FC Albatros awansował do drugiej ligi

Poznaliśmy pierwszego beniaminka drugiego szczebla. Awans o klasę wyżej zapewnił sobie Albatros. Chłosta i Almatur wygrywają choć przegrywali do przerwy 0:2. Emeritos Galaktikos umacnia się na pozycji lidera na zapleczu elity, Ejbry są trzecie. Ważną wygraną odnosi Archiwum X. W grze o awans do Pucharu Wiary Lecha pozostał Wóz Drzymały.

forBET 1. WL Liga: Niebezpieczne 2:0

We wtorkowy wieczór odbyły się dwa spotkania w grupie spadkowej. Rywalizowały dwie pierwsze i dwie ostatnie drużyny. Prowadzący Evertec zmierzył się z Chłostą, a ostatnie Fajerwerkowo z przedostatnim Almaturem. Potyczkom z boku przyglądało się Nankatsu, które przed wtorkowymi grami było w środku stawki, na miejscu barażowym.

Obie potyczki miały wspólny mianownik. Do przerwy 2:0 prowadzili Evertec i Fajerwerkowo. Po zmianie stron rywale szybko łapali kontakt bramkowy, bo już w 21 min. Na 2:1 trafiali Marcin Depczyński (z Chłosty) i Maciej Smoczyk (z Almatura). Evertec zdołał jeszcze zdobyć kolejnego gola, gdy minutę później na 3:1 strzelił, drugi raz w meczu, Adrian Adamczak. Żółto-czarnym ta sztuka już się nie udała. W 28 min wyrównał Radosław Mróz. Decydujący gol, na wagę niezwykle cennych trzech punktów, wpadł w 40 min. Bramkarza Hurtowni.Fajerwerkowo.pl pokonał Marcin Winny. Almatur wygrał 3:2, dzięki czemu w tabeli przesunął się jedno oczko wyżej. Chłosta na wyrównanie czekała do 35 min. Wówczas na 3:3 trafił ponownie Depczyński. Bramki dające zwycięstwo Chłoście zdobyli Michał Kaczmarek (38 min) i Szymon Korczyk (39 min).

Chłosta – Evertec 5:3 (0:2)

21′ 35′ Marcin Depczyński, 34′ 38′ Michał Kaczmarek, 39′ Szymon Korczyk – 9′ 22′ Adrian Adamczak, 7′ Sebastian Nawrot
Marcin Depczyński (Chłosta)
Michał Kaczmarek (Chłosta)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Biuro Podróży Almatur 2:3 (2:0)

5′ 15′ Rafał Metelski – 21′ Maciej Smoczyk, 28′ Radosław Mróz, 40′ Marcin Winny
Marcin Winny (Biuro Podróży Almatur)

forBET 2. WL Liga: Emeritos Galaktikos samodzielnym liderem

Mecz o lidera grupy mistrzowskiej nie zawiódł i trzymał w napięciu do końcowego gwizdka. Po siedmiu minutach Emeritos Galaktikos prowadzili już 3:1, a w kolejnych fragmentach 4:2 i 5:3. Trans-Stal za każdym razem łapała kontakt bramkowy i była blisko wyrównania, ale na koniec potyczki musiała uznać wyższość rywala. Bohaterem beniaminka został Łukasz Lekier, który trzykrotnie pokonywał golkipera zespołu z Lubonia. Najważniejszego gola zdobył w 39 min, gdy trafił na 5:3. Chwilę później wynik spotkania ustalił Piotr Kowalak. Emeritos wygrali 5:4. W tabeli są pierwsi.

Trans-Stal wyprzedził inny zespół z Lubonia – Ejbry. Strzelanie w starciu z Gietewu rozpoczęli późno, bo dopiero w 18 min. Do siatki trafił Marcin Szejn. Kilkanaście sekund później na 2:0 podwyższył Michał Gawron. Ejbry nie zatrzymały się i na początku drugiej odsłony zdobylły kolejne dwie bramki. Było pewne, że zwycięstwa już nie wypuszczą z rąk. Ostatecznie lubonianie wygrali 6:1, zwiększając tym samym szanse na bezpośredni awans do elity. Do drugiego Rebisu tracą obecnie dwa punkty.

