Final Six Pucharu WL Ligi odbędzie się 22 października

W sobotę, 22 października poznamy triumfatora rozgrywek o Puchar WL Ligi. O trofeum zagra sześć zespołów. Początek zmagań został zaplanowany na godzinę 18:30.

Na ostatniej prostej jesiennego Pucharu WL Ligi zostało sześć drużyn. Na początku zmagań, które odbędą się w sobotę, 22 października rywalizacja odbywać się będzie w dwóch 3-zespołowych grupach. Awans do półfinału wywalczą po dwie najlepsze ekipy.

Do grupy G trafiła pierwszoligowa transkrupka.pl oraz dwie drużyny z trzeciej ligi: liderujące w grupie A El Pistoleros oraz Nieruchomości Kędziora Kórnik. W grupie H znaleźli się Synowie Gehenny (1. WL Liga) oraz dwóch drugoligowców – specjaliści od pucharowych rozgrywek, Tornado Ognik oraz półfinalista zeszłosezonowej rozgrywki – Luis&Spółka.

Pierwszy mecz Final Six został zaplanowany na godzinę 18:30. Na inaugurację El Pistoleros zmierzą się z Nieruchomościami Kędziora Kórnik. Zwycięzca rozgrywek o Puchar WL Ligi otrzyma bilet na Turniej Zdobywców Pucharu WL Ligi, który w przypadku zdobycia trofeum w sezonie 2022/2023 przez trzy zespoły odbędzie się w drugiej połowie czerwca przyszłego roku. Dwie najlepsze drużyny czerwcowego turnieju będą reprezentować Poznań w warszawskich finałach Pucharu Polski.

21:05 – finał | zw. 1H/2G – zw. 1H/2G

Czas gry w spotkaniach grupowych, 1/2 finału i meczu o III miejsce wynosić będzie 1×15 minut. Finał będzie dłuższy i potrwa 2×10 minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi trzyminutową dogrywkę, a gdy ta nie przyniesie rozstrzygnięcie to serię trzech rzutów karnych.