FSC Braga bliższa zdobycia medalu

Braga wysoko ograła Synów Gehenny i kolejkę przed końcem rywalizacji wskoczyła na trzecie miejsce. Trzy punkty na swoje konta zapisali zawodnicy Tornada Ognik i Szturmowców.

forBET 1. WL Liga: Braga awansuje na podium

Braga po przegranej z Alcomex-em szybko się podniosła i ograła Synów Gehenny, którzy stracili szanse na zgarnięcie srebrnych krążków. W grze o wicemistrzostwo pozostał FSC, ale w poniedziałek musi ograć IKP Olimpię, a dzień później liczyć na zwycięstwo SG nad Noteciakami. Znacznie bliżej Bradze jest do wywalczenia brązowych krążków. Do realizacji tego celu potrzebują tylko i aż punktu w starciu z mistrzem rozgrywek.

Wróćmy do meczu, w którym pierwsze skrzypce grał Mateusz Gajewski. Napastnik Bragi bramkarza Synów Gehenny pokonał aż sześć razy, dzięki czemu powiększył przewagę w klasyfikacji strzelców nad drugim Mateuszem Bartkowiakiem do dziewięciu trafień. FSC prowadził na dwie minuty przed końcem 7:0, ale w końcówce pozwolił rywalom na zdobycie dwóch honorowych bramek.

Synowie Gehenny – FSC Braga 2:7 (0:3)

39′ Mariusz Nowicki, 40′ Grzegorz Olejniczak – 4′ 12′ 28′ 29′ 33′ 37′ Mateusz Gajewski, 13′ Aleks Glabus
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 2. WL Liga: Tornado minimalnie lepsze od FarbSystem-u

Aż piętnaście bramek okrasiło pojedynek na szczycie grupy spadkowej, w którym lider zmierzył się z wiceliderem. Pewny gry w Pucharze Wiary Lecha FarbSystem musiał uznać wyższość Tornada. Był słabszy o jednego gola, ale do końca walczył o uniknięcie porażki. Po jedenastu minutach wydawało się, że jest już po meczu. Tornado po kapitalnym początku spotkania wygrywało już 4:0. FarbSystem jak przystało na zdecydowanego lidera nie poddał się i chwilę przed zejściem na przerwę zdobył gola kontaktowego. Kapitalne zawody rozgrywał Bartosz Wróbel, który kilka dni temu w poniedziałkowym meczu zdobył siedem goli. Identyczna liczba bramek dałaby remis FarbSystem-owi. Wróbel trafił do siatki sześć razy, a jego drużyna po wymianie ciosów w końcówce spotkania przegrała 7:8.

Tornado Ognik – FarbSystem 8:7 (4:3)

5′ 6′ 37′ Mariusz Wojtaszyk, 11′ 28′ Marcin Wojtaszyk, 3′ Łukasz Dylewicz, 33′ Mateusz Murawski samob.), 36′ Piotr Skrzypczak – 14′ 16′ 31′ 32′ 35′ 39′ Bartosz Wróbel, 20′ Radosław Majewski
Bartosz Wróbel (FarbSystem)

forBET 3. WL Liga: Szturmowcy lepsi o sześć goli

Po dwóch przegranych z rzędu przełamali się Szturmowcy. Pomarańczowo-czarni nie dali żadnych szans Polibulls wygrywając 8:2. Trzy razy piłkę do siatki kierował Dariusz Mieczkowski, po dwie bramki na swoje konta zapisali Dariusz Bednarz i Jakub Budyła, który w ostatniej minucie ustalił wynik tej jednostronnej potyczki. Dzięki wygranej Szturmowcy awansowali na czwartą lokatę w grupie barażowej. Polibulls zakończyli premierowy sezon w trzeciej lidze na 12. miejscu.

Szturmowcy – Polibulls 8:2 (3:1)

20′ 27′ 39′ Dariusz Mieczkowski, 14′ 23′ Dariusz Bednarz, 31′ 40′ Jakub Budyła, 19′ Filip Robel – 7′ Kacper Muzyka, 24′ Błażej Urbański