Kategoria: Superliga6

Zagrają o dwie przepustki na Mistrzostwa Polski

W okolicach godziny 21:30 poznamy dwóch reprezentantów Poznania na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej 6-osobowej organizowane przez Superliga6. Do walki o dwa bilety do Warszawy zagrają trzej mistrzowie forBET WL Ligi w sezonie 2021/2022 – transkrupka.pl (Jesień’21), Siupakabra (Zima’21/22) i IKP Olimpia (Wiosna’22).

Dziś o 19:40 rozpocznie się rywalizacja o wyjazd na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Do walki o dwa bilety na warszawskie finały staną trzy najlepsze drużyny sezonu 2021/2022 – transkrupka.pl, Siupakabra i IKP Olimpia. Mistrzowie zagrają między sobą trójmecz.

transkrupka.pl

Prawo gry w Turnieju Mistrzów WL Ligi transkrupka.pl wywalczyła jako pierwsza. W sezonie jesiennym rozgrywki rozpoczęli od pięciu zwycięstw z rzędu. Zatrzymała ich IKP Olimpia, która wygrała mecz na szczycie aż 8:2. Jak się później okazało była to jedyna wpadka transkrupki.pl. W kolejnych siedmiu potyczkach nie znalazła już pogromców, a na zakończenie jesiennej kampanii udanie zrewanżowała się Olimpii wygrywając 5:3. Transkrupka.pl zgarnęła pierwsze mistrzostwo w historii.

Wiosną obrońcy tytułu mistrzowskiego mogli zapewnić sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski, jednak na wiosnę prezentowali się poniżej oczekiwań. Transkrupka.pl rozgrywki rozpoczęła znakomicie. W pierwszych pięciu spotkaniach wygrała czterokrotnie, a tylko raz podzieliła się punktami. Zjazd rozpoczął się od niespodziewanej przegranej z ostatnim Nankatsu, po którym mistrzowie już się nie podnieśli. W końcowej klasyfikacji zajęli odległe piąte miejsce.

Mistrzowski sezon – Jesień 2021 (kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy, stosunek bramek)

  1. transkrupka.pl 13 36 12-0-1 84:25 +59

Siupakabra

Najdziwniejszy sezon w historii WL Ligi zakończył się zwycięstwem Siupakabry. Przez większość zimowej edycji na pierwszej lokacie czas spędzała Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Siupa rozgrywki rozpoczęła od przegranej 1:6 z Evertec-iem. Z Pirotechnikami zremisowała 3:3 po zabójczej końcówce, w której odrobiła trzybramkową stratę. W drodze do rewanżu z Fajerwerkowem aż trzy mecze zwyciężyła walkowerem. W bezpośrednim boju, w którym ważyły się losy mistrzostwa ograła głównego rywala 2:1. Mistrzostwo Siupakabra przypieczętowała … czwartym walkowerem.

Mistrzowski sezon – Zima 2021/22 (kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy, stosunek bramek)

  1. Siupakabra 16 38 12-2-2 72:23 +49

IKP Olimpia

Jesienią IKP Olimpia broniła mistrzostwa forBET WL Ligi. Ta sztuka nie powiodła się. W ostatnim meczu sezonu Olimpijczycy przegrali z transkrupką.pl i musieli zadowolić się srebrnymi krążkami. Żeby myśleć o drugim starcie na Mistrzostwach Polski wiosną już nie mogli popełnić błędu. Meczu nie przegrali, ale czterokrotnie dzielili się punktami. Był to jednak jeden z bardziej wyrównanych sezonów w pierwszej lidze. Punkty tracili wszyscy, ale Olimpii udało się zachować zero w rubryce porażki, dzięki czemu drugi Alcomex wyprzedziła o siedem oczek.

Mistrzowski sezon – Wiosna 2022 (kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy, stosunek bramek)

  1. IKP Olimpia 13 34 9-4-0 55:30 +23

IKP Olimpia uzupełniła stawkę Turnieju Mistrzów

W poniedziałek 20 czerwca na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej odbędzie się Turniej Mistrzów WL Ligi. Dwa tygodnie przed poznaliśmy ostatni zespół, który uzupełnił stawkę. Została nim IKP Olimpia – złoci medaliści wiosennej edycji.

Turniej Mistrzów WL Ligi wyłoni dwa zespoły, które będą reprezentować Poznań na finałach Mistrzostw Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Rozgrywki o tytuł najlepszej drużyny w kraju odbędą się w sobotę 16 lipca w Warszawie. Do stolicy z Poznania udadzą się dwa zespoły z zestawu trzech mistrzów: transkrupka.pl, Siupakabra, IKP Olimpia.

