Kategoria: Superliga6

Poznańskie drużyny na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Superliga6 za nami. W niedzielnym turnieju wystąpiły dwie drużyny z Poznania. IKP Olimpia odpadła po fazie grupowej, Winiary FC zakończyły zmagania na 1/8 finału.

W niedzielę 11 lipca zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w piłce nożnej sześcioosobowej. Do rywalizacji stanęło 35 zespołów, które od godziny 9 rozpoczęły walkę o tytuł najlepszej drużyny w kraju i przepustkę na Mistrzostwa Europy rozgrywane w słowackich Koszycach. Poznań reprezentowały dwa zespoły – mistrz IKP Olimpia i brązowi medaliści Winiary FC. Jako pierwsi na plac gry wyszli mistrzowie forBET WL Ligi. Po słabym meczu IKP przegrało ze stołecznym AnonyMMous 0:3. W drugim spotkaniu Olimpię interesowało tylko zwycięstwo. Po wymianie ciosów oraz golu w ostatniej minucie Jacka Dembińskiego najlepszy poznański zespół wygrał 4:3. Od początku meczu brylował Piotr Nowak, który popisał się hattrickiem. Jak się później okazało były to jedyne bramki zdobyte przez IKP. W ostatnim meczu Olimpia musiała pokonać Sancho Panzę. Wrocławianie trafili z problematycznego rzutu karnego zmuszając poznaniaków do odważniejszej gry. Olimpijczycy wprowadzili lotnego bramkarza, ale taktyka nie zdała rezultatu. Sancho Panza zdobyła dwa gole i pokonała IKP 3:0. Olimpia zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z dalszej rywalizacji.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się Winiary FC. Brązowi medaliści w porównaniu do transkrupka.pl i IKP Olimpii wygrali pierwsze spotkanie pokonując najlepszy bydgoski zespół SPX Flow 3:0 po dwóch golach Mateusza Nowaka i jednej Adriana Niemczyka. Po półgodzinnej przerwie nadszedł czas na starcie w Chemikiem Bemowo, z którym dzień wcześniej w Pucharze Polski rywalizowała też transkrupka.pl. Wicemistrzowie po zaciętym boju zremisowali 3:3. Podobny przebieg miało starcie Winiar z gospodarzami. WFC prowadził po golach Michała Suchockiego, Niemczyka i Marcina Janasa 3:1, ale nie zdołał powstrzymać naporu Chemika. Zespół z Bemowa wygrał 4:3. Ostatnie spotkanie dla Winiar było kluczowe. Do wyjścia z grupy potrzebowali remisu, ale zdołali wygrać z Pascalem Wyszków 3:2. Bohaterem WFC był Nowak, który trzykrotnie kierował piłkę do siatki. Winiary FC zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do 1/8 finału MP. Tam na poznańską drużynę czekała Ochota Warszawa, która grupowe zmagania przeszła jak burza wygrywając wszystkie mecze z bilansem bramkowym 11:2.

Walka o ćwierćfinał z Ochotą była niezwykle zacięta i zakończyła się sukcesem stołecznej drużyny. Jedynego gola dla Winiar zdobył Adrian Niemczyk, który trafił na 1:1. Ostatecznie Ochota wygrała 2:1, a brązowi medaliści byli jedną z przeszkód w drodze po mistrzostwo. W finale warszawianie pokonali Pal-Rob Płońsk, który wcześniej rywalizował w grupie z IKP Olimpią. Pozostali grupowi rywale poznańskich drużyn odpadli w 1/8 finału. Chemik przegrał z Ankierem Niedrzwicą, a Sancho Panza uległa gdańskiej Radzie Dzielnicy z Ujeścisko-Łostowice. Oba te mecze zakończyły się wynikami 0:1.

