Lider z wiceliderem na remis

W najciekawszym meczu czwartej serii Diadal zremisował z Emeritos Galaktikos. Po niedzielnych grach oba zespoły zamieniły się miejscami.

Rywalizacja w drugiej lidze rozpoczęła się od wysokiego zwycięstwa Imperium Łazarskiego nad ostatnią Magną. Była to ich pierwsza wygrana w sezonie zimowym, ale za to bardzo efektowna. Łazarscy zwyciężyli 9:1, a do siatki rywali trafiło sześciu zawodników. Sławomir Szalczyk zakończył pojedynek z trzema bramkami na koncie. Nie był to udany dzień dla Magny, która w drugiej potyczce nie miała szans w starciu z wysoko notowanym Emeritos Galaktikos. Dotychczasowi wiceliderzy wygrali 10:0. Królem polowania z czterema golamia został Krystian Skórczyński.

Napastnik Galaktycznych był skuteczny także w szlagierze drugiej serii, w którym Emeritos zmierzyli się z Diadalem. W 2 min trafił na 1:0, a dziesięć minut później na swoim koncie miał już dwa trafienia. Galaktikos na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą – wygrywali 2:1. Po zmianie stron nie potrafili już pokonać znakomicie dysponowanego Marcina Sztulpę, który wybronił rzut karny. Bramkarz Diadala już nie skapitulował, ale jego vis-a-vis musiał wyciągać piłkę z siatki. W 20 min wyrównał Norbert Rucki, który w pierwszej odsłonie również znalazł drogę do bramki Emeritos. Starcie lidera z wiceliderem zakończyło się remisem 2:2. Diadal spadł na drugą lokatę i już do końca kolejki nie odzyskał prowadzenia w tabeli. W meczu kończącym czwartą kolejkę przegrał z Gietewu 1:2, choć do przerwy wygrywał 1:0 po trafieniu Ruckiego. Po zmianie stron dominowali czerwono-czarni. W 17 min do wyrównania doprowadził Dariusz Bednarz, a pięć minut przed końcem drugą wygraną w zimowej kampanii zapewnił Ivan Kost.

Wcześniej Gietewu nie zdołało ograć FTF, który boisko opuszczał z trzema punktami na koncie. W pierwszym meczu po emocjonującym boju uległ Luis&Spółka 3:4. FTF dwukrotnie prowadził (1:0 i 2:1), a na sześć minut przed końcowym gwizdkiem wyrównał stan gry. Ostatecznie, dzięki bramce Marcina Michalaka w 27 min zieloni wygrali 4:3. Dobra dyspozycja dała punkty w drugim spotkaniu. W defensywie znakomicie radził sobie golkiper Jakub Tłoczek, który przez półgodziny ani razu nie sięgnął do siatki. Po drugiej stronie bardzo dobre zawody rozegrał Dariusz Gandecki – strzelec dwóch goli dających wygraną 2:0.

Po czterech seriach na czele tabeli znajdują się Emeritos Galaktikos. Mają dwa mecze mniej rozegrane i punkt przewagi nad Diadalem. Trzecie są Tilted Penguins, z którymi zrównali się punktami zawodnicy FTF. Na piąte miejsce awansowali Luis&Spółka.

Wyniki 4. kolejki forBET 2. WL Ligi | 16.01.2022

Magna – Imperium Łazarskie 1:9 (0:2)

20′ Norbert Czuliński – 22′ 25′ 26′ Sławomir Szalczyk, 21′ 28′ Robert Krysztofiak, 9′ Bartosz Kędzierski, 12′ Sebastian Kozela, 14′ Zbigniew Urbaniak, 29′ Marek Podraza (samob.)
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Luis&Spółka – FTF 4:3 (2:2)

4′ 19′ 27′ Marcin Michalak, 11′ Jeremi Białek – 2′ Paweł Książek, 7′ Błażej Lewandowski, 24′ Dariusz Gandecki
Marcin Michalak (Luis&Spółka)

Emeritos Galaktikos – Magna 10:0 (5:0)

3′ 14′ 18′ 25′ Krystian Skórczyński, 1′ 4′ Gaweł Perz, 19′ 22′ Sebastian Iwiński, 12′ Jakub Jarmuszkiewicz, 20′ Jakub Żarczyński
Krystian Skórczyński (Emeritos Galaktikos)

Emeritos Galaktikos – Diadal 2:2 (2:1)

2′ 12′ Krystian Skórczyński – 6′ 20′ Nobert Rucki
Jakub Żarczyński (Emeritos Galaktikos)

Gietewu – FTF 0:2 (0:0)

21′ 30′ Dariusz Gandecki
Jakub Tłoczek (FTF)

Diadal – Gietewu 1:2 (1:0)

15′ Norbert Rucki – 17′ Dariusz Bednarz, 25′ Ivan Kost