Start trzeciej serii

W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się trzecia odsłona jesiennej edycji. Trzy punkty wpadły na konta Imperium Łazarskiego, Domu Wydawniczego Rebis i FC Atmosfericia.

2. WL Liga: Trzypunktowe zdobycze Imperium Łazarskiego i Rebisu

Poprzednie spotkania dla wszystkich czterech ekip grających w poniedziałek były rozczarowujące. Gietewu, Imperium Łazarskie i Oni w pierwszych ligowych potyczkach przegrywały różnicą kilku bramek. Rebis okazał się słabszy od Fajerwerkowa i stracił ostatnią szansę na awans do elity.

Trzecią jesienną kolejkę rozpoczął pojedynek Gietewu z Imperium Łazarskim. Do przerwy oglądaliśmy wymianę ciosów, która zakończyła się remisem 3:3. W drugą część zdecydowanie lepiej weszli Łazarscy. W 22 i 23 min dublet ustrzelił Damian Plewa, a po kilkudziesięciu sekundach trafił Bartosz Kędzierski, który trzeci raz wpisał się na listę strzelców. Prowadzenie do czterech bramek w 31 min powiększył Sławomir Szalczyk. Wydawało się, że już nic nie odbierze zwycięstwa Imperium Łazarskiemu. Ostatecznie ta sztuka nie powiodła się Gietewu, ale przez trzy minuty czerwono-czarni szukali gola wyrównującego. Między 32, a 37 min udało się im zdobyć trzy bramki i doprowadzić do nerwowej końcówki. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Łazarza 7:6.

Ciekawy przebieg miał też pojedynek Rebisu z Onymi. Niedoszły pierwszoligowiec w pierwszej odsłonie wygrywał już 3:1. Przewagę roztrwonił w 28 min. Oni zdołali wyrównać, a dwie minuty później wyszli na prowadzenie 4:3. Trzy straty nie podcięły skrzydeł Rebisowi, który w ostatnich siedmiu minutach odwrócił losy spotkania. DWR pokonał Onych 6:5.

Gietewu – Imperium Łazarskie 6:7 (3:3)

⚽️ 4′ 14′ 36′ Maciej Staniewicz, 32′ 37′ Ivan Kost, 19′ Mateusz Jóźwiak – 5′ 8′ 24′ Bartosz Kędzierski, 18′ 31′ Sławomir Szalczyk, 22′ 23′ Damian Plewa
⭐️ Bartosz Kędzierski (Imperium Łazarskie)

Dom Wydawniczy Rebis – Oni 6:5 (3:2)

⚽️ 17′ 39′ Tomasz Majer, 33′ 35′ Przemysław Babijów, 10′ Bartłomiej Cmok, 14′ Robert Sobkowiak – 28′ 40′ Wojciech Jerzak, 13′ Mateusz Magdoń, 18′ Kacper Wilczak, 30′ Wojciech Borkowski
🟨 Bartosz Stępień (Oni)
⭐️ Adam Pluciński (Dom Wydawniczy Rebis)

3. WL Liga: Atmosferić dwa razy odwraca wynik i zdobywa trzy punkty

FC Atmosferić po drugiej nieudanej próbie wywalczenia awansu do drugiej ligi przez play-off przystąpił do kolejnego trzecioligowego sezonu. Na początek rywalizacji zgarnął trzy punkty w starciu ze spadkowiczem. PWW nie może odnaleźć się w nowej lidze i w trzecim kolejnym meczu na trzecim szczeblu nie zdołało wygrać.

Winogradzianie długo utrzymywali korzystny rezultat. Po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0. Stracili je, ale potrafili odwrócić niekorzystny rezultat. W 31 min ponownie byli lepsi o jednego gola – 3:2. Atmosferić grał do końca, czego efektem były trzy trafienia i wygrana 5:3.

PWW – FC Atmosferić 3:5 (1:0)

⚽️ 20′ Mateusz Ciupa, 27′ Michał Dąbrowski, 31′ Marcin Szymkowiak – 24′ 40′ Maciej Gierczak, 25′ Tadeusz Napierała, 34′ Mikołaj Janiak, 35′ Sławomir Żurek