Wyniki meczów grupy A

IKP Olimpia – AnonyMMous Warszawa 0:3
Sancho Panza Wrocław – Pal Rob Płońsk 1:2
AnonyMMous Warszawa – Sancho Panza Wrocław 2:4
Par Rob Płońsk – IKP Olimpia 3:4 (Piotr Nowak 3, Jacek Dembiński)
IKP Olimpia – Sancho Panza Wrocław 0:3
Pal Rob Płońsk – AnonyMMous Warszawa 4:0

Tabela grupy A

Lp.Nazwa drużynyMeczePunktyBramki
1.Pal-Rob Płońsk 369:5
2.Sancho Panza Wrocław368:4
3.AnonyMMous Warszawa335:9
4.IKP Olimpia334:9

Wyniki meczów grupy E

SPX Flow Bydgoszcz – Winiary FC 0:3 (Mateusz Nowak 2, Adrian Niemczyk)
Chemik Bemowo Warszawa – Pascal FC Widelec Wyszków 2:1
Winiary FC – Chemik Bemowo Warszawa 3:4 (Michał Suchocki, Adrian Niemczyk, Marcin Janas)
Pascal FC Widelec Wyszków – SPX Flow Bydgoszcz 1:3
SPX Flow Bydgoszcz – Chemik Bemowo Warszawa 3:4
Pascal FC Widelec Wyszków – Winiary FC 2:3 (Mateusz Nowak 3)

Tabela grupy E

Lp.Nazwa drużynyMeczePunktyBramki
1.Chemik Bemowo Warszawa3910:7
2.Winiary FC369:6
3.SPX Flow Bydgoszcz336:8
4.Pascal FC Widelec Wyszków304:8

1/8 finału

Ochota Warszawa – Winiary FC 2:1 (Adrian Niemczyk)

transkrupka.pl odpadła w fazie grupowej

W sobotę 10 lipca o Puchar Polski w piłce nożnej sześcioosobowej rywalizowała transkrupka.pl. Wicemistrzowie forBET WL Ligi w czterech meczach zdobyli cztery punkty i odpadli z rozgrywek po fazie grupowej.

Transkrupka.pl warszawskie finały rozpoczęła pechowo, bo od minimalnej przegranej z Albatrosem Świdnik. Rywale po dobrym początku oddali całkowicie inicjatywę poznaniakom, ale ci nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego golkipera zespołu z Lubelszczyzny. Niewykorzystane sytuacje zemściły się. Albatros raz skutecznie wykończył akcję i wygrał 1:0. Drugi mecz był już pojedynkiem o wszystko. Transkrupkę czekało spotkanie z zespołem, który rozpoczął Puchar Polski od zwycięstwa. Była to ostatnia okazja by się włączyć do gry o ćwierćfinał. Redar zagrał defensywnie i co rusz był nękany akcjami ze strony wicemistrzów forBET WL Ligi. Transkrupka wykorzystała jedną okazję, ale trafienie było ledwie wyrównującym golem. Kluczowa dla losów poznańskiej drużyny była druga bramka zespołu ze Słupska. Redar wygrał 2:1 i praktycznie pozbawił ich szans na awans. Pozostała matematyka. Jedynym wariantem były wpadki Chemika Bemowo, który po drugim grupowym spotkaniu również miał komplet punktów.

Transkrupka.pl musiała wygrać z Chemikiem, a w ostatnim meczu drużyna z Bemowa musiała przegrać z Redarem. Po kapitalnym meczu z gospodarzami przedstawiciele WL Ligi musieli zadowolić się remisem. Chemik wygrywał dwukrotnie, transkrupka.pl raz, ale to poznaniacy strzelili decydującą o losach meczu bramkę, która dała pierwszy historyczny punkt poznańskiej drużyny w rozgrywkach Superligi6. Ostatnie spotkanie było popisem strzeleckim transkrupki, która wygrała z Galacticos Rzeszów aż 8:0.

Do 1/4 finału z grupy B awansowały Chemik Bemowo i Redar Słupsk. Ci pierwsi odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych z Kormedem Lubaczów. Słupszczanie zakończyli rozgrywki o PP na czwartym miejscu. Lepszy okazał się … Kormed, który ponownie wygrał po serii rzutów karnych. Puchar Polski wygrała stołeczna drużyna In-Plus, która w finale pokonała Ankiera Niedrzwicę 4:2.