Szalony mecz mają za sobą Ledy i Archiwum X. Gdy w 23 min do siatki trafił Krzysztof Filas to oba zespoły na swoim koncie miały po pięć bramek. Dwukrotnie na prowadzeniu był LED Lighting Team (1:0 i 4:3), trzykrotnie Archiwum X (2:1, 3:2 i 5:4). Na kolejne bramki trzeba było czekać na końcowe trzy minuty. Padły dwie, obie dla Archiwum X. W 37 min trzeci raz na listę strzelców wpisał się Patryk Szymański, a w ostatniej minucie wynik ustalił Patryk Jahns. Archiwum X wygrało 7:5 i utrzymało czwarte miejsce w grupie spadkowej. Ledy również zostały na piątej lokacie, ale ich przewaga nad strefą spadkową wynosi ledwie trzy punkty.

LED Lighting Team – Archiwum X 5:7 (4:5)

2′ 23′ Krzysztof Filas, 8′ Jakub Rutkowski, 12′ Ihor Kotvytskyi, 13′ Patryk Szymański (samob.) – 11′ 15′ 37′ Patryk Szymański, 3′ Przemysław Stoiński, 7′ Maciej Galin, 14′ Marcin Biniasz, 40′ Patryk Jahns
Artur Stawski, Jacek Maćkowski, Andrzej Krawczuk (wszyscy LED Lighting Team), Maciej Galin (Archiwum X)
Patryk Szymański (Archiwum X)

Emeritos Galaktikos – Trans-Stal Luboń 5:4 (3:1)

1′ 4′ 39′ Łukasz Lekier, 7′ Michał Gruszka, 31′ Przemysław Szumski – 2′ Bartosz Rybak, 28′ Maciej Brauza, 32′ Michał Wojciechowski, 40′ Piotr Kowalak
Łukasz Lekier (Emeritos Galaktikos)

Ejbry Luboń – Gietewu 6:1 (2:0)

19′ 30′ Michał Gawron, 18′ Marcin Szejn, 21′ Artur Rożek, 23′ Łukasz Kaczmarek, 39′ Damian Różański – 40′ Mateusz Jóźwiak
Michał Gawron (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: FC Albatros w drugiej lidze

Poznaliśmy pierwszego beniaminka zaplecza elity. Po wygranej nad AS Poznań do drugiej ligi awansował FC Albatros. Była to dziesiąta wygrana z rzędu, dzięki której FCA został nowym liderem trzeciej ligi. Świeżo upieczony drugoligowiec strzelanie rozpoczął w drugich dziesięciu minutach pierwszej części. Wynik w 11 min otworzył Adam Cieślewicz. Na przerwę Albatros schodził z trzema bramkami przewagi, a drugą odsłonę rozpoczął od czwartego gola, którego zdobył Damian Łuczak. Było to dla niego drugie trafienie w tym spotkaniu. W końcówce potyczki obudzili się zawodnicy AS, ale zdołali jedynie dwukrotnie trafić na listę strzelców. Albatros skutecznie odpowiedział na te dwie bramki i ostatecznie pokonał rywala 6:2.

Ostatniego słowa w walce o awans do Pucharu Wiary Lecha nie powiedzieli jeszcze zawodnicy Wozu Drzymały. W kluczowym starciu z Byczkami wygrali pewnie i wyraźnie 8:0, co przyczyniło się do awansu na drugie, premiowane grą o trofeum, miejsce. Hattrickiem popisał się Jacek Trinschek, a dubletem Krzysztof Kwiatkowski.

FC Albatros – AS Poznań 6:2 (3:0)

19′ 21′ Damian Łuczak, 11′ Adam Cieślewicz, 16′ Mikołaj Lukstaedt, 33′ Maciej Konieczka, 40′ Maciej Frandzelski – 32′ Piotr Szmalc, 35′ Maciej Sobański
Marcin Putra (FC Albatros)

Byczki – Wóz Drzymały 0:8 (0:2)

11′ 29′ 34′ Jacek Trinschek, 8′ 37′ Krzysztof Kwiatkowski, 30′ Grzegorz Ołowski, 33′ Gracjan Drzymała, 36′ Walid Daouadi