El Pistoleros w drugiej lidze

Po emocjonującym pojedynku El Pistoleros pokonali FTF i awansowali do drugiej ligi. Joga Bonito wydostała się strefy spadkowej. ICPen lepszy o cztery gole od Polibulls.

2. WL Liga: Joga Bonito nad kreską

Pojedynek dwóch ekip, które przed czwartkowym meczem znajdowały się w strefie spadkowej zakończył się pełnym sukcesem Jogi Bonito. Beniaminek do przerwy remisował z FarbSystem-em 2:2, a po zmianie stron szybko został sprowadzony na ziemię po dwóch szybkich ciosach rywali. W 24 min Patryk Markiewicz trafił na 3:2, a po chwili czwartego gola strzelił Jakub Tecław. FarbSystem miał wszystko w swoich nogach, ale nie potrafił utrzymać przewagi. Jeszcze przed upływem 30 min gry Joga Bonito doprowadziła do wyrównania. Do siatki trafiali Bartosz Ziemniewski i Jakub Sękowski. Ten pierwszy w 33 min dał prowadzenie swojej ekipie, a strzelanie zakończył Dominik Kostrom, który ustrzelił hattricka. W 37 min do trafień z pierwszej odsłony dołożył gola na 6:4.

Joga Bonito wydostała się ze strefy spadkowej, nad którą ma obecnie dwa punkty przewagi. FarbSystem jest trzeci od końca i ma trzy punkty straty do swojego czwartkowego przeciwnika, ale też jeden mecz mniej rozegrany.

FarbSystem – Joga Bonito 4:6 (2:2)

⚽️ 9′ Mateusz Murawski, 13′ Oleksii Vovnianko, 24′ Patryk Markiewicz, 25′ Jakub Tecław – 8′ 18′ 37′ Dominik Kostrom, 27′ 33′ Bartosz Ziemniewski, 29′ Jakub Sękowski
⭐️ Dominik Kostrom (Joga Bonito)

3. WL Liga: El Pistoleros awansowali do drugiej ligi

Najciekawszy mecz pierwszej rundy grupy A odbył się na zakończenie 13. kolejki. Stawką potyczki pomiędzy liderującym El Pistoleros, a drugim w tabeli FTF-em był bezpośredni awans do drugiej ligi. Beniaminek potrzebował przynajmniej remisu, wicelider zwycięstwa, które dałoby przepustkę do kolejnej gry o wszystko z niżej notowanymi Polibulls. Faworytem byli El Pistoleros.

Mecz rozpoczął zgodnie z planem lidera. W 5 min bramkarza rywali pokonał Jakub Strzelecki. Dziesięć minut później swój plan zaczął realizować FTF. Do siatki trafił Patryk Trzybiński, a 180 sekund później na listę strzelców wpisał się Paweł Książek. Pierwsza część gry należała do FTF-u. Na kolejne gole trzeba było czekać do ostatnich dziesięciu minut gry. Wyrównanie padło w 31 min, lecz odpowiedź nadeszła błyskawicznie. Na 2:2 strzelił Mateusz Łuczkowski, na 3:2 dla FTF-u Krystian Białek. El Pistoleros robili wszystko by nie przegrać tego kluczowego starcia. Dopięli swego. Sprawy w swoje nogi wziął Strzelecki. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem wyrównał stan gry, a w ostatnich sekundach skutecznie egzekwował rzut karny. El Pistoleros wygrali 4:3 i zapewnili sobie miejsce w drugiej lidze w sezonie Wiosna 2023. FTF nadal pozostaje w grze o bezpośredni awans. Żeby tak się stało nie może przegrać z Polibulls, a następnie musi wygrać mecz o 3. miejsce w trzeciej lidze z wicemistrzem grupy B.

Czas na mecz, który rozpoczynał czwartkową kolejkę. Zmierzyli się w nim ICPen i Polibulls. Pojedynek dostarczył aż 16 bramek. Zdecydowaną większość zdobyli zawodnicy ICPen-u, którzy spotkanie zakończyli z dwucyfrową liczbą goli na koncie. Dziesiąte trafienie przypadło Piotrowi Markowi. Najlepszy napastnik ICPen-u w historii 4-krotnie pokonał golkipera Polibulls. W 4 min wyrównał stan gry (1:1), a po zmianie stron w 27 i 30 min trafił odpowiednio na 5:3 i 7:3. Przed gwizdkiem arbitra oznajmiającym zakończenie tego pojedynku ustalił wynik spotkania na 10:6.

Polibulls – ICPen 6:10 (2:4)

⚽️ 3′ 20′ Jędrzej Radzewski, 38′ 39′ Filip Juszczyk, 24′ Mikołaj Celka, 35′ Patryk Olczyk – 4′ 27′ 30′ 40′ Piotr Marek, 7′ 33′ Patryk Podlasiński, 19′ 32′ Marcin Witkowski, 15′ Łukasz Witkowski, 28′ Jakub Włoszyn