Fabryka Burgerów poszła za ciosem i wygrała drugi mecz z rzędu

Zwycięstwami Fabryki Burgerów, Stoczniowca i PWW Bandy zakończyły się pierwsze spotkania ósmej kolejki, które zostały rozegrane w poniedziałkowy wieczór.

1. WL Liga: Fabryka Burgerów pnie się w górę

Fabryka Burgerów po ostatniej, niespodziewanej wygranej nad Grant Tkaninami mocno zmobilizowała się na kolejną potyczkę. Tym razem obyło się bez problemów kadrowych – na ławce rezerwowych pojawiło się aż czterech zawodników. Mecz nie był porywający. Rozpoczął się od mocnego uderzenia Fabryki Burgerów, na które równie skutecznie odpowiedziała szukająca premierowej wygranej Mechaniczna Pomarańcza. Beniaminek będzie musiał jeszcze na nią poczekać. Po zmianie stron o wyniku, korzystnym dla Burgerów, zadecydowały dwa gole w pierwszych pięciu minutach od wznowienia gry. W 22 min z rzutu karnego trafił Hubert Kujawa, a trzy minuty później dwubramkowe prowadzenie dał Dawid Łucki. Mechaniczną stać było na gola kontaktowego, ale pomimo huraganowych ataków w końcówce nie udało się wywalczyć choćby remisu. Fabryka Burgerów wygrała drugi mecz z rzędu i złapała kontakt z zespołami walczącymi o grupę mistrzowską.

Mechaniczna Pomarańcza – Fabryka Burgerów 2:3 (1:1)

11′ Paweł Fekner, 32′ Damian Zajączkowski – 1′ Necib Habib, 22′ Hubert Kujawa, 25′ Dawid Łucki
5-7
Kamil Sikorski (Fabryka Burgerów)

2. WL Liga: Ważna wygrana PWW Bandy

WM po dwóch walkowerach rozegrał mecz ze Stoczniowcem. Nie był to jednak udany powrót na boiska WL Ligi. Żółto-czarni już w 3 min stracili bramkę, a chwilę później z poważnie wyglądającą kontuzją kciuka zszedł Marcin Rychter. Do końca WM musiał sobie radzić w pięcioosobowym składzie co miało przełożenie na wynik. Stoczniowiec do przerwy wygrywał 3:0, a po zmianie stron uciekł ostatniej drużynie ligowej tabeli na odległość ośmiu goli. Sześć z dziesięciu bramek zdobył Cierpicki.

Bardzo ważne spotkanie wygrała PWW Banda, która wykorzystała ostatnią szansę na walkę o grupę mistrzowską. Pogrążyła przy okazji KKS Południe. Poniedziałkowy przeciwnik beniaminka przegrał siódmy mecz w sezonie i w kolejnej rundzie zagra na pewno w grupie spadkowej. PWW dwukrotnie uderzyło dwie minuty przed zakończeniem każdej z części. W 18 min rzut karny wykorzystał Krzysztof Marciniak, a w 38 min zwycięstwo zapewnił Dominik Serba. KKS Południe zdołał wyrównać, ale w 33 min. Drugi raz ta sztuka nie powiodła się.

Stoczniowiec – WM 10:2 (3:0)

3′ 8′ 31′ 33′ 35′ 40′ Bartosz Cierpicki, 29′ 33′ Patryk Chmielewski, 18′ Nikodem Szarata, 39′ Artur Lewandowski – 38′ 40′ Marek Kozłowski
5-2
Bartosz Cierpicki (Stoczniowiec)

KKS Południe – PWW Banda 1:2 (0:1)

33′ Marcin Ładziak – 18′ Krzysztof Marciniak, 38′ Dominik Serba
Dawid Gralak (KKS Południe), Michał Dąbrowski (PWW Banda)