Heisenberg Gang obronił tytuł mistrzowski

Zakończyły się ligowe zmagania w wirtualnych rozgrywkach organizowanych przez Wiarę Lecha. Mistrzem Edifier e-WL Ligi, drugi raz z rzędu, został Heisenberg Gang. Kolejne miejsca na podium zajęli KzS Team i FC Galary.

Heisenberg Gang do zwycięstwa w szóstej edycji Edifier e-WL Ligi potrzebował trzech wygranych. Obrońcy tytułu nie zaprzepaścili znakomitej okazji by drugi raz udowodnić swoją dominację i pewnie wygrali wszystkie piątkowe pojedynki. DWL został zmieciony (przegrał 0:10 i 0:7), a w decydującym spotkaniu czterokrotni mistrzowie nie sprostali nowym hegemonom wirtualnych rozgrywek przegrywając 1:3. FC Štilić drugi raz z rzędu nie potrafił zająć miejsca na podium. Trzecią lokatę wywalczyły FC Galary, które kolejkę rozpoczęły od wygranej z DWL, a następnie w decydującym o brązowych medalach boju ograły FCŠ. Prowadzący Liverpool stanęli przed szansą na wicemistrzostwo, lecz po kolejnych dwóch wygranych nad Białymi Ratajami nie sprostali na koniec Štiliciowi przegrywając 1:3. Do srebra, które trafi w ręce KzS Team-u, zabrakło punktu.

Na zakończenie rozgrywek zmienił się lider klasyfikacji strzelców. Krzysztof Szenfeld (Heisenberg) zdobył aż jedenaście goli i rzutem na taśmę wyprzedził Krystiana Zalewskiego (KzS Team) o jedno trafienie.

Wyniki 15. kolejki Edifier e-WL Ligi | 05.06.2020

DWL – FC Galary 0:4
Heisenberg Gang – DWL 10:0
Heisenberg Gang – DWL 7:0
FC Galary – FC Štilić 1:0
Heisenberg Gang – FC Štilić 3:1
FC Galary – Białe Rataje 2:1
FC Galary – Białe Rataje 6:1
FC Štilić – FC Galary 3:1

Ostatnim zespołem, który zameldował się w Final Four Pucharu e-WL Ligi został FC Štilić, który potrzebował trzech spotkań by udowodnić wyższość nad Białymi Ratajami. W drugiej potyczce Ratajscy wygrali po dogrywce 2:1 i doprowadzili do decydującego starcia. W trzecim meczu FC Štilić był już zdecydowanie lepszy i nie pozostawił złudzeń wygrywając 4:1.

W Final Four Pucharu e-WL Ligi zagrają mistrz i wicemistrz, czyli Heisenberg Gang i KzS Team oraz dwie drużyny, które w zeszłych latach panowały na e-WL Lidze – FC Štilić i OPL Team.

Wyniki 1/4 finału Pucharu e-WL Ligi | 22.05.2020

FC Štilić – Białe Rataje 1:2, 4:1; stan rywalizacji: 2:1 dla FC Štilicia

Start a Conversation