Trans-Stal Luboń i Noteciaki awansowali do drugiej ligi

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia wiosennej edycji. Do drugiej ligi awans wywalczyły Trans-Stal i Noteciaki. Na pozycji wicelidera grupy mistrzowskiej zameldowało się Nankatsu. Bliżej awansu do Pucharu Wiary Lecha są Imperium Łazarskie i Pogoń Bydło.

forBET 2. WL Liga: FC Nankatsu wiceliderem grupy mistrzowskiej

LED Lighting jako ostatni wpadł do grupy mistrzowskiej i jako pierwszy stracił szanse na promocję do elity. Swoją pozycję na korzyść zmieniło za to Nankatsu. Po meczu, który zakończył się zwycięstwem 8:1, awansowało na drugą lokatę gwarantującą awans do pierwszej ligi. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Ledów. Już w 1 min gola na 1:0 zdobył Krzysztof Filas. Równie szybko padła druga bramka, którą ponownie zdobył zawodnik LLT. Było jednak trafienie samobójcze. Do przerwy Nankatsu zdołało wyjść na prowadzenie, a po zmianie stron przypieczętować zwycięstwo sześcioma trafieniami. Po trzy gole na swoje konta zapisali Marek Kalinowski i Hubert Raczak.

FC Nankatsu – LED Lighting Team 8:1 (2:1)

14′ 26′ 34′ Marek Kalinowski, 23′ 27′ 33′ Hubert Raczak, 38′ Michał Mikołajczak, 2′ Artur Stawski (samob.) – 1′ Krzysztof Filas
Marcin Kozłowski (FC Nankatsu)

forBET 3. WL Liga: Trans-Stal Luboń i Noteciaki w drugiej lidze

Ten najważniejszy środowy pojedynek odbył się na zakończenie dnia meczowego. Trans-Stal rywalizowała z Interem City. Oba zespoły były zainteresowane tylko wygranymi. Trans-Stal w przypadku zwycięstwa zapewniała sobie awans do drugiej ligi, Inter City przedłużał szanse na promocję. Zakończyło się na trzypunktowej zdobyczy zawodników drużyny z Lubonia. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej wymiany ciosów. Na przerwę w lepszych nastrojach schodziła Trans-Stal – wygrywała 3:1. Rezultat w 23 min podwyższył Przemysław Książkiewicz, który drugi raz wpisał się na listę strzelców. Inter City nie złożył broni i po dwóch trafieniach Patryka Bęcławskiego i Łukasza Lekiera złapał kontakt z rywalem. Sprawę trzech punktów w kolejnych dwóch minutach wyjaśnił Paweł Wieczorek, a na zakończenie pojedynku dublet skompletował Michał Wojciechowski. Trans-Stal wygrała 7:3 i awansowała do drugiej ligi. W ostatnim meczu powalczy o zwycięstwo na trzecim froncie w korespondencyjnym meczu z Noteciakami, których na jesień również będziemy oglądać o klasę wyżej.

W pozostałych dwóch potyczkach jednobramkowe wygrane odnieśli Pogoń Bydło i Imperium Łazarskie. Oba zespoły objęły prowadzenie w swoich grupach i są blisko awansu do Pucharu Wiary Lecha. Pogoń pokonała KKS Południe 3:2. Prowadziła już 3:0, ale w ostatnich dwóch minutach dała sobie wbić dwie bramki. Po półgodzinie gry w starciu Ejbrów z Imperium Łazarskim był remis 3:3. Trzykrotnie na prowadzenie wychodził zespół z Lubonia, ale za każdym razem nadziewał się na skuteczną odpowiedź rywali. W ostatnich dziesięciu minutach Imperium trafiło dwa razy z rzędu i na zakończenie spotkania mogło się cieszyć z trzypunktowej zdobyczy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4.

KKS Południe – Pogoń Bydło 2:3 (0:0)

38′ Damian Rzepka, 40′ Mateusz Szulc – 23′ Rafał Maciejewski, 36′ Łukasz Zych, 37′ Mikołaj Marcinkowski
Maciej Maćkowiak (Pogoń Bydło)

Ejbry Luboń – Imperium Łazarskie 4:5 (1:1)

3′ 39′ Michał Gawron, 21′ Maciej Mazurek, 27′ Damian Różański – 10′ 23′ Sławomir Szalczyk, 30′ Bartosz Kędzierski, 33′ Marcin Busz, 35′ Zbigniew Urbaniak
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Trans-Stal Luboń – Inter City 7:3 (3:1)

16′ 40′ Michał Wojciechowski, 18′ 23′ Przemysław Książkiewicz, 34′ 35′ Paweł Wieczorek, 5′ Maciej Brauza – 7′ 33′ Patryk Bęcławski, 25′ Łukasz Lekier
Maciej Brauza (Trans-Stal Luboń), Rafał Cendlak (Inter City)