El Pistoleros zdobywcami Pucharu WL Ligi w sezonie Jesień 2022

Trzecioligowi El Pistoleros wygrali rozgrywki jesiennego Pucharu WL Ligi. W finale beniaminek trzeciej ligi pokonał transkrupkę.pl. Trzecie miejsce wywalczył Luis&Spółka.

Faza grupowa

Obyło się bez niespodzianek w trzeciej rundzie. W grupie G o wygranych decydowały minimalne różnice. El Pistoleros rywalizację w Final Six rozpoczęli od zwycięstwa nad techmarkety.pl 2:1. Po dziesięciu minutach lepsi byli rywale, którzy od 6 min prowadzili po golu Michała Lipińskiego. Lider trzeciej ligi dopiął swego w ostatnich pięciu minutach. W 11 min do remisu doprowadził Mateusza Adamczak, a wygraną 60 sekund przed zakończeniem potyczki zapewnił Piotr Pepliński. Techmarkety.pl pożegnały się z finałami po drugim meczu, również minimalnie przegranym. Złotego gola wartego trzy punkty w 11 min zdobył Michał Niedźwiedzki, którego bramka w ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie także zadecydowała o zwycięstwie transkrupki.pl. Pierwszoligowcy awansowali do 1/2 finału z pierwszego miejsca, El Pistoleros musieli zadowolić się drugą lokatą.

W grupie H tłem dla Luis&Spółka i Synów Gehenny było Tornado Ognik, które przegrało oba mecze odpowiednio 0:3 i 0:2. O pierwszym miejscu zadecydowało wyższe zwycięstwo zielonych, gdyż w bezpośrednim pojedynku pomiędzy L&S i czerwono-czarnymi padł bezbramkowy remis.

Wyniki

Grupa G

techmarkety.pl – El Pistoleros 1:2 (6′ Michał Lipiński – 11′ Mateusz Adamczak, 14′ Piotr Pepliński)
transkrupka.pl – techmarkety.pl 1:0 (11′ Michał Niedźwiedzki)
El Pistoleros – transkrupka.pl 0:1 (10′ Michał Niedźwiedzki)

Final Six - Grupa G

PozycjaKlubMZRPBr+Br-+/-Pkt
122002026
221012203
3200213-20

Grupa H

Synowie Gehenny – Tornado Ognik 2:0 (5′ 15′ Kacper Stachowiak)
Luis&Spółka – Synowie Gehenny 0:0
Tornado Ognik – Luis&Spółka 0:3 (4′ Mateusz Michalak, 11′ Marcin Michalak, 15′ Bartosz Modrzejewski)

Final Six - Grupa H

121103034
221102024
3200205-50

Faza pucharowa

Każdy z ostatnich czterech pojedynków pucharowej rywalizacji trzymał w napięciu do końca. Oba półfinałowe spotkania kończyły się w ostatnich minutach. Bramkę na wagę awansu do finału transkrupka.pl zdobyła w 14 min. Do siatki trafił Marcin Szadkowski, ale nie on został bohaterem swojej ekipy. Najlepszy na placu był Mateusz Chmal, który udanie powstrzymywał ataki Synów Gehenny.

Pięć bramek padło w drugiej półfinałowej potyczce, w której spotkały się Luis&Spółka i El Pistoleros. Pierwsi do siatki trafili zieloni. Na prowadzenie wyprowadził ich w 5 min Marek Michalak. Pistolety wyrównały w 10 min po strzale Adamczaka, a po kolejnych 180 sekundach prowadziły 3:1. Na listę strzelców wpisali się kolejno Mateusz Łuczkowski i Jakub Strzelecki. Nadzieje na dogrywkę L&S dał jeszcze Marek Michalak, którego drugi gol zmniejszył stratę do jednego trafienia. Na wyrównanie zabrakło już czasu i do finału po zwycięstwie 3:2 awansował trzecioligowiec.

Dogrywka zadecydowała o tym, która z drużyn wywalczy brązowe krążki. Rewanż za grupowe starcie zakończone bezbramkowym remisem był kalką pierwszej potyczki. W regulaminowym czasie gry ponownie nie padły gole. Na pierwszego i jak się okazało ostatniego trzeba było czekać do ostatniej sekundy dodatkowego czasu gry. Wówczas strzałem piętą bramkarza Synów Gehenny pokonał Józef Pawlak. Luis&Spółka wygrali 1:0 i zgarnęli ostatnie miejsce na podium pucharowej rywalizacji.

Grupowe starcie pomiędzy transkrupką.pl i El Pistoleros zakończyło się minimalną wygraną pierwszoligowca 1:0. Rewanż, który decydował o tym kto zdobędzie Puchar WL Ligi rozpoczął się od mocnego uderzenia Pistoletów. Już w 1 min gry do siatki trafił Radosław Rzepka. Minimalne prowadzenie trzecioligowców utrzymało się do końca pierwszej odsłony. Zakończyła się ona też karami dla zawodników obu zespołów. Czerwień obejrzał reprezentant El Pistoleros, żółtą kartkę zawodnik transkrupki.pl. Trzech minuty gry w przewadze nie wykorzystali dwukrotni triumfatorzy Pucharu WL Ligi. Od 17 min przegrywali już 0:2, gdy efektownym uderzeniem z bocznej strefy popisał się Adamczak. Transkrupka.pl wyrównała bardzo szybko. W 18 min Jakuba Lubojańskiego z rzutu karnego pokonał Niedźwiedzki. Zawodnicy ubrani w szaro-czarne trykoty do końca walczyli o zdobycie wyrównującego gola, ale zaporą nie do przejścia był najlepszy na boisku, bramkarz El Pistoleros Jakub Lubojański, który po końcowym gwizdku napisał ciekawą historię w rozgrywkach WL Ligi. Trzeci raz z rzędu wygrał rozgrywki pucharowe. Poprzednie dwa złota wywalczył reprezentując Emeritos Galaktikos. Za trzecim raz przywdziewał już koszulkę El Pistoleros, dla których wygrana oznacza zabukowanie miejsca na czerwcowym Turnieju Zdobywców Pucharu.