Pierwsze wygrane Kwiatowego, Nieruchomości Kędziora i Winiar

Druga kolejka jesiennej edycji zakończona. W piątkowy wieczór zostały rozegrane trzy spotkania najniższej klasy rozgrywkowej, w których zwycięstwa odnieśli FC Kwiatowe, Nieruchomości Kędziora Kórnik i Winiary FC.

3. WL Liga: Rehabilitacja trzech ekip

W piątkowy wieczór zakończyła się druga jesienna seria. Trzy punkty doliczyły zespoły, które na inaugurację nie zdołały odnieść zwycięstw. FC Kwiatowe po remisie z PWW wysoko ograło debiutujących na WL Lidze FC Culers. Kapitalną partię rozegrał duet Marcin Kostański – Patryk Gronek. Obaj zdobyli siedem z dziewięciu bramek całego zespołu. Do przerwy Kostański ustrzelił klasycznego hattricka, a po zmianie stron jego wyczyn powtórzył Gronek. Kwiatowe wygrało 9:1.

Pierwsze trzy punkty do dorobku dopisały Nieruchomości Kędziora. Zespół z Kórnika nie miał kłopotów z ograniem PWW. Do przerwy prowadził 2:0 po dublecie Marcina Strugarka. Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Krzysztof Bobrowski. PWW zdołało jeszcze zdobyć jednego gola dającego nadzieję, ale została ona rozwiana w końcowych fragmentach. Nieruchomości przypieczętowały efektowne zwycięstwo dwiema bramkami zdobytymi w 39 min.

W ostatnim meczu drugiej kolejki Winiary FC gładko ograły Jaguars 3:0. Wszystkie bramki padły po zmianie stron. W 24 min wynik otworzył Łukasz Cendalski. Dwie minuty później było już 2:0 po trafieniu Patryka Kuszy, a w 33 min rezultat potyczki ustalił Arkadiusz Pakulski.

FC Kwiatowe – FC Culers 9:1 (4:1)

⚽️ 4′ 7′ 19′ 30′ Marcin Kostański, 24′ 31′ 35′ Patryk Gronek, 20′ Jakub Tokarek, 25′ Patryk Torz – 16′ Dawid Nowak