York i Nankatsu nie zwalniają tempa

Czwarte zwycięstwo Yorka, trzecie FC Nankatsu. Imperium Łazarskie zdobywa sześć punktów w kilkadziesiąt godzin.

1. WL Liga: York z czwartym zwycięstwem

Czwarty mecz – czwarte zwycięstwo. York od początku sezonu pokazuje całej lidze, że w tym sezonie interesuje go tylko powrót na mistrzowski tron. W pojedynku z Bragą srebrni medaliści jesiennej edycji nie mieli łatwej przeprawy. Beniaminek postawił wysoko poprzeczkę. Do przerwy przegrywał jedynie 2:3, a w 31 min dzięki znakomitej postawie Mateusza Gajewskiego (zdobył dwa gole w mniej niż minutę) ze stanu 3:6 doprowadził do wyniku 5:6. Wątpliwości rozwiał Jacek Dembiński, który odpowiedział na te bramki golem dającym dwubramkową przewagę Yorkowi. Wynik spotkania na 8:5 został ustalony w ostatniej minucie przez Jarosława Janickiego.

York – FSC Braga 8:5 (3:2)

3′ 30′ Mateusz Pikul, 10′ 21′ Bartosz Szpalik, 16′ Piotr Nowak, 28′ Jacek Grocholewski, 32′ Jacek Dembiński, 40′ Jarosław Janicki – 8′ 31′ 31′ Mateusz Gajewski, 18′ Kacper Dolski, 24′ Bartosz Cieślak
Jarosław Janicki, Bartosz Szpalik (obaj York)
4-7
Mateusz Pikul (York)

3. WL Liga: Wygrane Nankatsu i Imperium Łazarskiego

Dzień wcześniej Imperium Łazarskie odniosło efektowną wygraną nad Czerwonymi Krwinkami, a po 24 godzinach dopisało do dorobku kolejne trzy oczka. W meczu, który rozpoczynał piątą serię wiosny Łazarz pokonał Ibizę 5:3. Beniaminek zagrał dobry mecz, ale zabrakło sił na przeciwnika, który w przeciwieństwie do FCI miał pełną ławkę rezerwowych. W strefie zmian Ibizy nie było żadnego zmiennika. Do przerwy Imperium prowadziło 2:1, ale po dwóch minutach od wznowienia gry w drugiej części wyrównał Waldemar Tyliński. Napastnik Ibizy trafił trzy razy, ale było to zdecydowanie za mało. Imperium Łazarskie wygrało 5:3.

Tempa nie zwalnia FC Nankatsu. Drużyna z Kaźmierza ograła KS Wicher 5:3 i powróciła na pierwszą lokatę w klasyfikacji. Pojedynek lepiej rozpoczęli zawodnicy ubrani w czarne trykoty. W 2 min do siatki trafił Jacek Sander. Nankatsu szybko odwróciło wynik – w 11 min wyrównał najlepszy na boisku Hubert Szymkowiak, a gola dającego prowadzenie zdobył Aleksander Skitek. Wicher do przerwy zdołał doprowadzić do remisu za sprawą bramki Sandera, ale po zmianie stron na trafienie musiał czekać do 40 min. Gol Piotra Wojtysiaka jednak nic nie dał. Nankatsu po sześciu minutach drugiej połowy wyszło na trzybramkowe prowadzenie, dzięki czemu w pełni kontrolowało przebieg gry w końcowych fragmentach.

Imperium Łazarskie – FC Ibiza 5:3 (2:1)

9′ 30′ Zbigniew Urbaniak, 17′ Marcin Busz, 31′ Damian Plewa, 40′ Sławomir Szalczyk – 15′ 22′ 34′ Waldemar Tyliński
7-1
Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

FC Nankatsu – KS Wicher 5:3 (2:2)

11′ 21′ Hubert Szymkowiak, 12′ 24′ Aleksander Skitek, 26′ Marek Kalinowski – 2′ 19′ Jacek Sander, 40′ Piotr Wojtysiak