IKP Olimpia i Emeritos Galaktikos liderami bez porażki

Piąte zwycięstwo IKP Olimpii, czwarte Emeritos Galaktikos. Oba zespoły nadal pozostają bez straty punktów i przewodzą w tabelach swoich lig. Diadal dotrzymuje kroku Galaktycznym. Tornado rzutem na taśmę ratuje remis w pojedynku z El Pistoleros. Techmarkety.pl wygrywają mecz na szczycie, a ICPen przełamuje serię ośmiu porażek z rzędu.

1. WL Liga: IKP Olimpia liderem z kompletem pięciu zwycięstw

Ważne zwycięstwo odnieśli Synowie Gehenny, którzy po wygranej na inaugurację z transkrupką.pl w kolejnych dwóch meczach musieli uznać wyższość rywali. Ejbry w drugiej połowie zostały zdominowane przez brązowych medalistów poprzedniego sezonu. Pierwsza część była wyrównana i zakończyła się remisem 1:1. W 5 min na prowadzenie Synów Gehenny wyprowadził Dominik Bartkowiak, a po sześciu minutach do wyrównania doprowadził Artur Rożek. W drugich dwudziestu minutach mecz stał się jednostronny. Strzelanie od dubletu rozpoczął Krystian Łutowicz, a następnie Marcin Stoiński skompletował klasycznego hattricka w dziesięć minut. Synowie Gehenny wygrali 8:1 i zrównali się punktami z czwartym Fajerwerkowem.pl.

IKP Olimpia wygrała piąty mecz w sezonie, ale nie przyszło jej to łatwo. W starciu z zamykającym ligową stawkę Kolibem odniosła dwubramkowe zwycięstwo. Do 27 min utrzymywał się remis 2:2, którym zakończyła się pierwsza część gry. Przed przerwą jako pierwsi i ostatni trafili zawodnicy beniaminka. W 4 min gola na 1:0 strzelił Dominik Przybylski, a do wyrównania w 13 min doprowadził Stanisław Glinka. Między tymi golami piłkę do siatki skierowali Piotr Nowak i Tomasz Kwaśnik. Decydujące dla losów spotkania okazały się okolice 30. minuty. Dwa gole Marka Bączyka oraz trafienie Jacka Sandera rozstrzygnęły losy potyczki. Kolibowi udało się zmniejszyć rozmiary porażki. W 37 min trzeciego gola dla lubonian zdobył najlepszy na placu gry, Glinka. Olimpia dzięki wygranej powróciła na pierwsze miejsce w klasyfikacji, Kolib jest ostatni.

Ejbry Luboń – Synowie Gehenny 1:8 (1:1)
⚽️ 11′ Artur Rożek – 30′ 37′ 39′ Marcin Stoiński, 5′ 32′ Dominik Bartkowiak, 24′ 27′ Krystian Łutowicz, 38′ Waldemar Stachnik
⭐️ Robert Celuch (Synowie Gehenny)

IKP Olimpia – Kolib Luboń FC 5:3 (2:2)
⚽️ 27′ 30′ Marek Bączyk, 5′ Piotr Nowak, 10′ Tomasz Kwaśnik, 31′ Jacek Sander – 13′ 37′ Stanisław Glinka, 4′ Dominik Przybylski
⭐️ Stanisław Glinka (Kolib Luboń FC)

2. WL Liga: Emeritos Galaktikos i Diadal w natarciu. Tornado Ognik ratuje punkt w ostatnich minutach

W pierwszym drugoligowym pojedynku rozegranym we wtorek spotkały się zespoły, które miały na koncie najwięcej remisów i identyczny bilans gier – 1-2-1. Zaskoczenia nie było. Mecz pomiędzy Tornadem Ognik i El Pistoleros zakończył się podziałem punktów. Bliższy wygranej był beniaminek, który w 38 min wygrywał różnicą dwóch goli (4:2). Walczące do końca Tornado dopięło swego. Gola kontaktowego zdobył Piotr Skrzypczak, a w ostatnich sekundach do remisu doprowadził Patryk Jankowiak. Pojedynek zakończył się remisem 4:4.

