Emeritos Galaktikos w drugiej lidze

Emeritos Galaktikos na wiosnę zagrają w drugiej lidze. Zdobywcy jesiennego Pucharu WL Ligi pokonali Bistro Kopernik, a w decydującym meczu okazali się lepsi od Diadala.

1/2 finału

Problemów z awansem do finału play-off nie mieli Emeritos Galaktikos, dla których wtorkowe mecze były zakończeniem trzydniowego maratonu, który rozpoczął się w niedzielę. Galaktyczni zagrali znakomite zawody przeciwko Bistro Kopernik. Wygrali 7:0. Ich rywalem w walce o awans do drugiej ligi wcześniej został Diadal, który okazał się minimalnie lepszy od Atmosfericia. Gola na wagę finału w 13 min zdobył Marcin Lemański.

Diadal – FC Atmosferić 1:0 (1:0)

13′ Marcin Lemański
Marcin Lemański (Diadal)

Emeritos Galaktikos – Bistro Kopernik 7:0 (3:0)

2′ 16′ 19′ Łukasz Lekier, 21′ 28′ Przemysław Szumski, 4′ Jakub Jarmuszkiewicz, 8′ Jakub Lubojański
Łukasz Lekier (Emeritos Galaktikos)

Finał

Walka o drugą ligę była równie zacięta jak dzień wcześniej o elitę. Pierwsi uderzyli Galaktyczni. Wynik otworzył w 7 min Łukasz Lekier, który w półfinale popisał się hattrickiem. Do końca pierwszej odsłony wpadły jeszcze trzy gole. Dwukrotnie wyrównywał Diadal. W 11 min na 1:1 trafił Lemański, a minutę przed zejściem na przerwę na bramkę Jakuba Jarmuszkiewicza odpowiedział Jakub Brzozowski. Początek drugiej odsłony należał do Diadala, któremu udało się pierwszy raz w tym meczu wyjść na prowadzenie. W 17 min trafił Norbert Rucki. Wtorkowy wieczór należał jednak do Lekiera. Bardzo szybko doprowadził do wyrównania, a siedem minut przed końcowym gwizdkiem skompletował hattricka trafiając na 4:3. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Emeritos Galaktikos awansowali do drugiej ligi.

Emeritos Galaktikos – Diadal 4:3 (2:2)

7′ 18′ 23′ Łukasz Lekier, 13′ Jakub Jarmuszkiewicz – 11′ Marcin Lemański, 14′ Jakub Brzozowski, 17′ Norbert Rucki