Kolib Luboń FC mistrzem trzeciej ligi

Wysokim zwycięstwem sezon zakończył Kolib Luboń, który przypieczętował mistrzostwo trzeciej ligi. Joga Bonito pokonała Nieruchomości Kędziora i zbliżyła się do gry w play-off o drugą ligę. Tilted Penguins jedną nogą w elicie.

forBET 2. WL Liga: Tilted Penguins bliżej awansu

Dla Ejbrów czwartkowa potyczka była ostatnim ligowym występem podczas wiosennej kampanii. Liczyła się dla nich tylko wygrana, gdyż każdy inny wynik przekreślał szanse na wywalczenie miejsca na podium. Rywal okazał się jednak za mocny. Tilted Penguins, poza jedną wpadką z Gietewu, są w obecnej kampanii bezbłędni. Pojedynek z Ejbrami wygrali pewnie i wyraźnie 6:1. Pięć razy na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łabuszyński, który w ostatnich dwóch potyczkach może włączyć się w walkę o tytuł najlepszego snajpera. Zwycięstwo pozwoliło Pingwinom awansować na drugie miejsce. W niedzielę zagrają o awans do elity i mistrzostwo drugiego szczebla. Rywalem będą przedostatni w grupie mistrzowskiej Luis&Spółka.

Tilted Penguins – Ejbry Luboń 6:1 (3:0)

6′ 11′ 18′ 32′ 40′ Mikołaj Łabuszyński, 27′ Jakub Drzewiecki – 36′ Michał Gawron
Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

forBET 3. WL Liga: Kolib najlepszy w trzeciej lidze

Pierwszy z dwóch meczów o zwycięstwo w grupie barażowej zakończył się wygraną Jogi Bonito. Z dalszej gry o dwie pierwsze lokaty (druga daje awans do Pucharu Wiary Lecha) wypadły Nieruchomości Kędziora, które trzykrotnie wychodziły na prowadzenie. W 18 min Paweł Hefta wyprowadził kórniczan na prowadzenie 2:1, trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie było 3:2 dla bordowych, a w 28 min do siatki na 4:3 trafił Krzysztof Bobrowski. Joga Bonito przetrzymała dobrą grę przeciwnika. Beniaminek w ostatnich dziesięciu minutach zaatakował ze zdwojoną siłą. W 30 min wyrównał Daniel Pacholak, który drugi raz wpisał się na listę strzelców, a w kolejnych fragmentach jego wyczyn powtórzyli Jakub Sękowski i Bartosz Ziemniewski. Joga Bonito wygrała 6:4 i została samodzielnym liderem grupy barażowej. Pierwszą lokatę utrzyma, jeśli FTF nie wygra w niedzielnym pojedynku z Nieruchomościami Kędziora wyżej niż dwiema bramkami przy maksymalnym wyniku 5:3. Wynik 6:4 namiesza w terminarzu, gdyż trzeba będzie zorganizować, jeszcze przed Pucharem Wiary Lecha, mecz barażowy. W przypadku zwycięstwa 7:5 prawo gry w play-off uzyska FTF.

Kolib nie zmarnował znakomitej okazji i ograł AS Poznań. Do 29 min beniaminek toczył wyrównany bój z głównym pretendentem do mistrzostwa trzeciej ligi. Już po dwunastu minutach hattricka na koncie miał Dominik Przybylski, dla którego mecz z ASP był ostatnią okazją do włączenia się do walki o koronę króla strzelców. Jego trzy bramki, ale i gol Michaela Duszyńskiego w ostatniej akcji pierwszej części dały prowadzenie 4:3. AS dotrzymywał kroku. W 27 min Maciej Sobański strzelił trzecią bramkę w meczu i doprowadził drugi raz do wyrównania. Kolejne minuty to już całkowita dominacja Kolibu. Przybylski zdobył następne dwa gole i objął prowadzenie w klasyfikacji snajperów, a Filip Bąkowski w sześć minut czterokrotnie kierował piłkę do siatki. Bordowo-czarni odjechali rywalom na odległość ośmiu bramek i ostatecznie pokonali ASP 12:4. Wygraną przypieczętowali mistrzostwo trzeciej ligi.

Nieruchomości Kędziora – Joga Bonito 4:6 (2:2)

9′ 28′ Krzysztof Bobrowski, 18′ Paweł Hefta, 23′ Leon Jasłowski (samob.) – 6′ 30′ Daniel Pacholak, 15′ 38′ Bartosz Ziemniewski, 26′ 32′ Jakub Sękowski
Krzysztof Bobrowski (Nieruchomości Kędziora Kórnik), Leon Jasłowski (Joga Bonito)
Daniel Pacholak (Joga Bonito)

Kolib Luboń FC – AS Poznań 12:4 (4:3)

4′ 8′ 12′ 34′ 37′ Dominik Przybylski, 29′ 31′ 33′ 35′ Filip Bąkowski, 20′ Michael Duszyński, 32′ Stanisław Glinka, 38′ Dariusz Bąkowski – 3′ 14′ 27′ Maciej Sobański, 10′ Stanislav Gvozdyk