FTF awansował do 2. WL Ligi

Najważniejsza informacją środowych gier był historyczny awans FTF-u do drugiej ligi. Chłosta po zwycięstwie nad Fajerwerkowem.pl wróciła na pozycję lidera. Tilted Penguins zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania. Opal Stoczniowiec zachował drugoligowy status. Dom Wydawniczy Rebis, Gietewu i LED Lighting Team pozostali w grze o awans do Pucharu Wiary Lecha.

1. WL Liga: Krok Chłosty w kierunku mistrzostwa, krok Tilted Penguins w kierunku utrzymania

Już tylko punkt brakuje Pingwinom do uratowania ligowego bytu podczas pierwszego sezonu w elicie. W środowy wieczór beniaminek nie dał szans Evertec-owi – wygrał 8:0 i awansował na pozycję lidera grupy spadkowej zrównując się punktami z Alcomex-em. Połowę zdobytych bramek na swoje konto zapisał Mateusz Klimkiewicz, który już po czterech minutach miał na koncie dublet. Hattricka, a następnie czwartego gola zdobył w w przeciągu kilkudziesięciu sekund – w 34 min.

Zwycięstwo z Synami Gehenny lub remis z transkrupką.pl – tyle brakuje Chłosty do osiągnięcia największego sukcesu w historii istnienia drużyny. Poprzedni sezon był wyjątkowy. Lider elity wygrał zimowy Puchar WL Ligi i wystąpił w warszawskich finałach Pucharu Polski. Był to motor napędowy na jesienną edycję, w której Chłosta nie znalazła pogromców. Po chwilowym spadku na drugą lokatę wróciła na czoło tabeli – po trudnym pojedynku, w którym okazała się minimalnie lepsza od Hurtowni.Fajerwerkowo.pl. Wygrała 3:2, ale gola kontaktowego straciła w ostatniej minucie gry. Wcześniej dwukrotnie obejmowała dwubramkowe prowadzenie. 2:0 wygrywała po 16 min, 3:1 sześć minut przed końcowym gwizdkiem. Drugiego i trzeciego gol zdobył najlepszy na placu – Mateusz Wiśniewski.

Tilted Penguins – Evertec 8:0 (2:0)

⚽️ 1′ 4′ 34′ 34′ Mateusz Klimkiewicz, 30′ 40′ Jakub Staszyński, 31′ Mikołaj Łabuszyński, 37′ Jakub Drzewiecki
⭐️ Mateusz Klimkiewicz (Tilted Penguins)

Chłosta – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 3:2 (2:1)

⚽️ 16′ 34′ Mateusz Wiśniewski, 10′ Gracjan Pachelski – 17′ Marcin Pawlak, 40′ Maciej Węgelewski
🟡 Maciej Węgelewski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)
⭐️ Mateusz Wiśniewski (Chłosta)

2. WL Liga: Opal Stoczniowiec ratuje się przed spadkiem

Po pierwszym środowym meczu poznaliśmy kolejnego spadkowicza. FarbSystem nie zdołał pokonać Imperium Łazarskiego i w przyszłym sezonie zagra w trzeciej lidze. Prowadził od szóstej minuty, ale nie powstrzymał lepiej dysponowanego rywala. Jeszcze przed zmianą stron Łazarscy wyszli na prowadzenie 3:1. Bardzo dobrą partię rozegrał Sławomir Szalczyk, który w 8 min wyrównał stan gry, a chwilę przed przerwą wyprowadził swój zespół na dwubramkową przewagę. W drugiej odsłonie Imperium trzymało FarbSystem na dystans. Na bramki kontaktowe zespół z Łazarza odpowiadał trafieniami, które powiększały różnicę o dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:4.

Emocje związane z walką o trzecie miejsce, które oprócz brązowych krążków gwarantowało również miejsce w finale play-off o 1. WL Ligę zakończyły się wraz z rezygnacją z gry przez FC Albatros. Beniaminek nie przystąpił do meczu z Almaturem, który do dorobku dopisał darmowe trzy punkty. To wystarczyło do przypieczętowania trzeciej lokaty. O ostatnie miejsce na podium miało walczyć Bistro Kopernik. Beniaminek rozegrał jednak mecz o pietruszkę ze świeżo upieczonym mistrzem drugiej ligi – Ejbrami Luboń. Pojedynek zakończył się remisem 5:5, który uratował Mateusz Dopierała. Zawodnik Ejbrów trafił w 39 min. Dwa ważne gole zdobył Patryk Schulz z Bistra Kopernik, który przed ostatnimi meczami w drugiej lidze został liderem klasyfikacji strzelców.

