Emeritos Galaktikos w elicie

Poznaliśmy pierwszego beniaminka pierwszej ligi. Zostali nim Emeritos Galaktikos. W meczu na szczycie elity IKP Olimpia zremisowała z transkrupką.pl. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl zachowała szanse na utrzymanie. Trans-Stal awansowała na drugie miejsce, Ejbry są trzecie. Strefę spadkową opuścił Opal Stoczniowiec. FC Atmosferić na koniec sezonu zajął czwarte miejsce.

forBET 1. WL Liga: Hurtownia.Fajerwerkowo.pl złapała oddech

Choć we wtorkowy wieczór miało dojść do pojedynku Olimpii z transkrupką.pl to większe emocje wzbudzał mecz Chłosty z Fajerwerkowem. Dla żółto-czarnych był to pojedynek ostatniej szansy. Porażka była jednoznaczna z degradacją do drugiej ligi. Pirotechnicy musieli wygrać, Chłosta również, jeśli przed ostatnim meczem chciała mieć już zachowany ligowy byt. Reprezentantom Poznania w Pucharze Polski brakowało trzech punktów do zapewnienia sobie miejsca w elicie na jesień. Mecz był koncertem Marcina Pawlaka. Najlepszy strzelec zimowej edycji przed przerwą trafił dwa razy, a po zmianie stron podwoił swój dorobek. Defensywą dyrygował Tomasz Bartkowiak, który drugi raz w tym sezonie zachował czyste konto. Fajerwerkowo wygrało 4:0 i opuściło ostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji. Do siódmej lokaty, zajmowanej przez Evertec, traci dwa punkty.

Świeżo upieczony mistrz zmierzył się z transkrupką.pl, która opuściła mistrzowski tron dzień wcześniej. Mecz był dobrym widowiskiem. Na bramki trzeba było jednak czekać do ostatnich dziesięciu minut. W 31 min transkrupka.pl wyszła na prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Elantkowskiego. IKP uniknęła pierwszej porażki w sezonie dzięki bramce Bartosza Szpalika. Wyrównujące i ustalające wynik spotkania trafienie wpadło pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Transkrupka.pl ma już tylko minimalne szanse na przegonienie drugiego Alcomex-u. Dziś zagra kluczowy mecz w walce o podium z Synami Gehenny.

Chłosta – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 0:4 (0:2)

12′ 14′ 30′ 35′ Marcin Pawlak
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

IKP Olimpia – transkrupka.pl 1:1 (0:0)

35′ Bartosz Szpalik – 31′ Krzysztof Elantkowski
Bartosz Szpalik (IKP Olimpia)

forBET 2. WL Liga: Emeritos Galaktikos w pierwszej lidze

W poniedziałek kosztem Opal-u strefę spadkową opuścili Oni. Dzień później doszło do ponownej zamiany. Nad kreskę wskoczyli Stoczniowcy, natomiast żółto-czarni znaleźli się pod nią. Opal starcie z Krwinkami, które są bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie zaczął z wysokiego C. Było to mocne uderzenie w wykonaniu Adama Kluczyńskiego, który po czterech minutach miał na koncie dwa trafienia. Krwinkom udało się złapać kontakt bramkowy, lecz przed upływem dziesiątej minuty ponownie tracili dwie bramki do Stoczniowca. Po zmianie stron niebiesko-czarni rozkręcili się czego efektem było pięć kolejnych trafień. Opal ostatecznie wygrał 8:2. W tabeli jest piąty. Krwinki zajmują ósme miejsce ze stratą trzech punktów do bezpiecznej lokaty.

Nie było niespodzianki w pojedynku Trans-Stali z Gietewu. Żółto-czarni z Lubonia okazali się zdecydowanie lepsi, a swoją wyższość udowodnili strzelając osiem bramek więcej niż rywale i pokonując bramkarza przeciwnika aż jedenastokrotnie. Królem polowania został Czesław Tandecki, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, w tym trzy razy przed przerwą. Wygrana pozwoliła Trans-Stali awansować na pozycję wicelidera, z której mógł ich zepchnąć inny zespół z Lubonia. Ejbry w przypadku zwycięstwa wskoczyliby na drugą lokatę, a bezpośredni awans do pierwszej ligi stanąłby przed nimi otworem. Magiczny Świat jeśli chciał liczyć się jeszcze w grze o play-off musiał wygrać. Prowadził do ostatniej minuty, dzięki bramce Mateusz Gołębiowskiego w 15 min. Ostatnie słowo w tym spotkaniu powiedział Michał Gawron, który przed końcowym gwizdkiem doprowadził do remisu. Magiczny stracił szanse na zajęcie trzeciej lokaty, którą obecnie zajmują Ejbry. Do Trans-Stali tracą jedno oczko.

