Pobiedziki i Pizzeria Dobre Miejsce 65 bez porażki

Po emocjonującym pojedynku Pizzeria Dobre Miejsce 65 wygrywa w hicie wtorkowej kolejki z Almaturem. Trzy punkty dorobku dopisują też Gold FC, Pobiedziki i Progresywni.

2. WL Liga: Mecz na szczycie dla Pizzerii Dobre Miejsce 65

Na zakończenie wtorkowej kolejki rywalizowały dwie drużyny, które udanie rozpoczęły sezon. Almatur miał na koncie dwa zwycięstwa, Pizzeria Dobre Miejsce 65 wygraną na inaugurację. Pojedynek był ciekawym widowiskiem, w którym od przełomu pierwszej i drugiej odsłony oglądaliśmy pościg Almaturu za remisem. Lider tabeli po golach Mikołaj Cyferkowskiego – odpowiednio w 19. i 21. minucie przegrywał 0:2. Stratę udało się zmniejszyć dzięki trafieniu Konrada Olesika, ale przez ostatnie dziesięć minut bramka strzeżona przez Mateusza Kowalskiego była zaczarowana. Pizzeria miała szansę dobić przeciwnika w końcówce, lecz rzutu karnego przedłużonego nie wykorzystał bohater zawodów – Cyferkowski. Mecz zakończył się zwycięstwem PDM 2:1.

Przed hitem wtorkowej serii spotkań odbyły się dwa drugoligowe pojedynki. O pierwsze zwycięstwo w bezpośrednim starciu zagrały KKS Południe i Gold FC. Przed przerwą oba zespoły nie potrafiły skierować piłki do siatki. Worek z bramkami w 26 min otworzył Radosław Janasek, a po trzech minutach wynik na 2:0 dla złocisto-czarnych podwyższył najlepszy na boisku – Bartosz Kowalczyk. Gold poszedł za ciosem. W 35 min zwycięstwo, premierowe na wiosnę, przypieczętował Mateusz Dąbrowski. Południe stać było na gola honorowego Adriana Adamczyka. Gold wygrał 3:1 i awansował na szóste miejsce w grupie B.

To będzie ciężki sezon dla WM-u, który po dwóch meczach stał się jednym z kandytatów do spadku. Żółto-czarni drugi raz na wiosnę stracili dwucyfrową liczbę bramek i po stronie strat mają już blisko trzydzieści goli. Pobiedziki, choć po golu Mateusza Połczyńskiego w 4 min przegrywały 0:1, do przerwy zdołały wbić sześć goli, a po zmianie stron dołożyły jeszcze siedem trafień ostatecznie wygrywając 13:2. Była to druga wygrana byłego pierwszoligowca, który po wtorkowych grach awansował na drugą lokatę.

KKS Południe – Gold FC 1:3 (0:0)

37′ Adrian Adamczyk – 26′ Radosław Janasek, 29′ Bartosz Kowalczyk, 35′ Mateusz Dąbrowski
2-3
Bartosz Kowalczyk (Gold FC)

WM – Pobiedziki 2:13 (1:6)

4′ Mateusz Połczyński, 36′ Marcin Gradkiewicz – 15′ 26′ 35′ 37′ Maciej Ciszewicz, 9′ 11′ 25′ Jakub Pawlaczyk, 8′ 32′ Jakub Korytowski, 14′ 24′ Jakub Drzewiecki, 19′ Piotr Makowski, 39′ Sławomir Makowski
Jakub Nowak (Pobiedziki)
1-4
Jakub Pawlaczyk (Pobiedziki)

Almatur Biuro Podróży – Pizzeria Dobre Miejsce 65 1:2 (0:1)

29′ Konrad Olesik – 19′ 21′ Mikołaj Cyferkowski
8-6
Mikołaj Cyferkowski (Pizzeria Dobre Miejsce 65)

3. WL Liga: Udana końcówka Progresywnych

Dobrze wiedzie się Progresywnym po powrocie na boiska. Biało-czerwono-biali wygrali drugi mecz z rzędu. Drugi raz też przechylili szalę na swoją korzyść w końcówce spotkania. Poprzedni pojedynek wygrali dzięki bramce w 37 min, tym razem decydujący gol padł cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Strzelił go Wojciech Pietruszyński. Czerwone Krwinki prowadziły do 35 min 2:1. Do zdobycia pierwszych punktów zabrakło szczęścia. Gol na 2:2 wpadł po samobójczym trafieniu.

Progresywni – Czerwone Krwinki 3:2 (1:0)

2′ Damian Olesik, 35′ Maciej Sobański (samob.), 36′ Wojciech Pietruszyński – 25′ Jakub Brzozowski, 32′ Maciej Jabłoński
Patryk Królikiewicz (Progresywni), Waldemar Kulwicki (Czerwone Krwinki)