Joga Bonito z drugim zwycięstwem. Udane inauguracje FSC Bragi i NDW

FSC Braga udanie rozpoczęła wiosenną edycję w pierwszym meczu wygrywając z transkrupką.pl. Drugi komplet punktów zgarnęła Joga Bonito. NDW na start nowego sezonu odniosło efektowne zwycięstwo.

1. WL Liga: Braga lepsza od wicemistrza

Zasłużoną wygraną Bragi zakończył czwartkowy pojedynek w pierwszej lidze. FSC od początku narzuciło swój styl gry transkrupce.pl, która w pierwszej odsłonie starała się dotrzymać kroku. Choć po pięciu minutach wicemistrzowie musieli odrabiać dwubramkową przewagę to przed przerwą doszli do głosu i stworzyli kilka sytuacji podbramkowych. Udało się wykorzystać jedną. Gola kontaktowego, będącego odpowiedzią na trafienia Mateusza Gajewskiego i Mateusza Kupsia, strzelił Krzysztof Elantkowski. W drugiej odsłonie Braga nie pozwoliła rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Sukcesywnie zaczęła powiększać przewagę., która sześć minut przed końcem wyniosła sześć bramek. Hattricka skompletował Gajewski, a Kupś do gola z pierwszej odsłony dorzucił kolejnego w 33 min. Trafił też wracający po okresie gry w Emeritos Galaktikos – Michał Gruszka. W końcówce spotkania transkrupka.pl za sprawą bramek Mateusza Janika i Nikodema Jasiny zmniejszyła rozmiary porażki ostatecznie ulegając Bradze 3:7.

FSC Braga – transkrupka.pl 7:3 (2:1)
⚽️ 3′ 23′ 34′ Mateusz Gajewski, 5′ 33′ Mateusz Kupś, 26′ Michał Gruszka, 32′ Dawid Słaboszewski (samob.) – 16′ Krzysztof Elantkowski, 36′ Mateusz Janik, 39′ Nikodem Jasina
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

2. WL Liga: Drugi mecz, drugie zwycięstwo. Joga Bonito liderem zaplecza elity

Drugi udany mecz na wiosnę ma za sobą Joga Bonito. Przed tygodniem zawodnicy ubrani w czerwone trykoty pokonali Imperium Łazarskie. Tym razem nie dali szans LED Lighting Team, który w ostatnim czasie zmaga się duży kryzysem. Jesień Ledy zakończyły serią sześciu meczów bez porażki, ale podczas zimowej edycji spisały się fatalnie i spadły do drugiej ligi po drodze wygrywając tylko jeden mecz. Początek nowego sezonu również rozczarował. Zanim mecz na dobre się rozpoczął Joga Bonito prowadziła 2:0. W 2 min prowadzenie uzyskał Bartosz Ziemniewski, w wynik kilkadziesiąt sekund później podwyższył Michał Sobolewski. Nie był to koniec strzelania Jogi w tej części gry. Przed golem Krzysztofa Filasa w 18 min do siatki trafiali kolejno – Bartosz Romanowski i Dominik Kostrom. Obaj wespół z Ziemniewskim wpisali się na listę strzelców także po zmianie stron. JB prowadził 7:1, ale w końcówce pozwolił na dojście do głosu Ledom i ostatecznie wygrał 7:3.

Joga Bonito – LED Lighting Team 7:3 (4:1)
⚽️ 2′ 32′ Bartosz Ziemniewski, 7′ 27′ Bartosz Romanowski, 13′ 26′ Dominik Kostrom, 3′ Michał Sobolewski – 18′ 39′ Krzysztof Filas, 35′ Artur Stawski
⭐️ Bartosz Romanowski (Joga Bonito)

3. WL Liga: Dziewięć goli i trzy punkty dla NDW

Starzy znajomi z zimowych rozgrywek zmierzyli się w drugiej czwartkowej potyczce. NDW i Snow Kids od bezpośredniego pojedynku rozpoczęli zmagania pod dachem. Wówczas padł remis 2:2. W rewanżu o dwa gole lepsze było NDW, które na start wiosny również górowało nad beniaminkiem. Koncertową partię rozegrał Michał Andrzejewski. Napastnik NDW po kwadransie na koncie miał klasycznego hattricka, a po zmianie stron dołożył jeszcze dwa gole. Przed przerwą Snow Kids dotrzymywali kroku. Przegrywali 0:4, ale zdołali odrobić aż trzy bramki w cztery minuty. W drugiej odsłonie trafiali już tylko zawodnicy NDW, którzy pokonali SK 9:3.

NDW – Snow Kids 9:3 (4:3)
⚽️ 3′ 6′ 13′ 26′ 28′ Michał Andrzejewski, 7′ Wojciech Szafrański, 33′ Michał Chłodrych, 37′ Jan Radzik, 38′ Tomasz Mucha – 14′ 16′ Witold Grylewicz, 17′ Adam Słoma