Przetasowania na czele trzeciej ligi

Ważną wygraną odniósł FarbSystem, trzy punkty dopisało sobie Gietewu, a po jednym Jeżyckie Koziołki i Pocztowe Krwinki. W grupie B trzeciej ligi zwycięstwa odnosiły zespoły z czołówki – FC Huragan, Diadal i Sempler.

forBET 2. WL Liga: FarbSystem bliżej grupy mistrzowskiej

W grupie A poznaliśmy kolejną drużynę, która w drugiej rundzie powalczy o utrzymanie. Po porażce z Gietewu w grupie spadkowej znaleźli się Oni. Żółto-czarni mają w swoich szeregach najlepszego obecnie strzelca rozgrywek Pawła Jassem, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców – tym razem dwukrotnie. Nie ma to jednak przełożenia na punkty. Oni zdobyli ich zaledwie sześć. Po wygranej identycznym dorobkiem może pochwalić się Gietewu, które zwycięstwo zapewniło sobie w ostatnich sześciu minutach po golach Damiana Sulmińskiego i Rafała Benskiego. Do 33 min był remis 2:2.

Szanse na awans na czwartą lokatę zmarnowały Jeżyckie Koziołki, które ledwie zremisowały 1:1 z zamykającymi ligową stawkę Pocztowymi Krwinkami. Od 17 min Krwiodawcy prowadzili 1:0 po bramce Adama Jankowskiego. Wyrównanie padło sześć minut przed końcowym gwizdkiem. Do siatki po uderzeniu z dystansu trafił Mikołaj Becela.

Duży krok w kierunku grupy mistrzowskiej zrobił FarbSystem, który dzięki udanej drugiej części wysoko pokonał PWW Boekestijn 7:2. Do przerwy, pomimo prowadzenia 2:0, był remis 2:2. FarbSystem osiągnął przewagę dwóch trafień po dziesięciu minutach, ale po kwadransie mecz zaczął się od nowa. Formą błysnął Mateusz Murawski, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

PWW Boekestijn – FarbSystem 2:7 (2:2)

12′ Dariusz Foltyn, 15′ Marcin Szymkowiak – 10′ 30′ 36′ 39′ Mateusz Murawski, 3′ 33′ Radosław Majewski
Michał Dąbrowski (PWW Boekestijn)
Mateusz Murawski (FarbSystem)

Oni – Gietewu 2:4 (1:1)

20′ 33′ Paweł Jassem – 11′ 30′ Ivan Kost, 34′ Damian Sulmiński, 40′ Rafał Benski
Krzysztof Jassem (Oni)
Ivan Kost (Gietewu)

Jeżyckie Koziołki – Pocztowe Krwinki 1:1 (0:1)

34′ Mikołaj Becela – 17′ Adam Jankowski
Arkadiusz Najdoch, Piotr Marciniak (obaj Jeżyckie Koziołki), Radosław Smarslik (Pocztowe Krwinki)
Adam Jankowski (Jeżyckie Koziołki)

forBET 3. WL Liga: Roszady na czele

Sporych przetasowań po środowych meczach doczekała tabela grupy A. Dotychczasowy lider, przynajmniej na 24 godziny, opuścił pierwszą lokatę, na którą wskoczył FC Huragan. Drugi jest Diadal, a czwartą lokatę zachował Sempler. Pierwsze dwa zespoły mają już dwa mecze więcej rozegrane niż trzeci Luis&Spółka.

Huragan, Diadal i Sempler w środę wygrali swoje mecze z niżej notowanymi rywalami. Nie były to jednak przekonywujące zwycięstwa. Jedynie Huragan po półgodzinie gry wygrywał różnicą trzech trafień, ale ostatecznie zakończył bój z Nieruchomościami z dwiema bramkami przewagi. FCH wygrał 4:2. Niecodzienny występ zaliczył Marek Karcol, który pokonał bramkarza rywala trzykrotnie, a kilka chwil później otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić przedwcześnie plac gry.

Sempler okazał się lepszy od Mistrzów Dżedaj, a zwycięstwo zapewnił sobie w drugiej odsłonie po udanych dziesięciu minutach. Między 25, a 35 min trafiał do siatki trzykrotnie – dwa razy uczynił to Adrian Dudek, raz Nikodem Brzeski. Po kwadransie gry na prowadzeniu byli Mistrzowie Dżedaj, którzy w pierwszej odsłonie powinni prowadzić znacznie wyżej. Dobrą formę przez całe spotkanie pokazywał jednak bramkarza Semplera – Maciej Piechura, który był mocnym punktem swojej drużyny.

Niespodzianka wisiała w powietrzu podczas pojedynku Diadala z ICPen-em. Dzięki kapitalnej postawie Piotra Marka zawodnicy ubrani w czerwono-białe trykoty byli w grze o remis do końcowych minut meczu. Napastnik ICPen-u zdobył trzy piękne bramki, ale było to za mało na Diadala. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3.

Sempler – Mistrzowie Dżedaj 3:1 (0:1)

25′ 35′ Adrian Dudek, 26′ Nikodem Brzeski – 15′ Jakub Rudziński
Maciej Piechura (Sempler)

Nieruchomości Kędziora Kórnik – FC Huragan 2:4 (1:2)

10′ Kamil Bobrowski, 32′ Paweł Pruczkowski – 9′ 16′ 22′ Marek Karcol, 27′ Dominik Bartkowiak
Krzysztof Bobrowski (Nieruchomości Kędziora Kórnik), Marek Karcol (FC Huragan)
Marek Karcol (FC Huragan, za drugą żółtą kartkę)
Marek Karcol (FC Huragan)

Diadal – ICPen 4:3 (1:1)

9′ Bartosz Soszyński, 30′ Dominik Sobczak, 32′ Mateusz Wańczyk, 38′ Mateusz Mucha – 15′ 31′ 40′ Piotr Marek
Bartosz Soszyński (Diadal), Jeremi Gawęcki (ICPen)