Do trzeciej ligi obok Onych, Archiwum X i FarbSystem-u spadła Joga Bonito. Beniaminek w poniedziałek nie dojechał na mecz i otrzymał aż trzy punkty karne, a w decydującej potyczce przegrał ze Stoczniowcem 0:4. Opal po sześciu minutach wygrywał już 2:0. Wynik w 4 min otworzył Kamil Skwaryło, a 120 sekund później prowadzenie podwyższył Jakub Raszewski. Jeszcze przed zmianą stron niebiesko-czarni trafili na 3:0. Na listę strzelców wpisał się Artur Dziwosz, który w 28 min przypieczętował utrzymanie Stoczniowca w drugiej lidze.

W grupie spadkowej zakończyły się emocje związane z walką o uniknięcie degradacji, ale nadal trwa wyścig po pierwsze dwie lokaty, które gwarantują udział w Pucharze Wiary Lecha. Liderem po środowych grach został Dom Wydawniczy Rebis, który wysoko ograł bezpośredniego rywala – Gietewu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1. Trzy razy piłkę do siatki skierował Tomasz Majer. Drugie są Ledy, które były blisko wygranej z Tornadem. Do 38 min granatowi prowadzili 2:1, ale ostatecznie podzielili się punktami z zespołem z Ognika. Wynik 2:2 nie zadowolił żadnej ze stron. Ledy mogły przypieczętować awans do PWL, natomiast z gry o dwie pierwsze lokaty wypisało się Tornado.

FarbSystem – Imperium Łazarskie 4:7 (1:3)

⚽️ 6′ 25′ Patryk Markiewicz, 31′ Michał Jakóbczak, 34′ Bartosz Wróbel – 8′ 20′ Sławomir Szalczyk, 33′ 35′ Bartosz Kędzierski, 18′ Zbigniew Urbaniak, 27′ Mateusz Barłóg, 36′ Konrad Maćkowiak
⭐️ Bartosz Kędzierski (Imperium Łazarskie)

Bistro Kopernik – Ejbry Luboń 5:5 (3:2)

⚽️ 7′ 34′ Patryk Schulz, 9′ 24′ Miron Walczak, 14′ Paweł Wawrzyniak – 13′ 30′ Marcin Szejn, 17′ Krystian Łyszczarz, 26′ Artur Rożek, 39′ Mateusz Dopierała
🟡 Daniir Zatanovych (Bistro Kopernik)
⭐️ Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

Joga Bonito – Opal Stoczniowiec 0:4 (0:3)

⚽️ 17′ 28′ Artur Dziwosz, 4′ Kamil Skwaryło, 6′ Jakub Raszewski
⭐️ Kamil Skwaryło (Opal Stoczniowiec)

LED Lighting Team – Tornado Ognik 2:2 (0:1)

⚽️ 25′ Maciej Szerszeń, 30′ Mateusz Jachalski – 9′ Dawid Nosek, 38′ Marcin Wojtaszyk
⭐️ Marcin Wojtaszyk (Tornado Ognik)

Dom Wydawniczy Rebis – Gietewu 6:1 (2:0)

⚽️ 9′ 18′ 37′ Tomasz Majer, 29′ Jakub Frankiewicz, 31′ Michał Bartkowiak, 33′ Tomasz Rybarczyk – 27′ Maciej Staniewicz
⭐️ Tomasz Majer (Dom Wydawniczy Rebis)

3. WL Liga: FTF w drugiej lidze, Szturmowcy zagrają w play-off

Pojedynek, którego stawką były brązowe medale, ale co najważniejsze awans do drugiej ligi rozpoczęło się znakomicie dla Szturmowców. Już w 7 min gola na 1:0 zdobył Jakub Przystawko. FTF atakował, pomarańczowo-czarni postawili na defensywę i groźne kontry. Do 23 min Szturmowcy utrzymali korzystny wynik. Defensywa posypała się w 180 sekund. Najpierw wyrównał Paweł Książek, a w 26 min FTF na prowadzenie wyprowadził Krystian Biniak. Szturmowcy walczyli do końca o gola wyrównującego i konkurs rzutów karnych, ale nie byli w stanie zmusić do błędu obrony, jak i bramkarza rywali. FTF wygrał 2:1 i mógł odebrać gratulacje za promocję do drugiej ligi.

FTF – Szturmowcy 2:1 (0:1)