transkrupka.pl i IKP Olimpia pojadą na Mistrzostwa Polski

Turniej Mistrzów WL Ligi rozstrzygnął sprawę awansu na warszawskie finały Mistrzostw Polski Superliga6. O tytuł najlepszej drużyny w kraju 16 lipca rywalizować będzie transkrupka.pl i IKP Olimpia. Najlepszym zespołem wśród mistrzów zostali zwycięzcy jesiennej edycji. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła do Jacka Sandera z IKP.

O 19:30 na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej zameldowały się trzy najlepsze zespoły forBET WL Ligi w sezonie 2021/2022. Chwilę później odbyło się losowanie, które wyłoniło terminarz gier. W pierwszym meczu doszło do rywalizacji IKP Olimpii z transkrupką.pl, natomiast trójmecz zamknęły dwie potyczki z udziałem Siupakabry.

Wynik inauguracyjnego pojedynku w 10 min otworzył Bartosz Szpalik, ale po 120 sekundach transkrupka.pl zdołała odwrócić wynik. Najpierw wyrównał Krzysztof Kulczak, a następnie na 2:1 trafił Marcin Szadkowski. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem mistrzów jesiennej kampanii. Po zmianie stron ponownie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Szpalik. Ten sam zawodnik dwie minuty przed końcowym gwizdkiem skompletował hattricka, a IKP Olimpia na ostatniej prostej miała jedną bramkę przewagi nad rywalem. Transkrupka.pl grała do końca i dopięła swego. Kilkadziesiąt sekund przed gwizdkiem oznajmiającym zakończenie pierwszego spotkania na 3:3 trafił Jakub Giełda.

Do drugiego meczu przystąpiły szóstki Siupakabry i Olimpii. Mistrzowie zimowej edycji wytrzymali napór IKP i w 14 min wyszli na prowadzenie po golu Rafała Krówczyńskiego. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Olimpia drugi podczas Turnieju Mistrzów musiała od początku drugiej odsłony odrabiać straty. W 18 min wyrównał Piotr Nowak, lecz po chwili Siupa ponownie wygrywała dzięki bramce Krówczyńskiego. Sprawy w swoje nogi wziął Jacek Sander, który w 22 i 23 min dwukrotnie pokonał Krzysztofa Radomskiego. IKP wygrywała 3:2 i prowadzenia nie oddała do końcowego gwizdka. Wynik spotkania dwie minuty przed jego zakończeniem ustalił Szpalik. Olimpia dzięki wygranej zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Polski.

W kolejnym spotkaniu sprawa była jasna. Siupakabra musiała wygrać, transkrupce.pl do wyjazdu do Warszawy starczał remis. Już w 2 min wynik otworzył Krzysztof Kulczak, ale po siedmiu minutach i golu Mateusza Bartkowiaka pojedynek rozpoczął się od nowa. Od startu drugiej odsłony transkrupka.pl wrzuciła wyższy bieg i między 19, a 24 min zdobyła cztery gole, które przypieczętowały awans na MP i zwycięstwo w Turnieju Mistrzów. Ostatnią bramkę trójmeczu zdobył Nikodem Jasina, który reprezentował obie drużyny podczas sezonu 21/22. Trafił dla Siupakabry zmniejszając rozmiary przegranej do trzech goli. Do Warszawy pojedzie z transkrupką, która wygrała na zakończenie rywalizacji 5:2.

Olimpia na Mistrzostwach Polski zagra po raz drugi, natomiast dla transkrupki.pl będzie to debiut, choć nie pierwsza wizyta w Warszawie na finałach organizowanych przez Superliga6. W poprzednim roku TPL zagrała w Pucharze Polski. Oba zespoły nie zaliczyły jednak występu w stolicy do udanych odpadając po fazie grupowej. Mistrzostwa Polski w piłce nożnej sześcioosobowej odbędą się w sobotę, 16 lipca. Tydzień wcześniej rozegrany zostanie Puchar Polski, w którym zagrają Emeritos Galaktikos i Chłosta.

Wyniki

IKP Olimpia – transkrupka.pl 3:3 (1:2)

10′ 17′ 28′ Bartosz Szpalik – 11′ Krzysztof Kulczak, 12′ Marcin Szadkowski, 30′ Jakub Giełda
Kacper Sworacki, Krzysztof Kulczak (obaj transkrupka.pl)
Kacper Sworacki (transkrupka.pl, za dwie żółte kartki)
Bartosz Szpalik (IKP Olimpia)

Siupakabra – IKP Olimpia 2:4 (1:0)

14′ 19′ Rafał Krówczyński – 22′ 23′ Jacek Sander, 18′ Piotr Nowak, 28′ Bartosz Szpalik
Jacek Sander (IKP Olimpia)

transkrupka.pl – Siupakabra 5:2 (1:1)

2′ 23′ Krzysztof Kulczak, 19′ 22′ Jakub Giełda, 24′ Krzysztof Elantkowski – 9′ Mateusz Bartkowiak, 26′ Nikodem Jasina
Kacper Sworacki, Krzysztof Kulczak (obaj transkrupka.pl), Rafał Krówczyński (Siupakabra)