Start ostatniej kolejki

W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się ostatnia kolejka jesiennej edycji. Do drugiej ligi spadły Pobiedziki. Ważne punkty zdobyły drużyny Imperium Łazarskiego i Opal Stoczniowiec, które walczą o uniknięcie gry w play-off o utrzymanie na zapleczu elity.

forBET 1. WL Liga: Pobiedziki w drugiej lidze

Pobiedziki walczyły do końca, zdobyły bramkę w ostatniej minucie, a na końcu miały także piłkę meczową, która gdyby wpadła do siatki to dałaby upragnione trzy oczka. Mecz przeciwko Nankatsu zakończył się remisem 6:6. Jednopunktowa zdobycz nie dała nic Pobiedzikom, gdyż w tabeli nie przeskoczą już Biura Podróży Almatur i zajmą przedostatnie miejsce oznaczające spadek do drugiej ligi. Pojedynek ostatniej szansy rozpoczął się znakomicie dla pomarańczowo-czarnych. Po golach Piotra Makowskiego w 3 i 13 min wygrywali 2:0. Do przerwy Nankatsu odwróciło wynik, a prowadzenie oddało dopiero w ostatniej minucie gry.

FC Nankatsu – Pobiedziki 6:6 (3:2)

16′ 19′ Michał Mikołajczak, 20′ Michał Krawczak, 23′ Hubert Raczak, 27′ Tomasz Milczarek, 35′ Marek Kalinowski – 3′ 13′ Piotr Makowski, 27′ 40′ Arkadiusz Siejek, 34′ Dawid Norek, 37′ Jakub Nowak
Piotr Makowski (Pobiedziki)
Patryk Piechota (FC Nankatsu)

forBET 2. WL Liga: Imperium Łazarskie i Opal Stoczniowiec bliżsi bezpośredniego utrzymania

W dalszym ciągu trwa walka o uniknięcie miejsca barażowego, które może zająć jedna z trzech drużyn: Opal Stoczniowiec, Imperium Łazarskie i Pocztowe Krwinki. Dwa pierwsze zespoły rozegrały swoje mecze w poniedziałek. Opal ledwie zremisował ze zdegradowanym Archiwum X, a gola na 2:2 stracił w 39 min, gdy piłkę do siatki – drugi raz w tym meczu – skierował Maciej Siekierski. Po stronie Stoczniowców dubletem popisał się Kamil Skwaryło, który trafiał na 1:1 i 2:1.

Ważną wygraną odniosło Imperium Łazarskie, które po wygranej nad Gietewu zrównało się punktami z Opal-em. Mecz miał jednostronny przebieg. Zespół z Łazarza przed upływem 30 min gry wygrywał z czerwono-czarnymi 5:1. Ostatnie trzy bramki zdobył Zbigniew Urbaniak, który już w 26 min przypieczętował zwycięstwo. Gietewu obudziło się w końcówce, gdy w 38 i 40 min na listę strzelców wpisał się Łukasz Zych. Porażka przekreśliła szanse czerwono-czarnych na awans do Pucharu Wiary Lecha.

Imperium Łazarskie dzięki wygranej przed ostatnim pojedynkiem przeciwko Pocztowym Krwinkom jest w lepszej sytuacji, gdyż do uniknięcia lokaty barażowej potrzebuje nawet … jednobramkowej porażki. Wówczas do gry w play-off desygnowany zostanie Stoczniowiec. Krwinki muszą pokusić się zwycięstwo.

Opal Stoczniowiec – Archiwum X 2:2 (0:1)

22′ 36′ Kamil Skwaryło – 14′ 39′ Maciej Siekierski
Jakub Raszewski (Opal Stoczniowiec)
Maciej Siekierski (Archiwum X)

Imperium Łazarskie – Gietewu 5:3 (3:1)

19′ 23′ 26′ Zbigniew Urbaniak, 7′ Sebastian Kozela, 15′ Konrad Maćkowiak – 38′ 40′ Łukasz Zych, 12′ Mateusz Jóźwiak