Ważna wygrana Krwinek

Pocztowe Krwinki wygrały z Laruss-em i wskoczyły na ostatnie bezpieczne miejsce. Oni po zwycięstwie nad Archiwum X zostali liderem grupy spadkowej.

forBET 2. WL Liga: Pocztowe Krwinki nie odpuszczają w walce o utrzymanie

W piątkowy wieczór zostały rozegrane dwa pojedynki, w których rywalizowały zespoły walczące o utrzymanie z drużynami walczącymi o awans do Pucharu Wiary Lecha. Do zajęcia pierwszych dwóch lokat zbliżyli się Oni. Żółto-czarni pokonali Archiwum X 8:3, awansowali na pozycję lidera, a przy okazji pogrążyli swoich rywali, którzy spadli o klasę niżej. Trzy bramki zdobył Paweł Jassem. Do lidera klasyfikacji strzelców – Piotra Skrzypczaka traci jednego gola, więc o tym kto zgarnie koronę zadecydują ostatnie ligowe potyczki Onych i Tornada.

W drugim meczu wygrała drużyna walcząca o utrzymanie. Pocztowe Krwinki prowadziły do przerwy z Laruss-em 1:0, ale sześć minut po wznowieniu zostali zmuszeni do odrabiania strat. Ta sztuka im się udała. W 28 min wyrównał Adam Jankowski, a pięć minut przed końcowym gwizdkiem upragnione zwycięstwo zapewnił Kajetan Kalicki. Krwinki wygrały 3:2 i uciekły z miejsca barażowego, na które spadło Imperium Łazarskie. Oba zespoły zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w ostatniej kolejce. Stawką meczu będzie uniknięcie gry w play-off-ach o drugą ligę.

Oni – Archiwum X 8:3 (3:0)

14′ 18′ 34′ Paweł Jassem, 17′ 25′ Damian Wołczański, 31′ 36′ Mateusz Magdoń, 37′ Piotr Jassem – 27′ 38′ Robert Demel, 24′ Krzysztof Wower
Paweł Jassem (Oni)

Pocztowe Krwinki – Laruss Real Players 3:2 (1:0)

17′ 28′ Adam Jankowski, 35′ Kajetan Kalicki – 21′ Damian Szade, 26′ Mikołaj Gmerek