W poniedziałek 20 czerwca odbędzie się trójmecz, który rozpocznie się o godzinie 19:40. Pół godziny po 21 poznamy finalistów Mistrzostw Polski.

Terminarz Turnieju Mistrzów WL Ligi

19:40 – 1 – 2
20:15 – 2 – 3
20:50 – 3 – 1

Turniej Mistrzów o awans na mistrzostwa Polski odbędzie się 20 czerwca

W poniedziałek 20 czerwca na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej odbędzie się turniej z udziałem mistrzów trzech edycji, podczas którego zostaną wyłonieni dwaj reprezentanci Poznania na mistrzostwa Polski Superliga6 w sezonie 2021/2022.

Trzy najlepsze zespoły WL Ligi w sezonie 2021/2022 w poniedziałek, 20 czerwca będą rywalizować o dwie przepustki na finały Mistrzostw Polski. Główny turniej zostanie rozegrany w sobotę 16 lipca na warszawskim boisku OSiR Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku. Tydzień wcześniej na tym samym boisku odbędzie się Puchar Polski, w którym zagrają Emeritos Galaktikos i Chłosta.

W grze o bilety do Warszawy pozostały cztery zespoły. Dwa są pewne udziału w Turnieju Mistrzów WL Ligi – mistrzowie jesieni, transkrupka.pl i zwycięzcy zimowej edycji, Siupakabra. Trzecim zespołem będą walczące o tytuł najlepszej drużyny sezonu wiosennego IKP Olimpia i FSC Braga.

Turniej Mistrzów WL Ligi zostanie rozegrany w formie trójmeczu. Losowanie terminarza odbędzie się o godzinie 19:30, a dziesięć minut później rozbrzmi pierwszy gwizdek arbitra. Pojedynki trwać będą 2×15 minut. Awans do Mistrzostw Polski wywalczą dwie najlepsze drużyny. Nagrodzeni pamiątkowym pucharem zostaną zwycięzcy turnieju, a także najlepszy zawodnik.

Terminarz Turnieju Mistrzów WL Ligi – 20.06.2022

19:40 – 1 – 2
20:15 – 2 – 3
20:50 – 3 – 1

Poznaliśmy terminy Mistrzostw i Pucharu Polski Superliga6

Podobnie jak przed rokiem warszawski obiekt OSiR Bemowo gościć będzie najlepsze drużyny z Polski. 9 lipca odbędą się finały Pucharu Polski, a tydzień później toczyć się będzie najważniejsza rozgrywka – Mistrzostwa Polski.

W większości miast, w których odbywają się rozgrywki w piłce nożnej sześcioosobowej najważniejsze rozstrzygnięcia zapadną w czerwcu. Kilka tygodni później najlepsze zespoły sezonu 2021/2022 spotkają się w stolicy. 9 lipca do Warszawy przyjadą drużyny, które wygrywały puchary ligi. 7 dni później na boisku OSiR-u Bemowo spotkają się mistrzowie poszczególnych miast. Stawka obu turniejów będzie wysoka. Triumfatorzy Pucharu Polski otrzymają przepustkę na EMF Eurocup, który w dniach 14.09 – 18.09 odbędzie się w węgierskim Hajdúszoboszló. Mistrz będzie reprezentować Polskę na EMF Champions League. Rozgrywki Ligi Mistrzów zostaną rozegrane od 31 sierpnia do 4 września w czarnogórskiej Herceg Novi.

Poznań czeka już na ostatnią odpowiedź jaką jest zestaw finalistów, którzy udadzą się do Warszawy na Mistrzostwa Polski. Miejsca na Puchar Polski są obsadzone. W drugą sobotę lipca stolicę Wielkopolski reprezentować będą Emeritos Galaktikos i Chłosta. Galaktyczni są rewelacją sezonu. Do WL Ligi dołączyli jesienią 2021 roku. Wygrali rozgrywki o Puchar WL Ligi, a następnie zanotowali awans do drugiej ligi. Zimą pucharu nie udało się wygrać, ale udało się wywalczyć mistrzostwo zaplecza elity. Wiosną Emeritos Galaktikos potwierdzają świetną dyspozycję. Awans do warszawskich finałów Pucharu Polski przypieczętowali obroną Pucharu WL Ligi, a w lidze są na drodze do osiągnięcia najważniejszego celu jakim jest promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chłoście ta sztuka udała się jesienią, a obecnie beniaminek elity walczy o grupę mistrzowską. Zima w rozgrywkach ligowych nie była tak udana, ale słabsza forma odeszła w niepamięć dzięki wywalczeniu Pucharu WL Ligi.