Na dwóch pierwszych miejscach w grupie B umocnili się Emeritos Galaktikos i Diadal. Spadkowicz pokonał po ciekawym pojedynku FFC Habitat 7:4. Beniaminek przed przerwą wyrównał stan gry na 1:1, a chwilę po wznowieniu gry wyszedł na prowadzenie 2:1. Podrażnieni Galaktyczni szybko wskoczyli na właściwe tory. W 25 min do remisu doprowadził, ten który zaczął strzelać w tym pojedynku, czyli Dawid Piegoński, a następnie kompletowanie hattricka rozpoczął Sebastian Iwiński. W 31 min Emeritos prowadzili 5:2. Do końca spotkania kontrolowali jego przebieg i ostatecznie pokonali Habitat 7:4. Było to czwarte zwycięstwo w czwartym wiosennym meczu. Galaktyczni są na czele tabeli, a tuż za nimi z identyczną liczbą punktów, lecz z jedną porażką na koncie jest Diadal. Zwycięzcy play-off powoli stają się czarym koniem rozgrywek. Czwartą wygraną beniaminek odniósł w starciu z Ledami. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a wszystkie bramki padły po zmianie stron. Diadal prowadził po golach Mateusza Muchy i Jakuba Brzozowskiego 2:0. Po półgodzinie gry Ledy złapały kontakt dzięki bramce Mateusza Jachalskiego, ale nie zdołały już doprowadzić do remisu. Zwycięstwo Diadala przypieczętował golem w ostatniej minucie Dominik Tomczak.

Tornado Ognik – El Pistoleros 4:4 (2:3)
⚽️ 6′ 38′ Piotr Skrzypczak, 18′ 40′ Patryk Jankowiak – 13′ 14′ Jakub Strzelecki, 17′ Piotr Gzieło, 30′ Mateusz Łuczkowski
⭐️ Patryk Jankowiak (Tornado Ognik)

Diadal – LED Lighting Team 3:1 (0:0)
⚽️ 24′ Mateusz Mucha, 27′ Jakub Brzozowski, 40′ Dominik Tomczak – 30′ Mateusz Jachalski
⭐️ Mateusz Mucha (Diadal)

Emeritos Galaktikos – FFC Habitat 7:4 (1:1)
⚽️ 29′ 30′ 36′ Sebastian Iwiński, 5′ 25′ Dawid Piegoński, 31′ Wojciech Woźniak, 33′ Łukasz Lekier – 7′ Jakub Ciskowski, 21′ Sebastian Olejniczak, 32′ Jakub Stefanowicz, 37′ Mikołaj Słomski
🟡 Sebastian Iwiński (Emeritos Galaktikos), Jakub Ciskowski (FFC Habitat)
⭐️ Sebastian Iwiński (Emeritos Galaktikos)

3. WL Liga: techmarkety.pl wygrywają hit kolejki. ICPen przełamuje niemoc

Techmarkety.pl odniosły ważne, a być może kluczowe zwycięstwo w kontekście walki o grupę mistrzowską. Po dwóch przegranych zespół z Kórnika stanął do gry z niepokonanym NDW, do którego tracił trzy punkty. Kolejna porażka praktycznie przekreśliłaby szanse na awans do najlepszej szóstki trzeciego szczebla. Mecz układał się po myśli NDW, które dwukrotnie obejmowało prowadzenie. W 16 min gola na 1:0 zdobył Wojciech Szafrański, a na bramkę Jakuba Pewnego w 22 min odpowiedział skutecznie Michał Andrzejewski. Techmarkety.pl ponownie zdołały odrobić straty. Tym razem udało się to zrobić z nawiązką. Bramkarza NDW pokonał Mateusz Kalicki, a cztery minuty przed końcem zwycięską bramkę zdobył Maciej Majcherek. Techmarkety.pl wygrały 3:2 i zrównały się punktami z pierwszym FC Atmosfericiem oraz swoim wtorkowym rywalem, który spadł na trzecią lokatę.

ICPen na zwycięstwo czekał od 10 listopada. Dzień przed świętem Niepodległości pokonał Polibulls. W kolejnych ośmiu spotkaniach poniósł osiem porażek. Fatalna seria zakończyła się w szóstym wiosennym spotkaniu. ICPen niespodziewanie ograł Mechaniczną Pomarańczę. Do przerwy lepsi byli pomarańczowo-czarni, którzy po dwóch golach Jakuba Małeckiego wygrywali 2:1. Po zmianie stron znakomicie poradzili sobie zawodnicy grający w biało-czerwonych trykotach. Odrabianie strat zaczęło się trzynaście minut przed końcowym gwizdkiem. Bramkarza Mechanicznej Pomarańczy pokonali kolejno Jakub Wołoszyn i Piotr Marek. Wynik na 4:2 został ustalony po golu samobójczym. ICPen opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Obecnie jest dwa oczka wyżej – na dziewiątej lokacie.

Mechaniczna Pomarańcza – ICPen 2:4 (2:1)
⚽️ 2′ 12′ Jakub Małecki – 11′ Denys Dubovskyy, 27′ Jakub Wołoszyn, 33′ Piotr Marek, 38′ Bartosz Adamczyk (samob.)
🟡 Jakub Małecki, Tomasz Krakowski (obaj Mechaniczna Pomarańcza)