Wyniki meczów grupy B

transkrupka.pl – Albatros Świdnik 0:1
Redar Słupsk – Galacticos Rzeszów 2:0
Albatros Świdnik – Chemik Bemowo Warszawa 1:3
transkrupka.pl – Redar Słupsk 1:2 (Michał Niedźwiedzki)
Chemik Bemowo Warszawa – Galacticos Rzeszów 8:1
Redar Słupsk – Albatros Świdnik 2:0
transkrupka.pl – Chemik Bemowo Warszawa 3:3 (Kacper Sworacki 2, Michał Niedźwiedzki)
Albatros Świdnik – Galacticos Rzeszów 10:0
Chemik Bemowo Warszawa – Redar Słupsk 3:2
Galacticos Rzeszów – transkrupka.pl 0:8 (Michał Golak 2, Kacper Sworacki 2, Nikodem Jasina, Marcin Szadkowski, Michał Niedźwiedzki, Kamil Wieliczko)

Tabela grupy B

Lp.Nazwa drużynyMeczePunktyBramki
1.Chemik Bemowo Warszawa41017:7
2.Redar Słupsk498:4
3.Albratos Świdnik4612:5
4.transkrupka.pl4412:6
5.Galacticos Rzeszów401:28

11 lipca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski, w których uczestniczyć będą dwie poznańskie drużyny: IKP Olimpia i Winiary FC.

Kadry zespołów na finały MP i PP

Trzech reprezentantów Poznania na rozgrywki o Mistrzostwo i Puchar Polski przesłało swoje kadry do organizatora rozgrywek – Superliga6. IKP Olimpia wyśle do stolicy 11 zawodników, Winiary FC 12, a transkrupka.pl uda się do Warszawy w 13.

Na okoliczność finałów Mistrzostw i Puchar Polski przygotowaliśmy specjalny skarb kibica, w którym podaliśmy kadry wszystkich trzech drużyn, które reprezentować będą forBET WL Ligę i Poznań.

IKP Olimpia pojedzie w swoim ligowym składzie, który zostanie wzmocniony Wojciechem Jaroszem. Nowy nabytek mistrzów forBET WL Ligi w przeszłości występował w zespole W13. Skład Winiar FC będzie oparty na zawodnikach, którzy występowali w tej drużynie na przestrzeni kilku sezonów, natomiast transkrupkę.pl przed wyjazdem wzmocnił Michał Niedźwiedzki występujący w poprzednich kampaniach w EW i Chłoście.

Znaleźliśmy się w trudnej grupie z gospodarzem imprezy, a także innymi mocnymi zespołami. Szanujemy dokonania pozostałych drużyn, ale nasz zespół sukcesywnie budowany od kilku lat jest gotowy walczyć z każdym. Zawsze stawiamy sobie wysokie cele, dlatego nie zamierzamy wracać do Poznania z pustymi rękoma – powiedział kapitan transkrupki.pl, Michał Golak.

Będę trzymał mocno kciuki za każdy z naszych zespołów. Występ trzech drużyn z naszej ligi jest dużym wyróżnieniem i liczę na dobry start. Wszyscy jadą w mocnych zestawieniach, które pozwalają optymistycznie patrzeć na sobotnio-niedzielne finały – powiedział koordynator WL Ligi, Paweł Piestrzyński.

Skarb kibica poznańskich finalistów Mistrzostw i Pucharu Polski

IKP Olimpia, transkrupka.pl i Winiary FC poznali rywali na warszawskich finałach

10 i 11 lipca w Warszawie na boisku OSiR Bemowo toczyć się będzie walka o Puchar i Mistrzostwo Polski w piłce nożnej sześcioosobowej Superliga6. Poznań na turniejach w stolicy reprezentować będą trzy najlepsze zespoły forBET WL Ligi – IKP Olimpia, transkrupka.pl i Winiary FC.

W niedzielę 11 lipca na Mistrzostwach Polski zagrają zdobywcy potrójnej korony – IKP Olimpia i beniaminek, który zgarnął w debiutanckim sezonie w pierwszej lidze brązowe medale – Winiary FC. W rozgrywkach Pucharu Polski, które odbędą się dzień wcześniej wystąpi transkrupka.pl – srebrni medaliści ligowych, jak i pucharowych zmagań.

