IKP Olimpia blisko mistrzostwa

Już tylko dwa punkty brakują Olimpii do wywalczenia mistrzostwa WL Ligi. W czwartkowych grach Noteciaki zremisowały z transkrupką.pl, a IKP podzieliła się punktami z Synami Gehenny. FarbSystem dzięki dwóm bramkom w ostatniej minucie wygrywa 6:5 z Krwinkami.

forBET 1. WL Liga: IKP Olimpia dwa punkty od tytułu

W elicie odbyły się dwa pojedynki, w których zapunktowały wszystkie drużyny. Alcomex Noteciaki zremisował z transkrupką.pl. Oba zespoły po razie odwróciły wynik spotkania o 180 stopni. W pierwszej części beniaminek na gola Michała Golaka odpowiedział trafieniem Pawła Szuty, a następnie siedem minut po wznowieniu gry po przerwie objął prowadzenie za sprawą bramki Mikołaja Michałowskiego. Mistrzowie nie złożyli broni i skopiowali wyczyn rywali, ale w krótszym odstępie czasu. W 31 i 33 min dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Elantkowski. Ostatnie słowo należało do Noteciaków. Dwie minuty przed końcem bramkarza transkrupki.pl pokonał Mikołaj Rybarczyk i ustalił wynik spotkania na 3:3.

Był to znakomity wynik dla Olimpii, która by zdobyć mistrzostwo potrzebowała kompletu punktów w starciu z Synami Gehenny. Mecz znakomicie ułożył się dla zawodników ubranych w czerwono-czarne koszulki. Do przerwy wygrywali 2:0, a w drugiej odsłonie potrafili osiągnąć trzykrotnie przewagę trzech trafień (3:0, 4:1, 5:2). Pięć minut przed końcowym gwizdkiem Synowie Gehenny prowadzili 5:2. Nie wytrzymali nawałnicy. Olimpia w końcowych fragmentach grała z lotnym bramkarzem i zdołała doprowadzić do wyrównania. Bramki na wagę remisu zdobywał Jacek Grocholewski, który w 39 min strzelił gola kontaktowego, a kilkanaście sekund przed końcem ustalił wynik spotkania na 5:5.

Choć na profilu facebookowym ligi Olimpia została już ogłoszona mistrzem to będzie musiała jeszcze poczekać. Szansę by wyprzedzić aktualnego lidera ma Braga, która by zostać mistrzem musi wygrać wszystkie trzy mecze do końca rozgrywek. IKP po remisie z Synami Gehenny do wywalczenia złotych krążków brakują tylko dwa punkty lub wpadka FSC w jednym z dwóch najbliższych meczów.

Alcomex Noteciaki – transkrupka.pl 3:3 (1:1)

17′ Paweł Szuta, 27′ Mikołaj Michałowski, 38′ Mikołaj Rybarczyk – 31′ 33′ Krzysztof Elantkowski, 4′ Michał Golak
Krzysztof Elantkowski (transkrupka.pl)

IKP Olimpia – Synowie Gehenny 5:5 (0:2)

39′ 40′ Jacek Grocholewski, 24′ Bartosz Szpalik, 30′ Piotr Nowak, 36′ Marek Bączyk – 8′ 35′ Nikita Makarenkov, 23′ 26′ Mateusz Bartkowiak, 12′ Grzegorz Olejniczak
Jarosław Janicki (IKP Olimpia)
Jacek Grocholewski (IKP Olimpia)

forBET 3. WL Liga: Zwycięstwo rzutem na taśmę

Kolejny krok w kierunku zapewnienia sobie miejsca w Pucharze Wiary Lecha zrobił FarbSystem. Dzięki kapitalnej końcówce lider grupy spadkowej pokonał Krwinki 6:5. Bramki na wagę trzech punktów FarbSystem zdobył w ostatniej minucie. Najpierw do remisu doprowadził Radosław Majewski, a sekundę przed końcowym gwizdkiem zwycięskiego gola zdobył Krzysztof Bartkowiak. Krwinki były bliskie wygranej, która mogła pomóc w wydostaniu się ze strefy spadkowej. Po półgodzinie gry czerwoni prowadzili 5:3, a trzy minuty przed końcem 5:4. Dzięki wygranej FarbSystem osiągnął siedem punktów przewagi na grupą pościgową.

Krwinki – FarbSystem 5:6 (3:2)

3′ 24′ Jakub Grottel, 3′ Radosław Smarslik, 13′ Artem Nedoharok, 29′ Mateusz Szczypiński – 20′ 37′ Mateusz Radwan, 16′ 40′ Radosław Majewski, 27′ Mateusz Murawski, 40′ Krzysztof Bartkowiak