Superpuchar dla IKP Olimpii

IKP Olimpia po raz siódmy wygrała rozgrywki o Superpuchar. W finale obrońcy trofeum ograli beniaminka drugiej ligi – Tilted Penguins. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Piotr Nowak.

1/4 finału

Na początek rywalizacji doszło do ciekawej konfrontacji pomiędzy najlepszymi zespołami drugiej i trzeciej ligi poprzedniego sezonu. Potyczka Tilted Penguins z Noteciakami w pierwszej połowie była wymianą ciosów. Dwukrotnie, za sprawą bramek Mikołaja Łabuszyńskiego, na prowadzenie wychodziły Pingwiny, ale bardzo szybko je traciły. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 2:2. Po zmianie stron beniaminek drugiej ligi w trzy minuty powiększył przewagę do dwóch bramek, a prowadzenia nie oddał do końcowego gwizdka. Alcomex zdołał zmniejszyć stratę, ale na doprowadzenie do serii rzutów karnych zabrakło już czasu. Do półfinału awansowały Pingwiny. Czekała na nich transkrupka.pl.

Problemów z przejściem pierwszej przeszkody nie miała IKP Olimpia. Tornado Ognik nie było w stanie powstrzymać obrońców trofeum. Olimpijczycy wygrali 6:1, a hattrickiem popisał się Piotr Nowak. W kolejnej rundzie IKP miała zmierzyć się z Emeritos Galaktikos.

Tilted Penguins – Alcomex Noteciaki 4:3 (2:2)

2′ 11′ Mikołaj Łabuszyński, 18′ Adam Michałowski (samob.), 20′ Kamil Noske – 12′ 22′ Mikołaj Michałowski, 3′ Adam Michałowski
Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

IKP Olimpia – Tornado Ognik 6:1 (5:0)

4′ 10′ 25′ Piotr Nowak, 8′ Michał Mirecki, 9′ Jacek Grocholewski, 11′ Jacek Dembiński – 24′ Miłosz Woźniak
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

1/2 finału

Zwycięzcy ćwierćfinałów po zaciętych pojedynkach przebrnęli kolejny szczebel drabinki. Tilted Penguins dzięki złotej bramce Jakuba Drzewieckiego w 8 min pokonali transkrupkę.pl 1:0, a Olimpia wyeliminowała Emeritos Galaktikos po serii rzutów karnych. IKP wygrywało już 3:1, ale po kapitalnej drugiej części Galaktyczni zdołali wyrównać. W karnych Emeritos popełnili jeden błąd. Był to jednak błąd, który wykluczył ich z dalszej gry.

Tilted Penguins – transkrupka.pl 1:0 (1:0)

8′ Jakub Drzewiecki
Jakub Drzewiecki (Tilted Penguins)

IKP Olimpia – Emeritos Galaktikos 3:3 (2:1) karne 3:2

7′ 13′ Jacek Grocholewski, 14′ Piotr Nowak – 3′ Przemysław Szumski, 16′ Łukasz Lekier, 19′ Michał Gruszka
Jacek Grocholewski (IKP Olimpia)

Finał

Finał był starciem doświadczenia z młodością. Młodzież z Tilted Penguins otworzyła wynik meczu. W 5 min Łukasza Machowinę pokonał Drzewiecki. Na więcej bramkarz IKP już nie pozwolił. Bardzo szybko, bo już w 6 min po strzale z rzutu wolnego wyrównał Radosław Lamch. Olimpia po chwili odwróciła wynik i wygrywała. Na prowadzenie obrońców trofeum wyprowadził niezawodny Piotr Nowak. Po zmianie stron trwał napór IKP, a jego efektem były trzy bramki zdobyte między 22, a 24 minutą. Olimpia wygrała 5:1. Był to jej siódmy triumf w historii, a szósty z rzędu!

IKP Olimpia – Tilted Penguins 5:1 (2:1)

6′ Radosław Lamch, 7′ Piotr Nowak, 22′ Michał Mirecki, 23′ Jacek Dembiński, 24′ Jacek Grocholewski – 5′ Jakub Drzewiecki