Rywale IKP Olimpii | Grupa A

  • Sancho Panza Wrocław
  • Pal Rob Płońsk
  • AnonyMMous Warszawa

Mecze z udziałem IKP Olimpii

09:00 – vs AnonyMMous Warszawa
10:15 – vs Pal Rob Płońsk
10:40 – vs Sancho Panza Wrocław

IKP Olimpia trafiła do grupy wraz ze zwycięzcą odpowiednika WL Ligi ze stolicy. AnonyMMous Warszawa to najlepszy zespół sezonu 2019/20 w Lidze Fanów Legii Warszawa, która gra systemem jesień – wiosna. W poprzednim sezonie byli mistrzowie zajęli odległe siódme miejsce. W grupie A znalazły się także Pal Rob Płońsk, czyli najlepszy zespół otwartych mistrzostw Mazowsza oraz Sancho Panza Wrocław, która za osiągnięcia w latach poprzednich, ale i oficjalny brak wrocławskiej ligi w Superliga6, otrzymała dziką kartę.

Rywale Winiar FC

  • SPX Flow Bydgoszcz
  • Pascal FC Widelec Wyszków
  • Chemik Bemowo Warszawa

Mecze z udziałem Winiar FC

11:50 – vs SPX Flow Bydgoszcz
12:40 – vs Chemik Bemowo Warszawa
13:55 – vs Pascal FC Widelec Wyszków

Trzeci zespół PLA Bydgoszcz – SPX Flow, mistrz ligi Wyszkowskiej – Pascal FC Widelec oraz mistrz jesiennej Ligi Bemowskiej – Chemik Bemowo. To zestaw rywali Winiar FC na MP. SPX Flow był jedną z czołowych drużyn nieistniejącej już bydgoskiej Extraligi, w której w ostatnim sezonie działalności (jesień 2019) wywalczył brązowe medale. Sukces powtórzył w nowopowstałej PLA. Trzecią lokatę na koniec kampanii, tyle że wiosną 2021 wywalczyli gospodarze turnieju – Chemik Bemowo, któremu nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego. Drużyna z Wyszkowa drugi raz w historii wywalczyła złote medale w swojej lidze.

Rywale transkrupki.pl

  • Redar Słupsk
  • Chemik Bemowo Warszawa
  • Galacticos Rzeszów
  • Albatros Świdnik

Mecze z udziałem transkrupki.pl

09:00 – vs Albatros Świdnik
10:15 – vs Redar Słupsk
11:30 – vs Chemik Bemowo Warszawa
12:45 – vs Galacticos Rzeszów

Z czterema przeciwnikami rywalizować będzie transkrupka.pl. Redar to hegemon mistrzostw Słupska, w których zgarnął już cztery razy złote medale, natomiast Albatros jest zdobywcą podwójnej korony w Świdniku. Najmłodszy w całej stawce Galacticos Rzeszów powstał przed rokiem, a już po kilkunastu miesiącach świętował puchar stolicy Podkarpacia. Transkrupce przyjdzie się też mierzyć z gospodarzami, z którymi dzień później zagrają Winiary FC. Chemik Bemowo, jak już wspomnieliśmy wcześniej, to brązowy medalista Ligi Bemowskiej, który jesienią zeszłego roku wygrał rozgrywki ligowe.

IKP Olimpia i transkrupka.pl pewne wyjazdu do Warszawy

W dniach 10-11 lipca w Warszawie odbędą się finały Mistrzostw i Pucharu Polski w piłce nożnej sześcioosobowej. Poznań reprezentować będą trzy drużyny. Pierwsze dwie poznaliśmy w niedzielny wieczór. Przepustkę na wyjazd do stolicy wywalczyli zawodnicy IKP Olimpia i transkrupki.pl.

IKP Olimpia zapewniła sobie miejsce na Puchar Polski, ale jest bliska gry w Mistrzostwach Polski. W przypadku wywalczenia pierwszego miejsca w lidze zagra o mistrzostwo kraju. Wówczas na Puchar Polski uda się transkrupka.pl. Obecny wicelider tabeli pierwszej ligi ma jeszcze szansę wyjazdu na MP, ale tylko w przypadku zdobycia złotych krążków w rozgrywkach ligowych.

Dzięki rozstrzygnięciu w Pucharze forBET WL Ligi do Warszawy na Mistrzostwa Polski pojedzie trzeci zespół rozgrywek elity. O brązowe medale rywalizują obecnie trzy zespoły: Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, Winiary FC i Biuro Podróży Almatur. Jedna z tych drużyn będzie reprezentować Poznań na mistrzostwach kraju.

Rozgrywki o Puchar Polski odbędą się w sobotę 10 lipca. Dzień później odbędzie się walka o Mistrzostwo Polski. Rozgrywki organizowane są przez Superligę6.