Grali do końca

Piątkowym meczom towarzyszyły duże emocje. Bistro Kopernik wygrało z FTF-em dzięki bramce strzelonej w 37 min, a Szturmowcy po golu z 39 min zremisowali 2:2 z PWW.

2. WL Liga: czwarte zwycięstwo Bistra Kopernik

Bistro Kopernik kontynuuje znakomitą passę. W czwartym meczu na wiosnę wygrało czwarty raz i przeskoczyło w tabeli, dzięki większej liczbie zdobytych goli, Luis&Spółka. FTF był nieprzyjemnym rywalem. Beniaminek postawił trudne warunki i do ostatnich sekund był w grze o korzystny dla siebie wynik. Po dwóch minutach przegrywał 0:1, ale zdołał odrobić straty z nawiązką. Zadbał o to niezawodny duet napastników Paweł Książek – Błażej Lewandowski. W 4 min był już remis 1:1, a w 15 min FTF wyszedł na prowadzenie. Jeszcze przed zmianą stron Bistro Kopernik doprowadziło do wyrównania. 120 sekund po drugiej stracie bramkarza FTF-u pokonał Krzysztof Grupa. Wynik remisowy utrzymał się aż do 37 min. Wówczas decydującego o zwycięstwie gola dla drużyny z Kopernika zdobył Eryk Kubasik. Bistro wygrało 3:2.

Bistro Kopernik – FTF 3:2 (2:2)
⚽️ 2′ Adam Pawlak, 17′ Krzysztof Grupa, 37′ Eryk Kubasik – 4′ Paweł Książek, 15′ Błażej Lewandowski
⭐️ Eryk Kubasik (Bistro Kopernik)

3. WL Liga: Pościg warty punkt

PWW było blisko wywalczenia pierwszej wygranej w sezonie, ale ostatecznie musiało się zadowolić punktem. Szturmowcy rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania. W 39 min remis dla pomarańczowo-czarnych uratował Sebastian Cepiński. Wcześniej PWW wygrywało 2:0 po golach Andrzeja Bukowskiego (w 12 min) i Dominika Serby (w 25 min). Sygnał do ataku Szturmowcom dał Dariusz Mieczkowski, który siedem minut przed końcowym gwizdkiem zdobył gola honorowego. Napór pomarańczowo-czarnych rósł z każdą sekundą. Dopięli swego minutę przed końcem, gdy po indywidualnej akcji Filipa Olejnika piłkę do bramki z bliskiej odległości zdobył wspomniany wcześniej Cepiński. PWW zremisowało ze Szturmowcami 2:2.

Szturmowcy – PWW 2:2 (0:1)
⚽️ 33′ Dariusz Mieczkowski, 39′ Sebastian Cepiński – 12′ Andrzej Bukowski, 25′ Dominik Sebra