Efektowny York

York i Nankatsu w dalszym ciągu pozostają bez straty punktów. Trzy oczka trafiają także na konto Avengersów.

Ligowa kolejka miała rozpocząć się od meczu Avengersów z WM-em. Niestety żółto-czarni nie zdołali zebrać kadry i musieli oddać spotkanie walkowerem.

1. WL Liga: Piąte zwycięstwo wicemistrzów

Forma Yorka nadal bez zmian. Lider tabeli po raz kolejny zdominował boiskowe poczynania i efektownie ograł pogłębioną w kryzysie Fabrykę Burgerów. Złocisto-czarni zdołali jako pierwsi wbić bramkę, prowadzenie utrzymali do 13 min, ale ostatecznie ulegli wicemistrzom różnicą siedmiu trafień. Hattrickiem popisał się Michał Mirecki, a jego drużyna wygrała 9:2.

Przed meczem statuetkę oraz koszulkę firmy AdRunaLine Sports otrzymał Radosław Lamch, który został wybrany najlepszym zawodnikiem marca/maja.

York – Fabryka Burgerów 9:2 (5:1)

13′ 24′ 32′ Michał Mirecki, 15′ 34′ Jacek Dembiński, 17′ Piotr Nowak, 19′ Bartosz Szpalik, 20′ Radosław Lamch, 26′ Jarosław Janicki – 5′ Maciej Krzysztof, 28′ Daniel Musiałowski
2-4
Michał Mirecki (York)

3. WL Liga: Czwarty komplet punktów Nankatsu

Czwarte zwycięstwo Nankatsu rodziło się w bólach. Do przerwy starcie beniaminków nie przyniosło bramek. FCN był stroną atakującą, ale Lebiegi dość łatwo rozbijali zapędy ofensywne rywala. Po zmianie stron Nankatsu szybko uderzyło. W 22 min na listę strzelców wpisał się Hubert Raczak. Ledwie jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do 36 min, gdy wynik spotkania podwyższył Marek Kalinowski. Końcówka była jednak nerwowa, bo dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Lebiegi zdobyły bramkę kontaktową. W ostatniej minucie FCL stanął przed szansą na remis, ale źle rozegrany rzut wolny zakończył się kontrą Nankatsu zakończoną celnym trafieniem Raczaka.

FC Nankatsu – FC Lebiegi 3:1 (0:0)

22′ 40′ Hubert Raczak, 36′ Marek Kalinowski – 38′ Dmytro Lakusta