Premierowe wygrane Szturmowców i Archiwum X

Pierwsze trzy punkty na swoje konta zapisały trzy ekipy – dwie wygrały na boisku, jedna jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Zwycięstwa odnieśli Szturmowcy i Archiwum X, a także Czerwone Krwinki.

2. WL Liga: Ważne zwycięstwo Szturmowców

Oddech w walce o uniknięcie grupy spadkowej złapali Szturmowcy. Choć PWW w ostatnich dwóch spotkaniach prezentowało się bardzo dobrze i było faworytem piątkowego meczu to nie sprostało zdeterminowanym Szturmowcom. Beniaminek rozpoczął z wysokiego C, ale szybko z niego spadł. W 1 min gola na 1:0 zdobył Radosław Różański. Dwie minuty później na prowadzeniu byli już pomarańczowo-czarni. Wyrównał Tomasz Nieżurawski, a w 3 min na 2:1 trafił Dariusz Bednarz. PWW udało się w 9 min doprowadzić do wyrównania, ale ostatnie dziesięć minut pierwszej części to już popis Szturmowców, którzy na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą. W drugiej odsłonie nie zatrzymali się. Hattrick skompletował Michał Rybka, dublet Dariusz Mieczkowski. Szturmowcy wygrali 8:3 i zrównali się punktami z PWW, a także z Gold FC. Obie te drużyny wyprzedzili w tabeli.

PWW Banda – Szturmowcy 3:8 (2:5)

1′ Radosław Różański, 9′ Andrzej Borkowski, 27′ Michał Dąbrowski – 18′ 34′ 37′ Michał Rybka, 17′ 31′ Dariusz Mieczkowski, 2′ Tomasz Nieżurawski, 3′ Dariusz Bednarz, 12′ Piotr Gibas
2-0
Michał Rybka (Szturmowcy)

3. WL Liga: Archiwum X i Czerwone Krwinki z pierwszymi punktami

Do przerwy w pojedynku Torpedy i Archiwum X zapachniało niespodzianką. Choć oba zespoły przed tym spotkaniem zamykały ligową stawkę to zespół z Koninka nigdy w historii gier na WL Lidze jeszcze nie wygrał. W przeciwieństwie do Archiwum X, które grało kilka lat temu na zapleczu elity. W pierwszych dziesięciu minutach trafiał tylko … Tomasz Gajewski. Po jego golu samobójczym AX wyszedł na prowadzenie, ale w 9 min skierował piłkę do właściwej bramki wyrównując stan gry. Torpeda poszła za ciosem i po dwóch kolejnych golach Macieja Wardejna prowadziła już 3:1. Jeszcze przed przerwą Archiwum złapało kontakt. W 18 min trafił Damian Grat. Po zmianie stron wszystko wróciło do normy. Torpedzie nie udało się już strzelić gola, straciła za to pięć. Po dwie dołożyli Grat i Maciej Galin, a jedną Krzysztof Wower. Archiwum X odniosło pierwsze zwycięstwo, ale nie poprawiło swojego miejsca w tabeli. Nadal jest dziewiąte.

To będzie ciężki sezon dla kilku zespołów. Pierwszy raz problemy kadrowe uniemożliwiły rozegrać mecz FC Ibizie. O premierowe trzy punkty wzbogaciły się Czerwone Krwinki.

Torpeda Koninko – Archiwum X 3:7 (3:2)

10′ 16′ Maciej Wardejn, 9′ Tomasz Gajewski – 18′ 36′ 37′ Damian Grat, 5′ Tomasz Gajewski (samob.), 24′ 38′ Maciej Galin, 27′ Krzysztof Wower