IKP Olimpia zdobyła Puchar forBET WL Ligi

Drugi raz z rzędu i drugi raz w historii w rozgrywkach o Puchar forBET WL Ligi triumfowała IKP Olimpia. W finale obrońcy trofeum pokonali transkrupkę.pl. Trzecie miejsce wywalczyło Tornado Ognik.

Drabinka, tabele grup eliminacyjnych, wyniki i klasyfikacja strzelców – kliknij TUTAJ.

1/2 finału: Bez niespodzianek

W pojedynkach półfinałowych obyło się bez niespodzianek. IKP Olimpia i transkrupka.pl awansowali do finału solidarnie strzelając po cztery gole. Cięższą przeprawę mieli obrońcy trofeum, którzy zagrali przeciwko wyżej notowanemu rywalowi – drugoligowemu Tornado Ognik. Po pierwszej części IKP remisowała 2:2, ale na początku drugiej połowy, a dokładnie po czterech minutach od wznowienia ustaliła wynik spotkania na 4:2. Mniejsze problemy z wywalczeniem finału miała transkrupka.pl, która ograła grającego bez zmienników Semplera 4:0.

IKP Olimpia – Tornado Ognik 4:2 (2:2)

5′ Jacek Grocholewski, 7′ Dawid Szyler (samob.), 13′ Jacek Dembiński, 16′ Jarosław Janicki – 4′ Dawid Szyler, 9′ Dawid Brudniewicz
Jacek Grocholewski (IKP Olimpia)

transkrupka.pl – Sempler 4:0 (2:0)

8′ Piotr Grunt, 11′ Krzysztof Elantkowski, 14′ Jakub Giełda, 22′ Wojciech Giełda
Jakub Giełda (transkrupka.pl)

Mecz o 3. miejsce: Tornado z brązem

Po meczu z transkrupką.pl i pięciu minutach przerwy Sempler musiał stanąć do walki o trzecie miejsce. Gra bez zmienników miała odbicie w drugiej połowie. Po pierwszych dwunastu minutach Sempler prowadził z Tornadem 2:1, ale po zmianie stron nie miał szans na podjęcie rękawicy. Zespół z Grunwaldu zdobył aż siedem bramek i ostatecznie wygrał 8:2. Tornado pucharowe zmagania zakończyło na ostatnim miejscu na podium.

Tornado Ognik – Sempler 8:2 (1:2)

14′ 19′ Dawid Szyler, 17′ 20′ Hubert Ratajczak, 2′ Michał Orcholski, 14′ Jakub Niewiada, 18′ Dawid Brudniewicz, 22′ Patryk Jankowiak – 1′ 4′ Krystian Wieliński
Dawid Szyler (Tornado Ognik)

Finał: IKP Olimpia obroniła trofeum

Od efektownej bramki Nikodema Jasiny rozpoczął się finał Pucharu forBET WL Ligi. IKP Olimpia czwarty raz zmierzyła się w meczu o złoto z transkrupką.pl i wyrównała bilans pojedynków. Po bramce Jasiny obrońcy trofeum podkręcili tempo i pozwolili rywalom jedynie wyrównać na 2:2 dwie minuty po zmianie stron. W kolejnych popis dała para Jacek Dembiński – Bartosz Szpalik, która wyprowadziła IKP na dwubramkowe, a następnie trzybramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania przy stanie 6:3 transkrupka.pl trafiła dwa razy i złapała kontakt z Olimpią. Na bramkę wyrównującą zabrakło już czasu i mecz zakończył się zwycięstwem IKP 6:5. Był to drugi triumf Olimpii w rozgrywkach o Puchar forBET WL Ligi.

IKP Olimpia – transkrupka.pl 6:5 (2:1)

18′ 26′ Jacek Dembiński, 19′ 25′ Bartosz Szpalik, 7′ Piotr Nowak, 11′ Michał Mirecki – 3′ 27′ Nikodem Jasina, 17′ Jakub Giełda, 22′ Wojciech Giełda, 28′ Kamil Wieliczko