Progresywni liderem na dłużej

Almatur wygrywa z niepokonanym Evertec-iem. Peaky Blinders i Progresywni wracają na pozycje liderów w trzeciej lidze. Wiara wraca na zwycięską ścieżkę.

2. WL Liga: Almatur zatrzymał Evertec

Pojedynek na szczycie przeciwko Evertec-owi był meczem o być albo nie być dla Almatura, gdyż porażka zmniejszała do minimum szanse na grupę mistrzowską. Niebiesko-biali z Winograd w przypadku zwycięstwa byliby jedną nogą wśród najlepszych drugiej ligi. Stawka spotkania była duża, co można było wyczuć na boisku. Mecz od początku toczył się w nerwowej atmosferze, którą ostatecznie złagodził wynik. Ten był korzystny dla Almatura, który prowadzony przez Radosława Mroza już do przerwy prowadził 3:1. Snajper ABP trafił dwa razy, a po przerwie dołożył kolejne dwa gole, które poprowadziły drużynę do efektownego 8:2. Evertec przegrał pierwszy mecz w sezonie. Almatur dzięki wygranej wskoczył na trzecie miejsce.

Evertec – Almatur Biuro Podróży 2:8 (1:3)

13′ Krzysztof Piechowiak, 27′ Adrian Adamczak – 2′ 7′ 21′ 23′ Radosław Mróz, 16′ Maciej Smoczyk, 31′ Łukasz Dutkiewicz, 36′ Jakub Tomaszkiewicz, 37′ Krzysztof Antoniuk
Radosław Mróz, Łukasz Dutkiewicz (obaj Almatur Biuro Podróży)
6-7
Radosław Mróz (Almatur Biuro Podróży)

3. WL Liga: Peaky Blinders i Progresywni wracają na pierwsze miejsca

Peaky Blinders i Pocztowe Krwinki przed bezpośrednim starciem zajmowali odpowiednio drugie i trzecie miejsce z identyczną ilością punktów zgromadzonych w sześciu spotkaniach. Ważny dla obu drużyn mecz lepiej rozpoczęli Krwiodawcy. W 6 min piłkę do siatki skierował Adam Grzechowski. Peaky bardzo szybko podnieśli się po ciosie. W 7 min wyrównał Krystian Skórczyński, a trzy minuty później wynik odwrócił Dawid Sywała. Pocztowcy drugiego gola zdobyli po przerwie. W 27 min bramkarza Peaky pokonał Damian Krzyżaniak. Beniaminek odpowiedział szybko, bo przed upływem 60 sekund. Gola na 3:2 zdobył Karol Łuczak. Sześć minut później drugi raz na listę strzelców wpisał się Dawid Sywała, dzięki któremu Blinders wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Utrzymali je do ostatniej sekundy. Spotkanie zakończył wykorzystany przez Krwiodawców rzut karny. Peaky wygrali 4:3 i powrócili na pierwsze miejsce, które dzielą obecnie ze swoimi zeszłotygodniowymi pogromcami.

Na zwycięską ścieżkę powróciła Wiara, która w poprzednim meczu poniosła pierwszą porażkę na wiosnę. Jej rywalem było dobrze spisujące się w tej edycji Fresh Cargo, zajmujące przed tym spotkaniem trzecie miejsce. Do przerwy oglądaliśmy wyrównany bój zakończony remisem 1:1. Po zmianie stron do siatki trafiała tylko Wiara. W 29 min gola na 2:1 zdobył Rafał Bąk i jak się później okazało był to kluczowy moment meczu. Fresh Cargo już nie zdołało wyrównać, a Wiara powiększała przewagę. Ostatecznie zakończyło się na wygranej 4:1.

W ostatnim meczu Progresywni udowodnili, że w obecnej edycji chcą spróbować swoich sił w grupie mistrzowskiej. We wtorkowy wieczór wygrali swój piąty mecz w sezonie, a zwycięską bramkę zdobyli w 40 min. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Przybyszewski, który był pierwszoplanową postacią tej potyczki. Wcześniej trafił do siatki trzy razy. Mecz był typową wymianą ciosów. Rozpoczęło się od gola dla Ejbrów, następnie to Progresywni osiągali jednobramkową przewagę, którą tracili. Strzelanie zakończył wspomniany Przybyszewski – trafił na 5:4. Progresywni zdobyli trzy punkty i powrócili na pierwsze miejsce, którego na pewno nie stracą do końca ósmej kolejki.

Peaky Blinders – Pocztowe Krwinki 4:3 (2:1)

10′ 33′ Dawid Sywała, 7′ Krystian Skórczyński, 28′ Karol Łuczak – 6′ Adam Grzechowski, 27′ Damian Krzyżaniak, 40′ Mateusz Bazarnik
6-6
Dawid Sywała (Peaky Blinders)

Wiara – Fresh Cargo 4:1 (1:1)

7′ Mateusz Szeląg, 26′ Rafał Bąk, 30′ Krzysztof Kulas, 35′ Marcin Mroczkowski – 9′ Łukasz Sałata
Dariusz Grzesiński, Łukasz Kowalski (obaj Fresh Cargo)
3-2
Rafał Bąk (Wiara)

Ejbry Luboń – Progresywni 4:5 (1:1)

6′ 24′ Marcin Szejn, 28′ Artur Rożek, 34′ Michał Wojciechowski (samob.) – 11′ 29′ 32′ 40′ Mateusz Przybyszewski, 21′ Michał Błaszak