Druga wygrana Onych na wiosnę

Jednobramkowe zwycięstwa w drugiej lidze FC Albatrosa i Opalu Stoczniowiec. Udane debiuty powroty zanotowały zespoły Prostalu i Whiskonzy. Drugą wygraną na wiosnę na swoje konto zapisali Oni, pierwszą Los Amarillos.

2. WL Liga: Jednobramkowe wygrane

Jednobramkowymi zwycięstwami FC Albatrosa i Opal-u Stoczniowiec zakończyły się drugoligowe potyczki. FCA wygrał z Imperium Łazarskim po bramce Patryka Paszkiewicza w 7 min. Między słupkami dwoił się i troił bramkarz Łazarskich, Błażej Nowaczyk, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Cztery gole więcej padły w pojedynku mistrzów zimowej edycji z absolutnym beniaminkiem drugiej ligi. Oba zespoły, a mowa o Opalu i FTF, miały okazję rywalizować ze sobą w pierwszej lidze pod balonem. Wówczas lepsi okazali się niebiesko-czarni. Scenariusz powtórzył się. Stoczniowiec wygrał 3:2, ale zwycięstwo zapewnił sobie dopiero po golu Artura Dziwosza w 39 min gry. Mecz był wyrównany, a prowadzenie zmieniało się trzykrotnie. Pierwszy trafił FTF – w 4 min golkipera Opalu pokonał Błażej Lewandowski. Stoczniowcy szybko odrobili straty z nawiązką. Po bramkach Dariusza Skwaryło i Adam Kluczyńskiego w 10 min niebiesko-czarni wygrywali 2:1. Wyrównał przed upływem 30. minuty Paweł Książek. Dla obu zespołów był to pierwszy mecz po zimowej edycji. Przed pojedynkiem Opal Stoczniowiec otrzymał koszulki meczowe partnera technicznego WL Ligi – AdRunaLine Sports w ramach nagrody specjalnej za wkład w rozwój rozgrywek.

FC Albatros – Imperium Łazarskie 1:0 (1:0)
⚽️ 7′ Patryk Paszkiewicz
⭐️ Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

Opal Stoczniowiec – FTF 3:2 (2:1)
⚽️ 8′ Dariusz Skwaryło, 10′ Adam Kluczyński, 39′ Artur Dziwosz – 4′ Błażej Lewandowski, 29′ Paweł Książek
⭐️ Dariusz Skwaryło (Opal Stoczniowiec)

3. WL Liga: Udane debiuty powroty Prostalu i Whiskonzy

Nowe szyldy, starzy znajomi. W środowy wieczór pierwsze mecze na WL Lidze zagrały zespoły Prostalu i Whiskonzy. W składach obu zespołów znaleźli się zawodnicy, którzy kilka lat temu reprezentowali odpowiednio Atletico Blumarinę i Peaky Blinders (w późniejszym okresie także Emeritos Galaktikos). Prostal nie miał kłopotów z ograniem pierwszej przeszkody. Czarne Pantery po kwadransie gry złapały kontakt z rywalem po golu z rzutu karnego, ale było to wszystko na co było stać ten zespół w środowym meczu. Prostal wygrał 11:1. Po trzy bramki na swoje konta zapisali Mateusz Walczyk i Patryk Kaczmarek, a dublet skompletował Marcin Surowiec. Trudniejszą przeprawę miało Whiskonzy. Dzięki bramce Cezarego Bilickiego w ostatnich sekundach pierwszej części prowadziło 2:1 z PWW. W drugiej części winogradzianie zdołali doprowadzić do wyrównania, a kolejne dwie strzelone bramki zmniejszały stratę do jednego gola. W 34 min Whiskonzy wygrywało 5:4. Ostatnie dwa trafienia pieczętujące zwycięstwo 7:4 wpadły w ostatniej minucie gry.

Trudną przeprawę mają za sobą także Oni, którym udało się wygrać drugi mecz na wiosnę. Żółto-czarni pojedynek z Byczkami rozpoczęli od straty dwóch bramek w 4 i 7 min. Autorem obu był Mateusz Cichy. Oni przed przerwą zdołali wyrównać po golach Kamila Magdonia i Kamila Wilczaka, ale w 28 min ponownie musieli odrabiać straty. Tym razem udało się odwrócić wynik. Jeszcze przed upływem półgodziny gry dwukrotnie bramkarza Byczków pokonał Wilczak. Decydujący cios w 37 min zadał Piotr Jassem, który ustalił wynik meczu na 5:3.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz Los Amarillos – ICPen. Scenariusz było jednak zgoła odmienny, ale zakończył się, jak w poprzednim omawianym spotkaniu, happy-endem dla żółto-czarnych. Los Amarillos prowadzili 5:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Grzegorz Silski i Maksym Tkachenko, a raz piłkę do siatki skierował Kamil Zelman. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie gry, która zakończyła się golem dla ICPen-u zdobytego przez Jakuba Wołoszyna. Po zmianie stron Los Amarillos nie powiększyli dorobku, ta sztuka udała się za to rywalom. Wołoszyn po pięciu minutach miał już hattricka na koncie, a ICPen tracił do LA ledwie dwa gole. Do końca spotkania pozostał kwadrans, podczas którego żadnej ze stron nie udało się już pokonać golkipera.

Prostal – Czarne Pantery 11:1 (4:1)
⚽️ 3′ 35′ 38′ Mateusz Walczyk, 9′ 22′ 36′ Patryk Kaczmarek, 16′ 40′ Marcin Surowiec, 12′ Krzysztof Szenfeld, 24′ Radosław Owsianny, 25′ Rafał Jarosz – 15′ Hubert Raczak