Ruszyła walka o ligowe punkty

Wystartowały rozgrywki wiosennej edycji. W pierwszych meczach komplety punktów zgarnęły Kolib Luboń FC, Dom Wydawniczy Rebis i debiutujące na WL Lidze – AS Poznań oraz FC Albatros.

forBET 2. WL Liga: Zwycięski debiut Rebisu na zapleczu elity

Na start rywalizacji w drugiej lidze spotkały się dwa beniaminki. Wicemistrz trzeciego frontu Rebis z brązowymi medalistami – Luis&Spółka. Spotkanie można podzielić na cztery części. W pierwszej Rebis zdołał wyjść na prowadzenie 2:0, ale oddał całkowicie pole rywalom. L&S wykorzystał przewagę i trzykrotnie skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą odwrócił wynik – wygrywał 3:2. Po zmianie stron Rebis obudził się i ponownie zadał dwa ciosy. W końcówce inicjatywę przejęli Luis&Spółka, ale nie byli w stanie pokonać golkipera rywali. DWR w debiucie na drugim szczeblu zwyciężył 4:3.

Luis&Spółka – Dom Wydawniczy Rebis 3:4 (3:2)

12′ Marek Michalak, 16′ Wojciech Woszczyk, 19′ Bartosz Modrzejewski – 11′ 33′ Krzysztof Adamczak, 9′ Bartłomiej Cmok, 25′ Jakub Frankiewicz
Mateusz Michalak (Luis&Spółka), Krzysztof Adamczak (Dom Wydawniczy Rebis)
Krzysztof Adamczak (Dom Wydawniczy Rebis)

forBET 3. WL Liga: Udane debiuty AS Poznań i FC Albatros

Dwie drużyny, które w ostatnich latach zamykały tabele trzeciej ligi sprawiły sporo problemów swoim inauguracyjnym rywalom. Los Amarillos zdobywali piękne bramki, ale nie byli w stanie zapobiec sześciu trafieniom Kolib-u. Do przerwy remisowali 3:3, a po półgodzinie gry 5:5. Ostateczny cios zadał Bartosz Król, który w 33 min trafił na 6:5 i zapewnił premierowe trzy oczka dla zespołu z Lubonia. Wynik spotkania na 7:5 ustalił w ostatniej minucie Marcin Włodarski, dla którego było to czwarte trafienie w inauguracyjnym pojedynku.

Dzielny opór stawiali zawodnicy Byczków, którzy w pierwszej odsłonie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w starciu z AS Poznań. Beniaminkowi udało się doprowadzić za każdym razem do wyrównania, a po zmianie stron osiągnąć dwubramkową przewagę. Byczki do końca walczyły o remis. W 40 min udało się zdobyć bramkę kontaktową, lecz na wyrównującą zabrakło już czasu.

Wygrał debiutujący AS Poznań, wygrał też FC Albatros. W starciu dwóch beniaminków FCA okazał się lepszy od Wozu Drzymały. Do przerwy prowadził 3:0, a po zmianie stron powiększył przewagę o jedno trafienie. W pierwszym historycznym meczu na WL Lidze Albatrosy wygrały efektownie 5:1.

Kolib Luboń FC – Los Amarillos 7:5 (3:3)

1′ 23′ 25′ 40′ Marcin Włodarski, 19′ 33′ Bartosz Król, 14′ Dominik Przybylski – 2′ 24′ Artur Pastuszko, 7′ 28′ Piotr Buszta, 18′ Grzegorz Silski
Marcin Włodarski (Kolib Luboń FC)

AS Poznań – Byczki 4:3 (2:2)

12′ 30′ Jakub Zysnarski, 6′ Kacper Janicki, 32′ Stanislav Gvozdyk – 11′ 40′ Bohdan Zviahin, 4′ Dominik Jesiołowski
Szymon Felski (AS Poznań)
Jakub Zysnarski (AS Poznań)

FC Albatros – Wóz Drzymały 5:1 (3:0)

19′ 36′ Mikołaj Lukstaedt, 14′ Paweł Koźmiński, 17′ Adam Cieślewicz, 40′ Dawid Kasterski – 27′ Gracjan Drzymała