2. WL Liga: FDK na czele, Laruss Real Players trzeci

Z dwoma zwycięstwami balon APR na Dębcu opuszczali FDK i Laruss Real Players. Oba zespoły po sześciu kolejkach zajmują miejsca na podium. Liderem jest FDK.

Na drugim froncie odbyło się pięć pojedynków. Po ich rozegraniu do gry w górnej piątce zbliżyły się zespoły FDK i Laruss Real Players. Obie ekipy zgarnęły komplet sześciu punktów w obu potyczkach. Drugim mianownikiem łączącym ich niedzielne występy były zwycięstwa nad bezpośrednim rywalem w grze o grupę mistrzowską – Zjednoczonym Luboniem, który dzień wcześniej osiągnął duży sukces jakim niewątpliwie był awans do półfinału Pucharu WL Ligi. W obu spotkaniach lubonianie dzielnie stawiali opór, lecz tylko do przerwy. Z FDK przegrywali 0:1, z Laruss Real Players remisowali 2:2. Po zmianie stron rywale stopniowo powiększali przewagę. FDK zaaplikował jeszcze sześć bramek i ostatecznie wygrał 7:2, natomiast LRP zdobył ich pięć i zakończył spotkanie z wynikiem 7:3.

W pierwszych niedzielnych meczach FDK i Laruss mieli cięższe przeprawy. Pierwsza z wymienionych ekip wygrała z Imperium Łazarskim 2:0 – obie bramki strzelając na zakończenie pierwszej i początek drugiej odsłony. LRP pokonał po ciekawym meczu z Kroplówkę.pl 7:5. Do przerwy po wymianie ciosów remisował 3:3, a po 21. minutach 5:5. Gole na wagę trzech punktów padły w 23 i 30 min. Dublet skompletował Mateusz Pikul, a hattricka Ivan Morozov, który w kolejnym meczu ze Zjednoczonym Luboniem udowodnił, że znajduje się w wysokiej formie. Zdobył cztery bramki. Łącznie ma ich na koncie trzynaście i jest wiceliderem klasyfikacji snajperów.

Na start szóstej serii w drugiej lidze Imperium Łazarskie zmierzyło się z Kroplówką.pl. Mecz nie był jednostronnym widowiskiem, choć wynik na takowe wskazuje, gdyż spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Łazarza 5:1. Kapitalne zawody między słupkami, nie po raz pierwszy w rozgrywkach WL Ligi, rozegrał Błażej Nowaczyk. Jedynego gola stracił w ostatnich sekundach przy stanie 5:0 dla Imperium.

W tabeli na czele jest FDK, który ma punkt przewagi nad Revengersami i Laruss Real Players oraz dwa nad czwartym UP. Te cztery drużyny są już bardzo blisko awansu do grupy mistrzowskiej i tylko kataklizm może przeszkodzić w realizacji pierwszego celu. Ostatnie wolne miejsce w najlepszej piątce zajmuje obecnie Imperium Łazarskie.

Wyniki 6. kolejki 2. WL Ligi

Kroplówka.pl – Imperium Łazarskie 1:5 (0:3)

⚽️ 30′ Łukasz Jakubiak – 8′ 18′ Mateusz Barłóg, 11′ 19′ Marcin Busz, 14′ Sławomir Szalczyk
⭐️ Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

Imperium Łazarskie – FDK 0:2 (0:1)

⚽️ 15′ Daniel Mankiewicz, 18′ Dawid Szyler
⭐️ Filip Jerszyński (FDK)

Laruss Real Players – Kroplówka.pl 7:5 (3:3)

⚽️ 18′ 20′ 30′ Ivan Morozov, 6′ 23′ Mateusz Pikul, 9′ Stanislav Miller, 11′ Marcin Nowacki – 5′ Bartosz Bartkowiak, 6′ Łukasz Jakubiak, 13′ Filip Godurkiewicz, 17′ Krystian Kąsowski, 21′ Dominik Owczarzak
🟡 Marcin Nowacki (Laruss Real Players)
⭐️ Ivan Morozov (Laruss Real Players)

FDK – Zjednoczony Luboń 7:2 (1:0)

⚽️ 3′ Dawid Szyler, 21′ Tomasz Gorzaniak, 23′ Daniel Mankiewicz, 24′ Dominik Kluj, 25′ Bartosz Kluj, 26′ Krystian Łutowicz, 30′ Mateusz Kluczyński – 29′ Artur Rożek, 30′ Marcin Włodarski
⭐️ Bartosz Kluj (FDK)

Zjednoczony Luboń – Laruss Real Players 3:7 (2:2)

⚽️ 3′ 25′ Patryk Schulz, 11′ Mateusz Pikul (samob.) – 9′ 16′ 21′ 27′ Ivan Morozov, 4′ Mateusz Pikul, 23′ Vladyslav Shram, 29′ Sławomir Janowiak
⭐️ Bartosz Kluj (FDK)