Noteciaki mistrzem forBET 3. WL Ligi

Najlepszym zespołem trzeciej ligi zostali Noteciaki. Przypieczętowanie mistrzostwa odbyło się w kontrowersyjnych okolicznościach. Pocztowe Krwinki awansowały do drugiej ligi. W meczu na szczycie zaplecza elity Braga zremisowała z Nankatsu.

forBET 2. WL Liga: Remis Bragi z Nankatsu

Od zwycięstwa rywalizację w grupie mistrzowskiej rozpoczął Evertec, który po dodaniu trzech punktów wskoczył na ostatnie miejsce na podium. Na początek zespół z Winograd ograł najsłabszy w zestawie najlepszych LED Lighting Team. W 27 min Evertec trafił na 6:1, ale w końcówce spotkania pozwolił Ledom na zmniejszenie straty do dwóch bramek. Bardzo dobry wynik dla zespołów ścigających czołową dwójkę padł w meczu pierwszej Bragi z drugim Nankatsu. Rywalizacja na szczycie zakończyła się podziałem punktów. Po stronie FCN bramki rozłożyły się na czterech zawodników, dla Bragi strzelał tylko Mateusz Gajewski, który cztery razy wpisał się na listę strzelców. W 9 min dał prowadzenie 2:0, w 28 min 3:1, a trzy minuty przed końcem strzelił na .. 4:3. Gdy wydawało się, że Bradze nic już nie wyrwie zwycięstwa to w 40 min gola na wagę remisu zdobył Marek Kalinowski.

Ważny krok w kierunku utrzymania zrobiła Chłosta, która w pojedynku o przysłowiowe sześć punktów pokonała Archiwum X. Przez czterdzieści minut padło aż szesnaście goli. O dwa więcej zdobyła Chłosta, która wygrała 9:7. Po jedenastu minutach prowadziła 3:0, ale po półgodzinie gry i znakomitym pościgu Archiwum X wyrównało … na 6:6. Ostatnie dziesięć minut należało do Chłosty, której udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Zwycięstwo pozwoliło wypracować pięciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Evertec – LED Lighting Team 6:4 (2:1)

8′ 9′ 22′ Adrian Adamczak, 24′ Barłomiej Olejniczak, 25′ Marcin Kordus, 27′ Krystian Schreiber – 15′ 33′ Jacek Maćkowski, 31′ Andrzej Krawczuk, 40′ Jakub Rutkowski
Adrian Adamczak (Evertec)

Chłosta – Archiwum X 9:7 (5:3)

7′ 15′ Mikołaj Nowak, 10′ 21′ Mateusz Wiśniewski, 18′ 39′ Krzysztof Zygmunt, 32′ 34′ Szymon Korczyk, 11′ Michał Kaczmarek – 20′ 28′ Damian Grat, 29′ 36′ Maciej Galin, 12′ Marcin Biniasz, 16′ Krzysztof Wower, 25′ Adam Skrzypczak
Szymon Korczyk (Chłosta)

FC Nankatsu – FSC Braga 4:4 (1:2)

13′ Hubert Raczak, 29′ Michał Krawczak, 30′ Marcin Kalinowski, 40′ Marek Kalinowski – 3′ 9′ 28′ 37′ Mateusz Gajewski
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 3. WL Liga: Noteciaki mistrzem trzeciej ligi

Nie tak wyobrażaliśmy sobie ostatnią kolejkę grupy mistrzowskiej, w której decydowały się losy mistrzostwa i awansu. Na boisku Inter City okazał się lepszy od Noteciaków. Wygrał 5:4 i spowodował, że ostatni mecz pomiędzy Trans-Stalą i Pocztowymi Krwinkami miałby znaczenie w obu kwestiach. Po meczu okazało się, że na rezultat wpływ miał nieuprawniony zawodnik. Wynik został zweryfikowany jako walkower dla Noteciaków, więc następna potyczka nie miała już stawki poza prestiżem. Trans-Stal wygrała 4:3, zajęła drugie miejsce i wyprzedziła swojego rywala, czyli Pocztowe Krwinki, które awansowały do drugiej ligi. Mistrzem trzeciego frontu zostali Noteciaki.

W walce o awans do Pucharu Wiary Lecha w grupie C3 pozostały dwie drużyny. Odpadł Diadal, który przegrał z Semplerem 2:3. Decydujący gol padł w 36 min. Drugie trafienie Artura Nowaka dało Semplerowi awans na pierwsze miejsce w tabeli. Do zakończenia rywalizacji pozostał jeden mecz, w którym Obligain zmierzy się z Diadalem. Semplerowi w przedłużeniu sezonu pomoże jedynie zwycięstwo wtorkowego rywala.

Noteciaki – Inter City 4:0 (walkower)
Na boisku 4:5 / wynik meczu zweryfikowany jako walkower dla Noteciaków przy zachowaniu strzelców i kartek; występ nieuprawnionego zawodnika w Inter City

6′ 13′ Sebastian Ławniczak, 9′ 30′ Adam Michałowski
Marcin Kaczorek (Noteciaki)

Trans-Stal Luboń – Pocztowe Krwinki 4:3 (3:1)

6′ Przemysław Górzyński, 9′ Maciej Brauza, 12′ Michał Wojciechowski, 32′ Piotr Staszak – 11′ Marcel Szymkowiak, 35′ Marcin Rajewicz, 39′ Adam Jankowski
Michał Wojciechowski (Trans-Stal Luboń)

Sempler – Diadal 3:2 (2:1)

16′ 36′ Artur Nowak, 18′ Sebastian Pięta – 3′ Mateusz Mucha, 30′ Marcin Lemański