Progresywni na czele trzeciej ligi

Drugą wygraną w sezonie na konto zapisało Fajerwerkowo.pl. Almatur i Fresh Cargo ratują punkt w ostatnich minutach. Progresywni odnoszą czwarte zwycięstwo z rzędu i awansują na fotel lidera trzeciej ligi.

1. WL Liga: Mecz o sześć punktów dla Fajerwerkowa.pl

Kryzys dopadł Desperados. W trzecim kolejnym spotkaniu ponieśli trzecią porażkę i mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli, która z każdą kolejną wpadką robi się coraz bardziej niewesoła. Katem Desperados we wtorkowym starciu był Kacper Sworacki. Młody napastnik Fajerwerkowa.pl pokazał klasę i zdobył aż pięć z sześciu bramek żółto-czarnych. Desperados nie mieli nic do powiedzenia. Prowadzili po golu Jakuba Frankiewicza, ale nie zdołali utrzymać przewagi do końca pierwszej odsłony, która zakończyła się wynikiem 2:1 dla FPL. Po kwadransie wyrównał Krzysztof Balcerczyk. Kolejne bramki były już autorstwa Sworackiego. Mecz efektownym trafieniem zakończył Radosław Suwalski, lecz był to gol na otarcie łez. Fajerwerkowo wygrało 6:2 i wskoczyło do pierwszej piątki.

Fajerwerkowo.pl – Desperados 6:2 (2:1)

17′ 22′ 30′ 39′ 40′ Kacper Sworacki, 15′ Krzysztof Balcerczyk – 4′ Jakub Frankiewicz, 40′ Radosław Suwalski
Krzysztof Balcerczyk (Fajerwerkowo.pl), Radosław Suwalski (Desperados)
4-1
Kacper Sworacki (Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Heroiczne Gietewu z punktem

W kończącym wtorkową kolejkę meczu zmierzyły się dwa zespoły, które udanie rozpoczęły sezon, a następnie, w ostatnim pojedynku, poniosły bolesne porażki. Gietewu zostało zmiażdżone przez Evertec (0:7), natomiast Almatur przegrał po golu w ostatniej sekundzie, choć wyrównał 15 sekund przed zakończeniem. Różnica była w poprzednich porażkach, różnica była także w składzie liczbowym przed wtorkową potyczką. Gietewu zagrało bez zmienników, Almatur miał ich pod dostatkiem, bo aż pięciu. Rozpoczęło się planowo – w 11 min prowadzenie dla Biura Podróży uzyskał Jakub Tomaszkiewicz. Wydawało się, że kolejne gole dla ABP będą kwestią czasu, lecz druga połowa całkowicie odmieniła losy spotkania. W 24 min wyrównał Rafał Benski, a cztery minuty przed zakończeniem Mateusz Jóźwiak wyprowadził heroicznie grających zawodników Gietewu na prowadzenie 2:1. Czerwono-czarni po chwili stanęli przed szansą na zamknięcie meczu, ale nie wykorzystali 200-procentowej okazji. Swój fatalny błąd naprawił najlepszy na placu Dominik Chmioła. Była to ważna interwencja, dzięki której Almatur pozostał w grze. A grał do końca. W ostatniej sekundzie ratownikiem okazał się niezawodny Radosław Mróz, który pokonał Adama Czerniaka. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Almatur Biuro Podróży – Gietewu 2:2 (1:0)

11′ Jakub Tomaszkiewicz, 40′ Radosław Mróz – 24′ Rafał Benski, 36′ Mateusz Jóźwiak
Adam Napierała (Almatur Biuro Podróży)
1-1
Dominik Chmioła (Almatur Biuro Podróży)

3. WL Liga: Progresywni liderem!

Czwarte zwycięstwo z rzędu i lider – oto dorobek Progresywnych po koronawirusowej przerwie. Obecnie jest to jedna z lepiej punktujących drużyn na WL Lidze. Tym razem nie sprostał im Archiwum X. Do 37 min mecz toczony był w normalnej atmosferze, później posypały się żółte i czerwone kartki, które położyły cień na ten bardzo dobry i szybki pojedynek. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że mecz zakończył się wynikiem 5:4, a zawodników AX czekają srogie kary za zachowanie.

Dobry sezon rozgrywa tej wiosny Fresh Cargo. Zawodnicy spod znaku Punishera rozegrali piąty mecz, a czwarty, w którym zapunktowali. Po dwóch zwycięstwa, jednym remisie i jednej porażce przyszedł kolejny podział punktów. Rywalizacja z Ejbrami powinna zakończyć się zwycięstwem, ale też bolesną porażką. Do 38 min Fresh Cargo prowadziło 2:1, lecz w kolejnych dwóch minutach, które nieubłaganie zbliżały tą potyczkę do końca dwa gole zdobyła lubońska drużyna. Wyrównał Wojciech Mańczak, a w 39 min wydawało się, że zwycięstwo zapewnił Artur Rożek. Ostatnie słowo należało do Tomasza Szczerbiaka, który w ostatnich sekundach uratował dla Fresha punkt.

Progresywni – Archiwum X 5:4 (2:3)

3′ Patryk Królikiewicz, 9′ Mikołaj Marcinkowski, 27′ Mikołaj Wrombel (samob.), 28′ Wojciech Pietruszyński, 33′ Jan Thiel – 4′ 19′ Cezary Przybył, 20′ 34′ Maciej Galin
Wojciech Pietruszyński (Progresywni), Maciej Galin (Archiwum X)
Marcin Antoniewicz, Artur Klemens, Adam Skrzypczak, Marcin Biniasz (wszyscy Archiwum X)
3-3

Fresh Cargo – Ejbry Luboń 3:3 (1:1)

13′ Dariusz Grzesiński, 26′ Łukasz Sałata, 40′ Tomasz Szczerbiak – 11′ Marcin Szejn, 38′ Wojciech Mańczak, 39′ Artur Rożek