Kolib Luboń i Bistro Kopernik awansowali do drugiej ligi

Znamy już komplet beniaminków drugiej ligi. W środę awans wywalczyli Kolib Luboń i Bistro Kopernik. Joga Bonito i FTF idą łeb w łeb w grupie barażowej trzeciej ligi. KKS Południe bliżej wywalczenia miejsca w Pucharze Wiary Lecha. W drugiej lidze znakomity start w grupie mistrzowskiej zanotowali Tilted Penguins. Trzy punkty do dorobku dopisała FC Colquimica.

forBET 2. WL Liga: zwycięski start Pingwinów

Tilted Penguins od zwycięstwa rozpoczęli wyścig po awans do elity. Na start rywalizacji pokonali drugi Rebis 5:2, dzięki czemu zajęli miejsce rywala po środowych grach i zmniejszyli stratę do Emeritos Galaktikos do trzech punktów przy dwóch meczach mniej rozegranych. Pingwiny wyrosły na głównego faworyta nie tyle do awansu co do mistrzostwa 2. WL Ligi. W starciu z Rebisem po sześciu minutach Tilted wygrywali 2:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Jakub Staszyński i Mikołaj Łabuszyński. Ten drugi jeszcze przed zmianą stron zdobył drugiego gola, a jego drużyna na przerwę schodziła z prowadzeniem 3:0. Rebis po wznowieniu gry złapał kontakt, ale po kolejnych minutach ponownie tracił do Pingwinów trzy gole. Swój strzelecki dorobek poprawił Łabuszyński i Staszyński.

Dom Wydawniczy Rebis – Tilted Penguins 2:5 (0:3)

24′ Robert Sobkowiak, 26′ Tomasz Majer – 6′ 16′ 34′ Mikołaj Łabuszyński, 5′ 27′ Jakub Staszyński
Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

forBET 3. WL Liga: Kolib Luboń FC i Bistro Kopernik awansowali do drugiej ligi

Przed ostatnimi meczami w grupie mistrzowskiej poznaliśmy komplet beniaminków drugiej ligi. We wtorek awans wywalczył FC Albatros, a dzień później w ślad za nimi podążyli Kolib i Bistro Kopernik. Lubonianie wygrywali z Atmosfericiem do przerwy 2:0, ale w jedenaście minut drugiej odsłony stracili dwie bramki. Ostatnie osiem minut należało do Kolibu, którego do zwycięstwa poprowadził strzelec pięciu goli – Filip Bąkowski. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Sześć bramek w meczu, który pieczętował awans zdobyli także zawodnicy Bistra Kopernik. Diadal jeśli chciał się jeszcze liczyć w walce o bezpośrednią promocję musiał ograć drużynę z Grunwaldu. Bistro po pierwszej odsłonie było lepsze o trzy bramki – wygrywało 4:1. Do końca spotkania zawodnicy Diadala zmniejszyli ją do różnicy dwóch goli. Kopernik wygrał 6:4 i w kolejnym sezonie zagra na drugim froncie. Diadal, drugi raz z rzędu, będzie musiał powalczyć o promocję w play-off.

Po środowych grach ciekawa sytuacja ma miejsce w grupie barażowej. Na czele są dwa zespoły z identycznym dorobkiem punktowym i bramkowym. Co ciekawe w bezpośrednim starciu padł remis 2:2. Joga Bonito i FTF, bo o nich mowa, wygrali swoje mecze. Beniaminek pokonał Polibulls 6:4, natomiast FTF zgarnął pełną pulę dzięki bramce Jakuba Somrowskiego w 36 min. Wcześniej przegrywał 0:1 i remisował 2:2. Ostatnie mecze oba zespoły zagrają z Nieruchomościami Kędziora, które również liczą się w grze o miejsce w play-off i awans do Pucharu Wiary Lecha.

Walczące o drugie miejsce w grupie pocieszenia C KKS Południe po pierwszych dziesięciu minutach wygrywało z Kwiatowym 3:0, a po półgodzinie gry 5:2. W ostatnich minutach oddało jednak pole rywalom, którzy w pełni wykorzystali daną szansę. FCK po trzech bramkach z rzędu doprowadziło do wyrównania i nie podłamało się po kolejnej stracie (na 5:6). W 39 min remis przypieczętował Kuba Januszewicz. Południe awansowało na drugie miejsce. W ostatnim pojedynku zmierzy się z Byczkami w bezpośrednim boju o miejsce w Pucharze Wiary Lecha. Do walki o drugą lokatę premiowaną grą o trofeum stanęło NDW. Po meczu z Colquimicą, który zakończył się przegraną 2:4 szanse zostało zniwelowane do zera. Po raz kolejny błysnął Daniel Banaszak – współlider klasyfikacji snajperów zdobył trzy bramki.

FC Atmosferić – Kolib Luboń FC 2:6 (0:2)

25′ 31′ Wiktor Kopczyński – 16′ 19′ 32′ 34′ 35′ Filip Bąkowski, 38′ Dominik Przybylski
Filip Bąkowski (Kolib Luboń FC)

Bistro Kopernik – Diadal 6:4 (4:1)

13′ 17′ Patryk Schulz, 2′ Anton Kutsenko, 13′ Eryk Kubiak, 28′ Krzysztof Grupa, 32′ Paweł Wawrzyniak – 24′ 35′ Mateusz Mucha, 7′ Marcin Lemański, 30′ Norbert Rucki
Krzysztof Grupa (Bistro Kopernik)
Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

FC Kwiatowe – KKS Południe 6:6 (2:3)

11′ 13′ Patryk Torz, 33′ 39′ Kuba Januszewicz, 36′ 37′ Daniel Musiałowski – 25′ 29′ 38′ Filip Paszkiewicz, 9′ 10′ Robert Nadratowski, 5′ Szymon Woźniak
Łukasz Ratajczyk (KKS Południe)
Filip Paszkiewicz (KKS Południe)

Hangover FC – FTF 2:3 (1:1)

16′ Jeremi Gawęcki, 35′ Marcin Sołtysiak – 17′ Paweł Książek, 30′ Bartosz Janiak, 36′ Jakub Somrowski
Jakub Somrowski (FTF)

Polibulls – Joga Bonito 4:6 (1:3)

12′ 23′ Mikołaj Celka, 36′ Filip Juszczyk, 40′ Kacper Muzyka – 4′ 7′ Rafał Chmal, 5′ 29′ Daniel Pacholak, 21′ Bartosz Ziemniewski, 39′ Patryk Metelski
Rafał Chmal (Joga Bonito)

FC Colquimica – NDW 4:2 (0:0)

30′ 37′ 40′ Daniel Banaszak, 23′ Dawid Koprucki – 29′ Jan Radzik, 39′ Michał Andrzejewski