Chłosta na czele elity

Pięć zespołów wygrało drugie pojedynki. Na czele pierwszej ligi jest Chłosta, w drugiej lidze przewodzą Bistro Kopernik i Kolib Luboń FC, a w trzeciej Mechaniczna Pomarańcza i FC Colquimica.

1. WL Liga: Chłosta na czele

Chłosta nie zatrzymuje się. Po ograniu wicemistrzów poprzedniego sezonu uczestnicy Pucharu Polski pokonali najlepszy zespół drugiego frontu. Tilted Penguins choć wyszli na prowadzenie w piątej minucie to do końca pierwszej odsłony stracili trzy gole. Dwa trafienia na swoje konto zapisał Franciszek Siwek, który po sześciu minutach drugiej odsłony rozwiał wszelkie wątpliwości. Snajper Chłosty miał na koncie pięć bramek, a jego drużyna wygrywała 6:1. Beniaminek zdołał zmniejszyć rozmiary porażki dzięki bramkom Romana Paletsa. Chłosta wygrała 6:3 i po dwóch seriach przewodzi w elicie z kompletem punktów.

Chłosta – Tilted Penguins 6:3 (3:1)

⚽️ 6′ 16′ 21′ 22′ 26′ Franciszek Siwek, 8′ Gracjan Pachelski – 5′ 27′ 36′ Roman Palets
⭐️ Franciszej Siwek (Chłosta)

2. WL Liga: Komplet zwycięstw beniaminków

W środowy wieczór nie było mocnych na beniaminków. FC Albatros, Bistro Kopernik i Kolib Luboń FC efektownie poradzili sobie ze swoimi przeszkodami. Najniższą wygraną odniósł najlepszy zespół trzeciego frontu w poprzednim sezonie. Kolib pokonał Imperium Łazarskie 7:2. Znakomitą partię rozegrał Filip Bąkowski, który spotkanie zakończył z podwójnym hattrickiem.

Albatros do przerwy remisowali z Magicznym Światem 2:2, ale po zmianie stron nie pozwolili przeciwnikom nawet na jedno trafienie. Beniaminek zdobył w drugiej odsłonie sześć goli i wygrał drugi mecz z rzędu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2. Hattrickiem popisał się Damian Łuczak.

Najwyższą wygraną, również drugą na jesień, odniosło Bistro Kopernik, które nie dało szans Onym. Drużyna z Grunwaldu już do przerwy wygrywała 6:2 (po siedmiu minutach było 4:0!). Druga część spotkania była formalnością. Strzelał w niej jedynie Patryk Schulz, który hattrickiem przypieczętował efektowne zwycięstwo 9:2.

FC Albatros – Magiczny Świat 8:2 (2:2)

⚽️ 21′ 25′ 32′ Damian Łuczak, 3′ 40′ Mikołaj Lukstaedt, 10′ Alain Ngamayama, 25′ Patryk Paszkiewicz, 30′ Adam Cieślewicz – 6′ Maciej Dubowicz, 18′ Adrian Szałecki
⭐️ Damian Łuczak (FC Albatros)

Bistro Kopernik – Oni 9:2 (6:2)

⚽️ 23′ 32′ 39′ Patryk Schulz, 1′ 4′ Miron Walczak, 5′ 7′ Paweł Grabia, 9′ Paweł Wawrzyniak, 11′ Mateusz Adamczyk – 8′ Kacper Wilczak, 16′ Krzysztof Borkowski
🟨 Patryk Schulz (Bistro Kopernik), Kacper Wilczak (Oni)
⭐️ Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

Kolib Luboń FC – Imperium Łazarskie 7:2 (2:1)

⚽️ 12′ 17′ 24′ 25′ 33′ 34′ Filip Bąkowski, 38′ Marcin Włodarski – 19′ Sławomir Szalczyk, 29′ Marcin Busz
⭐️ Filip Bąkowski (Kolib Luboń FC)

3. WL Liga: Drugie wygrane Mechanicznej Pomarańczy i FC Colquimicy

Mechaniczna Pomarańcza powróciła z przytupem na WL Ligę. Do zeszłotygodniowej wygranej byli pierwszoligowcy dorzucili efektowne 6:1 nad ICPen-em. Zwycięstwo dały trzy gole Kamila Adamczewskiego, dublet Bartosza Kalińskiego i jedno trafienie Kacpra Ciosańskiego. Mechaniczna Pomarańcza po środowych grach jest liderem grupy A.

Na czele grupy B znajduje się FC Colquimica, która również wygrała drugi mecz w kampanii. Do przerwy lider przegrywał z Wozem Drzymały 1:3. Po zmianie stron FCC zdołało doprowadzić do remisu, a następnie odwrócić losy potyczki. Bohaterem został Daniel Banaszak, który w 38 min trafił na 4:4, a w ostatniej minucie zapewnił trzy punkty Colquimice.

3:1 do przerwy wygrywali też Szturmowcy. Choć pierwsi stracili gola to do gwizdka oznajmiającego zakończenie pierwszej części gry wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie lepszy był beniaminek. Napastnik Q Service Automagnat, Yehor Stepanchenko do gola z drugiej minuty dorzucił kolejne dwa po przerwie. Zapewniły one jedno oczko beniaminkowi. Mecz zakończył się remisem 3:3.

ICPen – Mechaniczna Pomarańcza 1:6 (1:2)

⚽️ 9′ Jakub Wołoszyn – 7′ 30′ 40′ Kamil Adamczewski, 8′ 27′ Bartosz Kaliński, 36′ Kacper Ciosański