Evertec zostaje w elicie

Evertec drugi sezon zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. W finale play-off o pierwszą ligę pokonał Trans-Stal Luboń.

Po finale Superpucharu na boisko wybiegły szóstki Evertec-a i Trans-Stali Luboń. Stawką pojedynku było ostatnie miejsce w elicie. Evertec bronił pierwszoligowego statusu, Trans-Stal walczyła o możliwość gry o najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Everteca. Po kwadransie niebiesko-biali wygrywali 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Ernest Maćkowiak, a jednego gola zdobył Adrian Adamczak. Trans-Stal jeszcze przed przerwą zdołała zmniejszyć stratę. Gola na 1:3 zdobył Michał Wojciechowski. W drugiej części trwał pościg brązowych medalistów drugiej ligi. Zaczął się po bramce Adamczaka, który podwyższył prowadzenie na 4:1. Po półgodzinie gry zespół z Lubonia tracił jednego gola do Everteca, a po trafieniach Wojciechowskiego i Piotra Kowalaka, odpowiednio w 32 i 33 min, wyszedł na prowadzenie 5:4! Odpowiedź nadeszła szybko. Za bramkę samobójczą zrehabilitował się Krystian Schreiber, który pięć minut przed zakończeniem barażu wyrównał stan gry. Ostatnie słowo, w ostatniej minucie, należało do Evertec-a, a konkretniej do Adamczaka, który przypieczętował pozostanie niebiesko-białych w elicie. Mecz zakończył się wygraną pierwszoligowca 6:5.

Podczas wiosennej edycji Evertec będzie rywalizował w pierwszej lidze, natomiast Trans-Stal Luboń podejmie drugą próbę wywalczenia promocji do elity.

Evertec – Trans-Stal Luboń 6:5 (3:1)

10′ 23′ 40′ Adrian Adamczak, 6′ 11′ Ernest Maćkowiak, 35′ Krystian Schreiber – 17′ 32′ Michał Wojciechowski, 24′ Krystian Schreiber (samob.), 28′ Dariusz Stachowiak, 33′ Piotr Kowalak