Nowy lider w pierwszej lidze

Transkrupka.pl pokonała Bragę i awansowała na pierwsze miejsce, ale ma aż dwa mecze więcej rozegrane od Chłosty i tylko dwa punkty przewagi. Evertec podzielił się punktami z Alcomex-em. Imperium Łazarskie wysoko pokonało Opal Stoczniowiec.

1. WL Liga: transkrupka.pl liderem

Remis, który nie zadowolił żadnej ze stron. Evertec uratował punkt minutę przed końcem po golu Marcina Kordusa, ale wcześniej nie potrafił wykorzystać dwukrotnie przewagi jednego zawodnika. Dwukrotnie był też na prowadzeniu. Od 2 min wygrywał 1:0, a po trzech minutach od wznowienia gry po przerwie 3:2. Alcomex również potrafił uzyskać minimalną przewagę – prowadził 2:1 i 4:3. Tego ostatniego rezultatu nie potrafił utrzymać, choć czwartą bramkę zdobył w 37 min. Do siatki, po raz trzeci, trafił Adam Michałowski. Mecz zakończył drugi gol wspomnianego Kordusa. Evertec stracił dwa ważne punkty i ma już tylko iluzoryczne szanse na uratowanie miejsca w pierwszej lidze. Noteciaki nadal nie mogą być pewni bezpośredniego utrzymania – wciąż mogą zająć miejsce barażowe.

W grze o mistrzostwo w dalszym ciągu pozostaje transkrupka.pl, które odniosła bardzo ważne zwycięstwo nad Bragą. Po wygranej awansowała na pozycję lidera z dwoma punktami przewagi nad Chłostą, ale ma też dwa mecze więcej rozegrane. Potyczka z FSC zakończyła się wynikiem 7:1. Po pierwszej części transkrupka.pl wygrywała 3:1. Bradze udało się wyrównać w 12 min, ale w kolejnych fragmentach pojedynku była już tylko tłem dla lepiej dysponowanego przeciwnika.

Evertec – Alcomex Noteciaki 4:4 (2:2)

⚽️ 8′ 39′ Marcin Kordus, 2′ Kamil Padło, 23′ Adrian Adamczak – 3′ 5′ 37′ Adam Michałowski, 25′ Mikołaj Michałowski
🟡 Patryk Dziurla, Mikołaj Michałowski (obaj Alcomex Noteciaki)
⭐️ Marcin Kordus (Evertec)

transkrupka.pl – FSC Braga 7:1 (3:1)

⚽️ 10′ 21′ Jakub Giełda, 13′ 23′ Nikodem Jasina, 20′ Krzysztof Elantkowski, 27′ Marcin Szadkowski, 35′ Piotr Grunt – 12′ Krzysztof Stępniak
🟡 Aleks Glabus (FSC Braga)
⭐️ Jakub Giełda (transkrupka.pl)

2. WL Liga: Dwucyfrowa liczba bramek Imperium Łazarskiego

Wysokim zwycięstwem Imperium Łazarskiego zakończył się jeden z trzech pojedynków drugiej ligi (pozostałe nie odbyły się – zwycięstwa walkowerem odnieśli Oni i LED Lighting Team). Dla zespołu z Łazarza mecz nie miał już większego znaczenia, dla Stoczniowca był to jeden z dwóch pierwszych pojedynków o wszystko. Opal w przypadku zwycięstwa mógł zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu elity. Nie zdołał jednak pokonać dobrze dysponowanego Imperium. Między słupkami znakomicie spisywał się Błażej Nowaczyk, czterema bramkami popisał się Sławomir Szalczyk, a Zbigniew Urbaniak ustrzelił hattricka. Ozdobą spotkania był piękny gol Bartosza Kędzierskiego. Imperium Łazarskie pewnie i wysoko ograło Opal Stoczniowiec 10:3.

Imperium Łazarskie – Opal Stoczniowiec 10:3 (3:2)

⚽️ 12′ 22′ 25′ 35′ Sławomir Szalczyk, 8′ 18′ 34′ Zbigniew Urbaniak, 24′ Mateusz Barłóg, 32′ Bartosz Kędzierski, 36′ Marcin Busz – 1′ 28′ Nikodem Szarata, 4′ Kamil Skwaryło