transkrupka.pl najlepsza po pierwszej rundzie

Transkrupka.pl dzięki wygranej nad trzecimi Synami Gehenny została najlepszym zespołem fazy zasadniczej w pierwszej lidze. Biuro Podróży Almatur zdobywa cenny punkt w walce o utrzymanie. Opal Stoczniowiec trzy oczka bliżej zachowania drugoligowego statusu.

forBET 1. WL Liga: transkrupka.pl najlepsza po pierwszej rundzie

Pojedynek o mistrza fazy zasadniczej zakończył się pełnym sukcesem transkrupki.pl. Wicemistrzowie pokonali Synów Gehenny 4:1, o zwycięstwie zadecydowała końcówka pierwszej odsłony i początek drugiej części. Gole strzelał Jakub Giełda. W 19 min otworzył wynik, a trzy minuty po wznowieniu gry trafił na 2:0. Mecz zamknęła bramka Krzysztofa Elantkowskiego zdobyta w 27 min, w której trafił też zawodnik Synów Gehenny – Damian Tomczak. Transkrupka.pl dzięki wygranej awansowała na pierwsze miejsce i powiększyła przewagę nad Olimpią do trzech punktów, a nad Synami Gehenny do pięciu oczek.

Ledwie o jeden punkt dorobek poprawiła Braga, która tylko zremisowała z przedostatnim w tabeli Almaturem. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, ale to wyżej notowany beniaminek musiał odrabiać straty. Almatur po szesnastu minutach wygrywał 2:0. Nie zdołał jednak utrzymać korzystnego rezultatu. Braga dwukrotnie pokonała bramkarza Biura Podróży. Pomimo aż siedemnastu minut do końcowego gwizdka nie potrafiła zdobyć bramki dającej trzy punkty.

FSC Braga – Biuro Podróży Almatur 2:2 (1:2)

17′ Mikołaj Hajdasz, 23′ Krzysztof Stępniak – 4′ Jakub Tomaszkiewicz, 16′ Radosław Mróz
Marek Witoszyński (Biuro Podróży Almatur)

Synowie Gehenny – transkrupka.pl 1:4 (0:1)

27′ Damian Tomczak – 19′ 23′ Jakub Giełda, 27′ Krzysztof Elantkowski, 40′ Roman Hrynko
Szymon Rachuta (transkrupka.pl)
Krzysztof Elantowski (transkrupka.pl)

forBET 2. WL Liga: Opal bliżej utrzymania

W grupie spadkowej każdy mecz jest już warty przysłowiowe sześć punktów. Czwartkowe starcie pomiędzy Opal-em Stoczniowiec i PWW Boekestijn miało wysoką stawkę. Oba zespoły przed pierwszym gwizdkiem dzieliła różnica jednego punktu na korzyść tej pierwszej drużyny. Lepszy okazał się Opal. Wygrał 2:0 po golach Jędrzeja Strzódki w 16 min i Sebastiana Johnsona w 30 min. W tabeli Stoczniowcy awansowali na trzecią lokatę. PWW nadal pozostaje na ósmej pozycji, ale jest już jedną nogą w trzeciej lidze, gdyż ma przewagę w liczbie rozegranych meczów nad zespołami, które są nad kreską, a do do bezpiecznej lokaty traci już dwa oczka.

Opal Stoczniowiec – PWW Boekestijn 2:0 (1:0)

16′ Jędrzej Strzódka, 30′ Sebastian Johnson