Grupy eliminacyjne Pucharu WL Ligi rozlosowane

Podczas środowych meczów 7. kolejki odbyło się losowanie grup Pucharu WL Ligi. 27 zespołów zostało podzielonych na siedem grup. Faza eliminacyjna odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia.

Do rozgrywek wiosennego Pucharu WL Ligi zgłosiło się 27 zespołów. O trofeum powalczy ośmiu pierwszoligowców, ośmiu drugoligowców i jedenastu trzecioligowców. W tym gronie znaleźli się obrońcy trofeum – El Pistoleros, którzy po triumfie w zimowej edycji otrzymali przepustkę na warszawskie finały Pucharu Polski SuperLiga6.

• Grupa G: Błękitni Czerwonak, Snow Kids, Szturmowcy, Opal Stoczniowiec

Awans do drugiej rundy uzyskają zwycięzcy grup i pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc (do punktacji klasyfikacji wicemistrzów grup będą zaliczane wyniki z zespołami z miejsc 1. i 3.). Najlepsza dwunastka pierwszej fazy w wyniku losowania utworzy trzy grupy 4-zespołowe, z których zostanie wyłoniona finałowa szóstka.

Czas gry w fazie grupowej wynosił będzie 1×10 minut (grupy 4-zespołowe) i 1×13 minut (grupa 3-zespołowe). Mecze fazy pucharowej potrwają 1×13 minut (półfinały i mecz o III miejsce) i 2×10 minut (finał). W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.

Mecze pierwszej rundy zostaną rozegrane w niedzielę, 23 kwietnia. Terminarz pojawi się wraz z zestawem par na 9. kolejkę (we wtorek, 11 kwietnia).