FC Atmosferić i Krwinki dalej bez straty

Mistrz lepszy od wicemistrza. Joga Bonito wygrywa pierwszy mecz w drugiej lidze. Rebis w meczu na szczycie ograł Albatrosa. Ejbry po zwycięstwie nad Luis&Spółka awansowały na pozycję wicelidera. W trzeciej lidze kolejne wygrane odniosły Krwinki i FC Atmosferić. Przełamał się Diadal.

1. WL Liga: Ostatnia minuta IKP

Znowu to zrobili. Dzięki bramce w ostatniej minucie gry IKP Olimpia zgarnęła komplet punktów w starciu z Alcomex-em Noteciaki. Bohaterem został Marek Bączyk, który 40 sekund przed końcowym gwizdkiem trafił na 3:2. Wcześniej na miano najlepszego zawodnika na boisku pracowali Mateusz Pikul i Mikołaj Rybarczyk. Obaj strzelali bramki wyrównujące i dające prowadzenie. IKP dzięki wygranej awansowała na czwarte miejsce i zrównała się punktami z trzecim Alcomex-em.

Alcomex Noteciaki – IKP Olimpia 2:3 (1:1)

⚽️ 12′ 22′ Mikołaj Rybarczyk – 6′ 34′ Mateusz Pikul, 40′ Marek Bączyk
⭐️ Mateusz Pikul (IKP Olimpia)

2. WL Liga: Joga Bonito z pierwszą wygraną w drugiej lidze

Cztery mecze na pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze czekał beniaminek, Joga Bonito. W starciu z Ledami padły tylko dwa gole – oba na swoje konto zapisał Jakub Kośmicki, który trafiał w 37 i 38 min. Wygrana pozwoliła Joga Bonito na ucieczkę z ostatniej lokaty. Spadło na nią Archiwum X.

Na drugie miejsce awansowały Ejbry Luboń, które dzięki bardzo dobrej drugiej odsłonie ograły 5:4 Luis&Spółka. Do przerwy lepsi o jednego gola byli zieloni. Strzelanie rozpoczął Artur Rożek. Nie trafił jednak do bramki przeciwników, a do swojej. W drugiej połowie udanie się zrehabilitował. Jego bramka z 27 min dała remis 3:3, a z 28 min prowadzenie 4:3. L&S zdołał wyrównać, ale cztery minuty przed końcowym gwizdkiem decydujący, piąty cios wyprowadziły Ejbry. Zwycięstwo zespołowi z Lubonia zapewnił Maciej Mazurek.

Pojedynek na szczycie drugiej ligi zakończył się zwycięstwem Rebisu. Do przerwy DWR wygrywał z Albatrosem 2:0, a po zmianie stron kontrolował przebieg meczu. Na oba trafienia beniaminka odpowiadał bramkami. Mecz zakończył się wygraną Rebisu i awansem tej ekipy na drugą pozycję. Albatros pozostał liderem z dwupunktową przewagą, ale ma najwięcej rozegranych meczów ze wszystkich drugoligowców.

Joga Bonito – LED Lighting Team 2:0 (0:0)

⚽️ 37′ 38′ Jakub Kośmicki
⭐️ Jakub Kośmicki (Joga Bonito)

Ejbry Luboń – Luis&Spółka 5:4 (2:3)

⚽️ 27′ 28′ Artur Rożek, 14′ Tobiasz Tykwic, 17′ Michał Gawron, 36′ Maciej Mazurek – 11′ Artur Rożek (samob.), 12′ Bartosz Modrzejewski, 19′ Józef Pawlak, 28′ Mateusz Michalak
🟨 Jan Stosik, Marcin Michalak (obaj Luis&Spółka)
⭐️ Artur Rożek (Ejbry Luboń)

Dom Wydawniczy Rebis – FC Albatros 4:2 (2:0)

⚽️ 31′ 37′ Robert Sobkowiak, 6′ Przemysław Babijów, 18′ Krzysztof Adamczak – 22′ 32′ Damian Łuczak
🟨 Mikołaj Lukstaedt (FC Albatros)
⭐️ Przemysław Babijów (Dom Wydawniczy Rebis)

3. WL Liga: Krwinki dogoniły El Pistoleros

Krwinki dzięki skromnej wygranej nad Polibulls dogoniły El Pistoleros. Bramkę na wagę cennego zwycięstwa w 33 min zdobył Adrian Korach, który jako jedyny znalazł sposób na pokonanie znakomicie dysponowanego Piotra Radzewskiego.

Przebudził się Diadal. Uczestnik grupy mistrzowskiej z wiosennej edycji dopiero w trzecim meczu zgarnął komplet punktów. Przełamanie było efektowne. Diadal pokonał Los Amarillos 8:1. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w nowych barwach, Dawid Floryan, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Osiem bramek zdobył też FC Atmosferić, który ograł Nieruchomości Kędziora. FCA wygrał trzecie kolejne spotkanie, natomiast kórniczanie przegrali już piąty mecz w sezonie. Zawodnicy ubrani w trykoty w biało-czerwoną szachownicę po półgodziny gry prowadzili aż 7:0. Końcówka spotkania należała do Nieruchomości Kędziora. Bordowi zmniejszyli stratę do pięciu bramek i ostatecznie ulegli 3:8. Atmosferić dzięki wygranej awansował na czwartą lokatę. Do prowadzących Szturmowców traci dwa punkty przy dwóch meczach mniej rozegranych.

Krwinki – Polibulls 1:0 (0:0)