Tilted Penguins mistrzem forBET 3. WL Ligi

Tilted Penguins dzięki wygranej nad Luis&Spółka wywalczyli mistrzostwo forBET 3. WL Ligi. Oni pokonali Gold FC i objęli prowadzenie w grupie spadkowej drugiej ligi.

forBET 2. WL Liga: Oni liderem grupy spadkowej

Znakomity powrót Onych i kapitalny mecz Pawła Jassema. Tak w skrócie można opisać pojedynek dwóch drużyn walczących o utrzymanie w drugiej lidze. Gold FC wygrywał do przerwy 3:1 i był na dobrej drodze do ucieczki z ostatniej lokaty. Po zmianie stron nie było jednak mocnych na lidera klasyfikacji strzelców zaplecza elity. Paweł Jassem do gola z pierwszej części dorzucił cztery trafienia, dzięki którymi Oni wygrali 5:3. Trzy punkty pozwoliły żółto-czarnym awansować na pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Gold pozostał czerwoną latarnią ligi.

LGold FC – Oni 3:5 (3:1)

16′ 18′ Filip Kwaśniewski, 5′ Mirosław Janasek – 5′ 24′ 28′ 32′ 35′ Paweł Jassem
Paweł Jassem (Oni)

forBET 3. WL Liga: Tilted Penguins najlepsi w trzeciej lidze

Tilted Penguins nie zmarnowali znakomitej okazji i zwycięstwem w ostatnim meczu przypieczętowali triumf w trzeciej lidze. Do złotych medali brakowało im ledwie punktu w starciu z Luis&Spółka. Pingwiny od początku spotkania kontrolowały jego przebieg i zasłużenie pokonali bezpośredniego rywala do wygrania ligi. Po pięciu minutach wygrywali już 2:0. W 3 min prowadzenie uzyskał Mikołaj Łabuszyński, a 120 sekund później na 2:0 podwyższył Mateusz Klimkiewicz. Luis&Spółka złapał kontakt po goli Marcina Michalaka, dowiózł wynik 1:2 do końca pierwszej części, ale chwilę po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Łabuszyński. Do siatki trafił jeszcze dwa razy – w 22 i 27 min. Rozmiary porażki w końcówce spotkania zmniejszył Marcin Michalak. Tilted Penguins wygrali 4:2.

W ostatnich dwóch meczach toczyć się będzie walka o bezpośredni awans. Wszystko wyjaśni się w pojedynkach z udziałem Rebisu, którego czekają boje z Luis&Spółka oraz Diadalem. Przed tymi potyczkami cała trójka ma identyczną liczbę punktów.

Luis&Spółka – Tilted Penguins 2:4 (1:2)

10′ 36′ Marcin Michalak – 3′ 22′ 27′ Mikołaj Łabuszyński, 5′ Mateusz Klimkiewicz