

Grant Tkaniny – transkrupka.pl 4:10 (3:3)

12′ 14′ 33′ Alan Czekała, 7′ Ryszard Andrzejewski – 13′ 27′ 36′ Szymon Rachuta, 22′ 34′ Krzysztof Elantkowski, 11′ 33′ Bartosz Dylewski, 19′ 38′ Jakub Giełda, 25′ Michał Golak
5-5
Bartosz Dylewski (Grant Tkaniny)

3. WL Liga: Obligain już wiceliderem

Liderzy grupy A nie zwalniają tempa. FC Nankatsu i Peaky Blinders nie mieli kłopotów z pokonaniem niżej notowanych rywali. Zawodnicy spod znaku eNki pokonali Cosmo Group 7:1. Efektowniej odpowiedzieli Peaky Blinders, choć zadanie mieli ułatwione. FC Lebiegi zagrały w 5-osobowym zestawieniu, a po pięciu minutach musieli radzić sobie w czwórkę. Peaky na początku gry wyrównali liczebność składu. Wygrali 13:1, a aż dziewięć goli zdobyła para snajperów, Karol Łuczak – Krystian Skórczyński. Obaj prowadzą w klasyfikacji strzelców w trzeciej lidze.

W najciekawszym trzecioligowym pojedynku Obligain rywalizował z Progresywnymi, którzy dzień wcześniej brali w turnieju Czerwca’56. Pierwsza część zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem beniaminka. Obligain wygrywał 4:1. W drugiej części inicjatywę przejęli zawodnicy lidera. Cztery minuty przed końcem złapali kontakt z rywalem. Nie udało się wyrównać. W 39 min bramkę zdobył Radosław Ochnio, który ustalił wynik rozgrywki na 5:3 dla Obligain. Był to trzeci gol najlepszego strzelca beniaminka. Po ośmiu kolejkach na prowadzeniu nadal są Progresywni, lecz ich przewaga nad drugą drużyną stopniała do dwóch oczek. To miejsce po niedzielnym meczu zajmuje Obligain.

To nie był łatwy dzień dla Cosmo Group. Temperatura powietrza w niedzielne popołudnie nie była idealna dla rozgrywania meczów piłki nożnej. Cosmo Group nie przyjechał na jeden pojedynek, lecz na dwa. W pierwszym, jak wspomnieliśmy wcześniej, przegrał 1:7 z Nankatsu. Drugie wygrał, ale po ciężkim boju. Namtotito po dwóch walkowerach przybyło na boisko i było bliskie wywalczenia pierwszych, historycznych punktów. Dwie minuty przed końcem udało im się doprowadzić do remisu 6:6, ale w końcówce dwa gole do swojego dorobku dołożył Maciej Sieniawski i Cosmo Group wygrało drugi mecz w sezonie.

Obligain – Progresywni 5:3 (4:1)

7′ 9′ 39′ Radosław Ochnio, 10′ Jakub Chmielewski, 14′ Igor Adamski – 19′ Mateusz Piskorz, 25′ Mikołaj Marcinkowski, 36′ Bartosz Lupka
Radosław Ochnio (Obligain), Patryk Królikiewicz, Mateusz Piskorz (obaj Progresywni)
4-9
Maksymilian Łazarewicz (Obligain)

FC Nankatsu – Cosmo Group 7:1 (2:0)

16′ 29′ Marek Kalinowski, 15′ Szymon Grygiel (samob.), 22′ Michał Krawczak, 32′ Aleksander Skitek, 39′ Hubert Szymkowiak, 40′ Hubert Raczak – 23′ Michał Wasiuta
Hubert Raczak (FC Nankatsu), Tomasz Goch (Cosmo Group)
3-3
Marek Kalinowski (FC Nankatsu)

FC Namtotito – Cosmo Group 6:8 (3:3)

7′ 19′ Mariusz Waśkowicz, 14′ 36′ Patryk Maćkowski, 29′ 38′ Dawid Błaszkiewicz – 21′ 39′ 40′ Maciej Sieniawski, 18′ 31′ Tomasz Goch, 6′ Jan Hardziński, 10′ Michał Wasiuta, 35′ Adam Lewoczko
4-2
Patryk Maćkowski (FC Namtotito)

Peaky Blinders – FC Lebiegi 13:1 (6:0)

6′ 18′ 21′ 36′ 40′ Karol Łuczak, 1′ 16′ 28′ 39′ Krystian Skórczyński, 15′ 22′ Piotr Koc, 20′ 32′ Dawid Sywała – 40′ Dawid Bryk