Pościg Siupakabry na remis. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl liderem elity

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl i Siupakabra zakończyły czwartą kolejkę z czterema punktami. Oba zespoły zajmują miejsca na podium – liderem jest Fajerwerkowo.

Pierwszoligowe potyczki nie zawiodły. Wszystkie trzy spotkania stały na bardzo dobrym poziomie, a wisienką na torcie był ostatni mecz pomiędzy Siupakabrą i Hurtownią.Fajerwerkowo.pl. Wcześniej oba zespoły zmierzyły się z Chłostą. Siupakabra wygrała 3:0, ale decydujące gole zdobyła w ostatnich pięciu minutach. Wicemistrzowie prowadzili po ośmiu minutach i trafieniu Marcina Daniela. Na kolejne czekali do 25 min, gdy bramkarza Chłosty pokonał Tomasz Feldmann. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Marcin Wojtalik. W drugim meczu Chłosta zaprezentowała się zdecydowanie lepiej i do końca walczyła o trzy punkty. Do przerwy remisowała z Pirotechnikami 1:1. Po zmianie stron udało się Chłoście wyjść na prowadzenie, gdy w 23 min na 3:2 trafił Dawid Czerniejewicz. Żółto-czarni wyrównali 120 sekund później po golu Damian Tomczaka, a po kolejnej bramce Damian Smolarka prowadzili 4:3. Takim wynikiem zakończył się ten mecz. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl wygrała trzeci raz w trzecim pojedynku i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Nie oddała go do końca czwartej kolejki.

Fajerwerkowo.pl było blisko wywalczenia czwartego kompletu punktu. Do przerwy żółto-czarni prowadzili po bramkach Tomczaka i Damiana Tafelskiego 3:0 z Siupakabrą i nic nie wskazywało na to, że ten pojedynek zakończy się innym wynikiem niż zwycięstwo Pirotechników. Po zmianie stron wicemistrzowie postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli w pościg. Zdobyli trzy bramki i nie stracili żadnej. W 19 min sygnał do ataku dał Feldmann, w 23 min wpadł gol kontaktowy, którego autorem został Wojtalik. Cenny punkt Siupie zapewnił Robert Siejek, który w 29 min doprowadził do remisu 3:3.

W klasyfikacji elity na prowadzeniu jest Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, która ma punkt przewagi nad Evertec-iem i trzy nad Siupakabrą. Liderzy są jedyną niepokonaną drużyną w pierwszej lidze. Na czele klasyfikacji strzelców znajduje się napastnik Pirotechników – Damian Tomczak. Do ścisłej czołówki wskoczył jego kolega z drużyny Damian Tafelski, który w niedzielę zdobył trzy gole.

Wyniki 4. kolejki forBET 1. WL Ligi | 16.01.2022

Siupakabra – Chłosta 3:0 (1:0)

8′ Marcin Daniel, 25′ Tomasz Feldmann, 28′ Marcin Wojtalik
Marcin Daniel (Siupakabra)

Hurtownia.Fajerwerkowo – Chłosta 4:3 (1:1)

12′ 17′ Damian Tafelski, 25′ Damian Tomczak, 28′ Damian Smolarek – 13′ 21′ Konrad Repecki, 23′ Dawid Czerniejewicz
Damian Tafelski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Siupakabra 3:3 (3:0)

5′ 7′ Damian Tomczak, 6′ Damian Tafelski – 19′ Tomasz Feldmann, 23′ Marcin Wojtalik, 29′ Robert Siejek