Liderem pozostali Emeritos Galaktikos, którzy nie zmarnowali znakomitej okazji pieczętując awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W ostatnim meczu wiosennej edycji beniaminek ograł Luis&Spółka 8:5. Galaktyczni wygrywali do przerwy 4:2, ale po sześciu minutach od startu drugiej połowy pojedynek rozpoczął się od nowa. Dwa gole L&S doprowadziły do remisu. Mecz rozstrzygnął się między 31, a 35 min, gdy Emeritos zdobyli kolejno cztery bramki. Hattricka skompletowali Łukasz Lekier i Karol Łuczak. W końcówce spotkania zielonych stać było na piątego gola, który ustalił wynik meczu. Emeritos są liderem, mają pewny awans i pozostali w grze o mistrzostwo drugiej ligi. Zdobędą je, jeśli Tilted Penguins ugrają maksymalnie pięć oczek w ostatnich trzech meczach.

Opal Stoczniowiec – Krwinki 8:2 (3:1)

2′ 4′ Adam Kluczyński, 27′ 34′ Wojciech Zarębski, 9′ Kamil Skwaryło, 31′ Szymon Zygmunt, 32′ Szymon Kobyliński – 5′ Dawid Godyla, 37′ Paweł Hałas
Marcel Szymkowiak (Krwinki)
Adam Kluczyński (Opal Stoczniowiec)

Gietewu – Trans-Stal Luboń 3:11 (0:5)

39′ 40′ Kacper Młynarczyk, 32′ Michał Błaszak – 3′ 17′ 20′ 24′ Czesław Tandecki, 13′ 33′ Filip Niedziela, 28′ 36′ Piotr Staszak, 29′ 38′ Piotr Kowalak, 2′ Michał Wojciechowski
Czesław Tandecki (Trans-Stal Luboń)

Magiczny Świat – Ejbry Luboń 1:1 (1:0)

15′ Mateusz Gołębiowski – 40′ Michał Gawron
Marcin Szejn (Ejbry Luboń)
Michał Gawron (Ejbry Luboń)

Emeritos Galaktikos – Luis&Spółka 8:5 (4:2)

7′ 13′ 33′ 35′ Łukasz Lekier, 4′ 15′ 31′ Karol Łuczak, 33′ Szczepan Wojcieszak – 2′ 26′ 38′ Bartosz Modrzejewski, 12′ Szczepan Wojcieszak (samob.), 23′ Jan Stosik
Mateusz Michalak (Luis&Spółka)
Łukasz Lekier (Emeritos Galaktikos)

forBET 3. WL Liga: Atmosferić czwarty na koniec kampanii

Jako pierwsi sezon wiosenny w grupie mistrzowskiej zakończyli Diadal i FC Atmosferić. Był to mecz o czwarte miejsce, które pozwoli w 1/2 play-off rywalizować ze zwycięzcą grupy barażowej, czyli z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem. Od początku spotkania lepiej prezentowali się zawodnicy Atmosfericia i to oni zgarnęli pełną pulę na pożegnanie kampanii. Po dziesięciu minutach FCA prowadził 3:0, a na przerwę schodził z dwubramkową przewagą (4:2). W drugiej części zawodnicy Atmosfericia kontrolowali przebieg pojedynku i ostatecznie wygrali z Diadalem 8:5. W play-off zmierzą się z najlepszy zespołem grupy barażowej (Joga Bonito, FTF lub Nieruchomości Kędziora). Diadal o finał zagra z AS Poznań.

FC Atmosferić – Diadal 8:5 (4:2)

2′ 9′ Daniel Ryż, 22′ 35′ Bartosz Siejak, 9′ Mikołaj Janiak, 18′ Mateusz Olejniczak, 38′ Dominik Tomczak, 40′ Mikołaj Gierczak – 11′ 33′ Mateusz Mucha, 15′ 23′ Jakub Pewny, 39′ Norbert Rucki