W Mistrzostwach Polski Poznań reprezentować będą transkrupka.pl i Siupakabra lub dwie najlepsze drużyny play-off o awans na finały MP. Sprawa wyjaśni się w czerwcu. Wygrana transkrupki.pl w lidze anuluje play-offy i da awans także Siupakabrze. Zwycięstwo IKP Olimpii lub Alcomex-u Noteciaki (wszystko wskazuje na to, że te dwie drużyny wspólnie z obrońcami tytułu będą walczyć o mistrzostwo) spowoduje, że trzech mistrzów stanie do walki o dwa wolne miejsca.

Miejsce na Mistrzostwach Polski będzie można wywalczyć także w turnieju eliminacyjnym 2 lipca w Wyszkowie na stadionie miejskim. Uprawnione do gry będą zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsca w rozgrywkach ligowych. Turniej będzie dodatkowo płatny, a wpisowe w całości będą musiały pokryć drużyny, które zdecydują się wziąć udział w turnieju. Do rywalizacji w Wyszkowie będą mogły przystąpić: IKP Olimpia, Synowie Gehenny, Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, LED Lighting Team, wicemistrz/3. miejsce sezonu Wiosna 2022 i przegrany z play-off o awans do Mistrzostw Polski.

W zeszłym sezonie w Warszawie zaprezentowały się trzy zespoły z forBET WL Ligi. Najlepiej wypadły Winiary FC, które w Mistrzostwach Polski awansowały do 1/8 finału. IKP Olimpia (w MP) i transkrupka.pl (w PP) odpadły po rozgrywkach grupowych.

Terminy turniejów Superliga6

  • 2.07 – turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski | stadion miejski w Wyszkowie, ulica Stefana Okrzei
  • 9.07 – Puchar Polski | OSiR Bemowo, ulica Obrońców Tobruku 11
  • 16.07 – Mistrzostwa Polski | OSiR Bemowo, ulica Obrońców Tobruku 11

Emeritos Galaktikos i Chłosta zagrają w Pucharze Polski

W niedzielny wieczór po finale wiosennego Pucharu forBET WL Ligi poznaliśmy dwóch finalistów lipcowego Pucharu Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Do Warszawy udadzą się Emeritos Galaktikos i Chłosta.

Po zakończeniu pierwszej edycji Mistrzostw i Pucharu Polski Superliga6 Poznań uzyskał jedno miejsce więcej na turniej pucharowy. W zeszłym roku na rozgrywkę o PP ze stolicy Wielkopolski udała się jedna drużyna – transkrupka.pl. Ekipie obecnych mistrzów WL Ligi nie udało się przejść fazy grupowej i po zdobyciu czterech oczek reprezentanci Poznania mogli udać się w drogę powrotną do grodu Przemysława.

W sezonie 2021/2022 poznańska WL Liga uzyskała dwa miejsca w rozgrywkach Pucharu Polski, do którego awans wywalczyć mieli zwycięzcy Pucharu WL Ligi. Podczas obecnej kampanii zespoły rywalizowały w trzech edycjach: jesiennej, zimowej i wiosennej. W przypadku zdobycia trofeum przez trzy różne drużyny w czerwcu miał się odbyć turniej play-off, z którego dwie najlepsze ekipy wywalczyłyby przepustkę na warszawskie finały.

Jesienią najlepsi byl Emeritos Galaktikos, którym podczas zimowej edycji noga powinęła się już na etapie 1/8 finału. Ten pojedynek wygrała Chłosta. Pierwszoligowcy dotarli do finału, w którym okazali się lepsi od Tilted Penguins. Podczas kampanii wiosennej, jeszcze przed … Final Four zimowego pucharu, Chłosta zaprezentowała się fatalnie i odpadła z dalszej rywalizacji w fazie grupowej. W Final Six znaleźli się za to Emeritos Galaktikos. Obrońcy trofeum awansowali do finału, wygrali z Pingwinami 3:1 i zapewnili sobie bilet na finały Pucharu Polski do Warszawy. Dzięki dwukrotnemu triumfowi Galaktycznych wejściówka trafiła także w ręce Chłosty.

Finały Pucharu Polski Superliga6 rozegrane zostaną w lipcu. Dokładna data nie jest jeszcze znana.