Ejbry w grupie mistrzowskiej

Synowie Gehenny remisują z Pobiedzikami. Ejbry wygrywają piąty mecz na jesień i awansują do grupy mistrzowskiej. Luis&Spółka po efektownym zwycięstwie wrócili na pierwsze miejsce w trzeciej lidze.

forBET 1. WL Liga: Podział punktów

Dla dwóch zespołów zwycięstwa nad Olimpią były wstępem do rozczarowujących wyników. Winiary ograły mistrzów, a następnie przegrały z zamykającym tabelę Almaturem, natomiast Synowie Gehenny po efektownej wygranej nad IKP ledwie zremisowały z Pobiedzikami.

Rezultat w starciu Synów Gehenny z Pobiedzikami został ustalony przed przerwą. Strzelanie w 3 min rozpoczął Grzegorz Olejniczak, a następnie dwa razy do głosu doszli zawodnicy pomarańczowo-czarnych – Jakub Drzewiecki (w 11 min) i Tomasz Olejniczak (w 14 min). Synom Gehenny udało się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą po bramce Damiana Tomczaka. Jak się później okazało był to ostatni gol w jedynym czwartkowym spotkaniu w elicie.

Pobiedziki – Synowie Gehenny 2:2 (2:2)

11′ Jakub Drzewiecki, 14′ Tomasz Olejniczak – 3′ Grzegorz Olejniczak, 19′ Damian Tomczak
Jakub Norek (Pobiedziki)

forBET 2. WL Liga: Ejbry zagrają o pierwszą ligę

Ejbry nawet na moment nie zwolniły tempa i pozostały jedyną drużyną w całej forBET WL Lidze bez straty choćby punktu. Jest to też jedyny zespół, który stracił mniej niż dziesięć bramek. Główna w tym zasługa Remigiusza Biskupa. W starciu z Laruss-em był na najlepszy na boisku. Po pierwszej odsłonie skutecznie powstrzymywał ataki spadkowicza, ale w drugiej musiał już dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Nie miało to jednak wpływu na korzystny wynik Ejbrów. Przed przerwą zespół z Lubonia wygrywał 2:0 po bramkach Szymona Nowackiego i Marcina Szejna. W drugiej odsłonie na 3:0 podwyższył Artur Rożek, który również trafił na 4:1. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Ejbrów 4:2 i awansem tej drużyny na pozycję wicelidera.

Laruss Real Players – Ejbry Luboń 2:4 (0:2)

27′ Maciej Smolanowicz, 38′ Michał Szade – 26′ 34′ Artur Rożek, 17′ Szymon Nowacki, 19′ Marcin Szejn
Remigiusz Biskup (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: Pokaz siły Luis&Spółka

W znakomitym stylu na pierwsze miejsce w grupie A wrócili Luis&Spółka. Jeszcze do przerwy oglądaliśmy wyrównany pojedynek, w którym trwała wymiana ciosów. Rozpoczynali ją zawodnicy ubrani w zielone trykoty. Kolib odpowiedział dwukrotnie. Na trzeciego gola nie zdążyl, gdyż padł chwilę przed zmianą stron. W drugiej części istniał już jeden zespół – Luis&Spółka. Wyższość udokumentowali zdobyciem siedmiu goli. Mecz zakończył się wynikiem 10:2. Dziewięć bramek rozdzieliło pomiędzy sobą dwóch zawodników – Marek Michalak i Stanisław Ogiba. Ten pierwszy trafił pięć razy.

Luis&Spółka – Kolib Luboń 10:2 (3:2)

8′ 25′ 26′ 30′ 31′ Marek Michalak, 3′ 20′ 25′ 28′ Stanisław Ogiba, 25′ Marcin Michalak – 4′ Dominik Przybylski, 13′ Paweł Balcerek